partijos istorija

Tai didžiausia opozicinė partija. Ji įkurta 2008 m. gegužės  7 d. susijungus Tėvynės sąjungai (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai) ir Lietuvos krikščionims demokratams. Paskutinį kartą valdančiąją koaliciją TS-LKD formavo 2008-2012 m. Šiuo metu partijos frakcijai Seime priklauso 36 nariai. Partijai priklauso beveik 14 tūkst. narių.
Daugiau

Savaitės klausimas

Už ką balsuoti?

– 2009 m. liepą Kubiliaus Vyriausybė, kurioje dirbote, PVM tarifą padidino iki 21 proc. – kaip tada sakyta, laikinai. Ar atėję į valdžią jį sumažintumėte?

– Aš tai tikrai nesiūlysiu. Ir tas, kas sakė, kad tai yra laikinai, tai turbūt tegul visą atsakomybę ir prisiima.

Daugiau
– Ar esate numatę, ką siūlysite į sveikatos ministrus? Ar pasirašinėjant koalicinę sutartį reikalautumėte, kad ši pozicija priklausytų konservatoriams?

– Visada reikia žiūrėti labai praktiškai. Jei yra koalicijos partneriai, kurie turi labai nuostabų kandidatą, kuris turi labai didelį visuomenės pasitikėjimą ir galima galvoti, kad tikrai gali puikiai atlikti tas pareigas, tai turbūt užsikalti sau kuoliuką, kad šitos ministerijos tai jau niekam neatiduosiu, nebūtų labai išmintinga.

Daugiau

15 PROGRAMOS PUNKTŲ

 1. Viešoji politika bus paremta sutarimais, pasitikėjimu ir visuomenės įsitraukimu. Teisės aktai bus kuriami lėčiau, bet kokybiškai ir atsakingai.
 2. Visiems vaikams bus užtikrintas prieinamas kokybiškas ankstyvasis ugdymas, visoms mokykloms – vienodas ugdymo kokybės standartas.
 3. Mokytojų padėtis pasikeis iš esmės. Iki 2025-ųjų mokytojų atlyginimai bus 30 proc. didesni nei šalies vidurkis (šiandien – 94 proc. vidurkio).
 4. Sumažės kultūrinė atskirtis tarp didžiųjų miestų ir regionų.
 5. Bus apgintos medicinos darbuotojų ir rezidentų darbo sąlygos. E-sveikatos sistema bus modernizuota. Įgalinsime pirminę sveikatos apsaugos grandį – šeimos gydytojus.
 6. Psichikos sutrikimai bus gydomi šiuolaikiškai, paslaugos taps prieinamesnės, padidės emocinis raštingumas.
 7. Imigracijos politika bus perorientuota siekiant pritraukti talentus ir susigrąžinti emigrantus.
 8. Bus įgyvendinta 10 ekonominio augimo centrų programa. Valstybės parama bus sutelkta 10 perspektyviausių Lietuvos ekonominių židinių, kiekvienam iš jų numatant atskirą augimo planą ir atitinkamą finansavimą per subsidijas.
 9. Bus gerinamos smulkiojo ir vidutinio verslo sąlygos, bus įgyvendinti socialinės atsakomybės principai.
 10. Bus įsteigtas Lietuvos strateginių investicijų fondas (LSIF), bus kryptingai finansuojamos inovacijos ir modernizuojama tradicinė pramonė.
 11. Lietuvos elektros sistema bus sinchronizuota su žemynine Europa. 
 12. Bus užtikrintas tiesioginis ryšys tarp žmogaus mokamų įmokų ir gaunamų išmokų.
 13. Bus laikomasi absoliučios Astravo AE ekonominės blokados.
 14.  Ugdysime visuomenės atsparumą propagandai ir Fake News.
 15. Išsaugosime didesnį brandžių miškų plotą, žalią ir gyvą kraštovaizdį. Stiprinsime visuomenės dalyvavimą priimant aplinkosaugos sprendimus.

Politikas po darbo

– Kaip vertintumėte, jei dar ketverius metus reikėtų praleisti opozicijoje?

– Aš pati asmeniškai vertinčiau ramiai, nes aš daug dalykų dabar gyvenime ramiai vertinu ir emocingo vertinimo iš manęs neišgirsite. Visokių priežasčių gali būti, dėl ko taip atsitiktų.

Daugiau
– Jūs esate labai aktyvi socialiniuose tinkluose, tačiau iš jų visiškai neįmanoma suprasti, ką veikiate laisvalaikiu. Esate prasitarusi apie sodą, gėles. Gal jau tai pažengė ir dabar jau turite daržą?

– Pažengė: turiu šiltnamį, turiu keletą lysvių. Pomidorus auginu šiltnamyje, agurkų nespėjau pasodinti, o šiaip auginu svogūnus, krapus, braškes, salotas, ridikėlius. Daugiau mažiau to, ko žmogui reikia, ir ką galima iškišti draugams, kai turi per daug.

Daugiau

Kandidatų sąrašas

Numeris sąraše (Po/Prieš) Vardas Pavardė Vienmandatė apygarda
1/1 Ingrida Šimonytė Antakalnio
2/2 Gabrielius Landsbergis Centro-Žaliakalnio
3/4 Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė Pilaitės-Karoliniškių
4/7 Agnė Bilotaitė Panerių-Grigiškių
5/3 Laurynas Kasčiūnas Dzūkijos
6/6 Arvydas Anušauskas Kalniečių
7/5 Paulius Saudargas Justiniškių-Viršuliškių
8/12 Žygimantas Pavilionis Naujamiesčio-Naujininkų
9/16 Mykolas Majauskas Senamiesčio-Žvėryno
10/11 Monika Navickienė Naujosios Vilnios
11/10 Jurgis Razma Plungės-Rietavo
12/8 Audronius Ažubalis Kaišiadorių-Elektrėnų
13/14 Dainius Kreivys Verkių
14/15 Laima Liucija Andrikienė Telšių
15/9 Jurgita Šiugždinienė Šilainių
Pilnas sąrašas

Naujienos