Pažink kandidatą
Daugiau
Savaitės klausimas
„Jeigu didelės viešosios paslaugos – bus dideli mokesčiai. Jei maži mokesčiai – daug ką turėsi pirkti iš savo kišenės. Ir tie pasirinkimai yra vienareikšmiški. (…) Čia viena didžiausių ne tik mūsų ekonomikos, bet ir mūsų politikos dramų.“
„Mūsų bėda – ta, kad politikai vis žada amžiną išganymą ir orų gyvenimą, kaip Vakarų Europoje. Pajamų perskirstymas, mano nuomonė, yra net ne pati svarbiausia biudžeto funkcija. Svarbiausia funkcija – mokėjimas už viešąsias paslaugas: švietimą, sveikatos apsaugą, infrastruktūrą, kitus dalykus.“
„Kai ponas Skvernelis sako, kad dabar duos 600 mln. tiems žmonėms, kurių pajamos pačios mažiausios, tai nereiškia, kad šitaip bus naikinamas skirtumas tarp mažiausias ir didžiausias pajamas gaunančių žmonių. Nes jei gaunantiems didesnes pajamas gerai seksis, ta nelygybė gali toliau didėti.“
„Nereikia piktintis, jei babytė krapus pardavinėja po eurą, kai anksčiau – po litą. Vadinasi, ji gauna daugiau pajamų.“
Daugiau

Kampanijos finansavimas

Kiek pinigų rinkimų kampanijai jau surinko kandidatas? Kas jam aukojo dosniausiai? Sužinokite!

Daugiau

Aktualus klausimas

Europos Žmogaus Teisių Teismas kovo mėnesį paskelbė, kad sovietų represijas prieš partizanus Lietuvos teismai pagrįstai pripažino genocidu. Ar imsitės žingsnių, kad komunistiniai nusikaltimai būtų įvertinti ES lygmeniu, jei tapsite prezidentu (-e)? Ar, jūsų nuomone, to reikia?

Manau būtina stiprinti europiečių žinias apie totalitarinių režimų, taip pat ir sovietinio režimo, padarytus nusikaltimus, skatinti dalintis patirtimi jų liudininkus tremtinius...

Manau būtina stiprinti europiečių žinias apie totalitarinių režimų, taip pat ir sovietinio režimo, padarytus nusikaltimus, skatinti dalintis patirtimi jų liudininkus tremtinius ir politinius kalinius. Tų žinių vis dar labai trūksta, nors pastaruoju metu pasirodė nemažai gerų iniciatyvų, pristatančių Lietuvos sovietinės okupacijos patirtį Vakarų Europos auditorijoms, kurios gyveno laisvajame pasaulyje kitapus Berlyno sienos, todėl dažnai stokoja žinių. Taip prisidėsime ne tik prie geresnio vieni kitų supratimo, bet ir stiprinsime visos Europos atsparumą šiandieninėms populizmo, melagingų žinių grėsmėms. 

 

Manau, tai viena iš temų bendroms, taip pat ir teisėkūrinėms, iniciatyvoms tų šalių, kurios dar taip nesenai gyveno komunistinių režimų sąlygomis.

 

Europos žmogaus teisių teismo sprendimas yra labai svarbus, kai jis įsigalios, suteiks pagrindą tolimesniems žingsniams.

Kaip vertinate siūlymą mažinti Seimo narių skaičių – ar to reikia? Kaip balsuosite referendume?

Siūlymą mažint Seimo narių skaičių vertinu kaip populistinį, nes jį mėginama grįsti klaidingomis prielaidomis – kaip antai iš Lietuvos išvykusių svetur gyventi žmonių...

Siūlymą mažint Seimo narių skaičių vertinu kaip populistinį, nes jį mėginama grįsti klaidingomis prielaidomis – kaip antai iš Lietuvos išvykusių svetur gyventi žmonių statistika. Tačiau absoliuti jų dauguma tebėra šalies piliečiai, tad toks jų atstovavimo teisės ignoravimas nėra teisingas.

 

Šiuo siūlymu taip pat bandoma žaisti žmonių nusivylimu dėl Seimo darbo kokybės. Tačiau parlamentarų skaičius tos kokybės nepagerins, o net ir tikėtina gali pabloginti. Nes mažiau, tikrai nereiškia – geresnių Seimo narių. Be to, norint paveikti mažesnį Seimo narių skaičių tą padaryti galima lengviau.

 

Seimo narių mažinimo klausimas atspindi "priešų paieškos" ar "kaltų paieškos" tendencijas. Kuomet sukuriama dirbtinė problema, o jos sprendimas skelbiamas kaip padėsiantis kažką pagerint. Ne skaičius, bet atsakingai balsuojantys rinkėjai gali pagerinti Seimo darbo kokybę. To visiems ir linkiu.

 

Kalbant apie balsavimą: šiame referendume nedalyvausiu ir raginsiu kitus nedalyvauti. Kadangi jis nėra organizuojamas siekiant sužinoti žmonių nuomonę šiuo klausimu – jo skubotas organizavimas, sutapdintas su Prezidento rinkimų pirmuoju turu siekia visai kitų tikslų ir tie tikslai neturi nieko bendra su demokratiniu klausimų sprendimu. 

Ar pastaruoju metu atnaujinote tymų skiepą? Galbūt ketinate revakcinuotis nuo kitų ligų? Ar skatintumėte žmones drąsiau skiepytis, jei taip – kokiais būdais?

Dar ne, tymų skiepo neatnaujinau, nes užtrukau besiaiškindama, kiek kartų esu skiepyta apskritai. Atrodo, kad tik kartą, tad planuoju skiepą atnaujinti artimiausiu metu. Dėl...

Dar ne, tymų skiepo neatnaujinau, nes užtrukau besiaiškindama, kiek kartų esu skiepyta apskritai. Atrodo, kad tik kartą, tad planuoju skiepą atnaujinti artimiausiu metu. Dėl revakcinacijos pasikonsultuosiu su medikais ir jei tik bus tokių rekomendacijų, būtinai taip ir padarysiu.

Skiepydamiesi demonstruojame ne tik rūpestį savo sveikata, bet ir aplinkinių sveikata – rodome atsakomybę kaip piliečiai, bendruomenės nariai. Visuomenėje žinomi žmonės gali skatinti tai daryti per savo pavyzdį, na, o socialinės kampanijos, aiškinimas žmonėms apie skiepų naudą (atskleidžiant ir kitą svarbią informaciją, kad nebūtų platinami gandai ir sąmokslo teorijos) yra mūsų valdžios institucijų, atsakingų už sveikatos politiką, uždavinys. Labai svarbus ir medikų aktyvus balsas šiose diskusijose, antraip jų vietą užima diletantai.

Be grimo

„Kandidatai be grimo“ – straipsnių ciklas, kuriuo siekiama atskleisti mažiau žinomą kandidatų gyvenimo pusę. Susipažinkite! 

Daugiau

Politinis portretas

Jau netrukus skaitytojams pateiksime kandidatų į Prezidentus politinius portretus. Sekite naujienas! 

Ką žino apie Lietuvą?

Šioje skiltyje išsiaiškinsime, ką kandidatai žino apie Lietuvą. Sekite naujienas – jau netrukus