Pažink kandidatą
Daugiau
Savaitės klausimas
„Tas begalinis gyrimasis, kad BVP augimo tempais Lietuva pirmauja Europoje, yra absurdo dramos vertas, nes atskirtis idėja. Dvidešimt nuošimčių turtingiausių ir dvidešimt nuošimčių vargingiausių – skirtumas jau 7 kartai, o kai prieš kelerius metus dar buvo 5 kartai.“
„Vieno dalyko mes nedarysime – mes neieškosime priešų. Ir dėl to mes nugalėsime.“
„Nėra globalios Lietuvos. Globali Lietuva išnyks tą pačią akimirką, kai išnyks Lietuva čia. (…) Griežtas ne globaliai Lietuvai. Griežtas ne dvigubai pilietybei.“
„Šiuo atžvilgiu yra patvirtintas status quo ir visos mūsų nuostatos tiek dėl Krymo, tiek dėl Rytų Ukrainos, tiek dėl Kaliningrado (Karaliaučiaus) militarizavimo išlieka, čia pokyčiai kol kas tiesiog neįmanomi. Toks jau mažos tautos likimas: mes negalime priimti agresyvios pozicijos, mes galime oriai gintis ir saugoti savo pilies sienas, t.y. lietuvių kalbą.“ 
Daugiau

Politinis portretas

Politiniam kandidatų portretui sudaryti po klausimą visiems kandidatams paprašėme užduoti tų, kurie jau ėjo svarbias – prezidento, Seimo pirmininko ar premjero – pareigas valstybėje. Ko jie norėjo paklausti ir ką atsakė Arvydas Juozaitis?

Daugiau

ARBA/ARBA

ARBA ARBA – kviečiame susipažinti su kandidatais į prezidentus ir pamatyti jų žaismingąją pusę. Kandidatai privalo pasirinkti tik vieną iš dviejų variantų, nors kartais abiejų pasirinkimų norisi išvengti.

Daugiau

Ką žino apie Lietuvą?

Ką kandidatai žino apie Lietuvą? Kviečiame žiūrėti video! 

Daugiau

Aktualus klausimas

Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad teismų sistemą yra būtina pertvarkyti. Ar su tuo sutinkate? Jei taip – ką, jūsų nuomone, reikėtų keisti?

Teismų sistemos pertvarkymas būtinas. Į teisingumo vykdymą turi būti įtraukta visuomenė. Būtina Įtvirtinti tarėjų instituciją. Administracinius teismus reiktų prijungti prie...

Teismų sistemos pertvarkymas būtinas. Į teisingumo vykdymą turi būti įtraukta visuomenė. Būtina Įtvirtinti tarėjų instituciją. Administracinius teismus reiktų prijungti prie bendrųjų teismų. Pertvarką reiktų pradėti nuo ikiteisminių tyrimų institucijos ir žmogaus teisių priežiūros teisingumo sistemoje stiprinimo.

Netrukus minėsime Tarptautinę darbo dieną. Prieš kelerius metus pasigirdo siūlymų išbraukti šią dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Kaip manote, ar gegužės 1-oji turi likti nedarbo diena?

Darbas – vertas šventės. Tačiau jei kyla abejonių dėl šios šventės kaip ne darbo dienos, tai reiktų paklausti visuomenės – atlikti piliečių apklausą. 

Darbas – vertas šventės. Tačiau jei kyla abejonių dėl šios šventės kaip ne darbo dienos, tai reiktų paklausti visuomenės – atlikti piliečių apklausą. 

Pasaulis ne pirmus metus bando atsakyti į klausimą, kas yra balandžio 11 dieną Londone sulaikytas „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as – Pentagono paslaptis atskleidęs herojus, ar paprasčiausias nusikaltėlis? O kas jis yra jums?

Pirmiausia tai yra drąsus žmogus. O drąsa pasaulyje dabar yra ypatingos kainos dalykas.

Pirmiausia tai yra drąsus žmogus. O drąsa pasaulyje dabar yra ypatingos kainos dalykas.

Europos Žmogaus Teisių Teismas kovo mėnesį paskelbė, kad sovietų represijas prieš partizanus Lietuvos teismai pagrįstai pripažino genocidu. Ar imsitės žingsnių, kad komunistiniai nusikaltimai būtų įvertinti ES lygmeniu, jei tapsite prezidentu (-e)? Ar, jūsų nuomone, to reikia?

Kandidatas į savaitės klausimą neatsakė. 

Kandidatas į savaitės klausimą neatsakė. 

Kaip vertinate siūlymą mažinti Seimo narių skaičių – ar to reikia? Kaip balsuosite referendume?

Seimo narių skaičiaus mažinimui pritariu.

Seimo narių skaičiaus mažinimui pritariu.

Ar pastaruoju metu atnaujinote tymų skiepą? Galbūt ketinate revakcinuotis nuo kitų ligų? Ar skatintumėte žmones drąsiau skiepytis, jei taip – kokiais būdais?

Aš nesiskiepijau ir neketinu skiepytis, kiekvienas sprendžia pats – dėl kitų ligų taip pat neskubėčiau, man reikėtų kiekvienu atveju visos informacijos.

Kai važ...

Aš nesiskiepijau ir neketinu skiepytis, kiekvienas sprendžia pats – dėl kitų ligų taip pat neskubėčiau, man reikėtų kiekvienu atveju visos informacijos.

Kai važiuoju keliu iš Kauno į Jonavą, sankryžoje stovėjo žmogus – nebejaunas vyras laikė rankoje didžiulį plakatą: „Skiepai – nuodai“, aplink buvo prismaigstyta įvairiausių skiepų pavadinimų. Dabar kilęs naujas vajus atsitikus tymų keliems susirgimams, gana pavojingiems, bet vajus visuotinis, jis atspindi tam tikrą maniją, kuri nėra protinga. Skiepytis galima tik tikros informacijos pagrindu. Yra Žmogaus teisių ir orumo apsaugos konvencija biologijos ir medicinos taikymo srityje – ta konvencija pasirašyta ir Lietuvos. Ji liudija, kad kiekviena intervencija į žmogaus organizmą sveikatos vardan turi būti atliekama tik gavus asmens sutikimą ir jo informuotumo pagrindu. Ypač atsargiai reikia elgtis su vaikais. Tėvai ir globėjai – tik jie turi spręsti, informuotumo pagrindu, kokie skiepai turi būti atliekami. Kokia nors visuotinė vakcinacija prieš gripą yra negalima, tai tik biznio reikalas. Reikėtų atsiminti Paciento teisių ir žalos atlyginimo įstatymą, jis ir baudžiamąją atsakomybę užtraukia – juo reikia naudotis. Antivakcinacinės bangos taip pat kyla, dėl to, kad kyla spaudimas. Žinome, tose vadinamosiose civilizuotose šalyse, kur yra priverstinė jau vakcinacija... Na, daug kas neteisingu keliu atliekama pasaulyje. Reikia proto, saiko ir šaltos galvos, kad būtų blaivus supratimas. To linkiu visai Lietuvai.

Nekilnojamasis turtas

Kviečiame susipažinti, kas ir kodėl sudaro kandidatų deklaruotą NT. 

Daugiau

Kampanijos finansavimas

Kiek pinigų rinkimų kampanijai jau surinko kandidatas? Kas jam aukojo dosniausiai? Sužinokite!

Daugiau

Be grimo

„Kandidatai be grimo“ – straipsnių ciklas, kuriuo siekiama atskleisti mažiau žinomą kandidatų gyvenimo pusę. Susipažinkite! 

Daugiau