Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

„Dream 2 Drive“ čempionas metė krepšinį, kad „įvažiuotų“ greičiausią ratą vienose sunkiausių lenktynių

Nuo pirmojo kompiuterinio žaidimų vairo iki greičiausio rato vienose sunkiausių Lietuvos lenktynių. Taip trumpai galima papasakoti Martyno Sidunovo kelionę į profesionalaus lenktynininko karjerą.
„Dream 2 Drive“: Martynas Sidunovas
„Dream 2 Drive“: Martynas Sidunovas / „Dream 2 Drive“ nuotr.

Pirmųjų Lietuvoje virtualių žiedinių lenktynių čempionato „Dream 2 Drive“ nugalėtojas Martynas Sidunovas savo kelią pradėjo kaip kiekvienas klasikinis benzingalvis. Vaikystėje su tėčiu važiuodavo žiūrėti žiedinių ir drago lenktynių. Tėtis jo akyse pamatė ugnelę lenktynėms ir beveik pranašiškai pasirinko pigiausią bei tiesiausią kelią į sportą – nupirko prie kompiuterio prijungiamą vairą. Tiesa, tada jis dar nežinojo, kad sau augina stiprų lenktynių konkurentą, bet apie tai už kelių pastraipų.

„Dream 2 Drive“ nuotr./„Dream 2 Drive“: Martynas Sidunovas
„Dream 2 Drive“ nuotr./„Dream 2 Drive“: Martynas Sidunovas

M.Sidunovas pasakoja, kad nuo pirmos valandos prie simuliatoriaus vairo visų likusių valandų nebeskaičiavo. Vilnietis buvo pasinėręs ne tik į elektroninį sportą. Jis mokėsi Šarūno Marčiulionio krepšinio mokykloje ir ilgą laiką savo ateitį planavo aplink oranžinį kamuolį. Tačiau vienais metais jis nustojo taip sparčiai tobulėti aikštelėje ir sužinojo, kad neturiu fizinių duomenų profesionaliam krepšiniui. Simuliatoriai tikrai neatrodė kaip prastas planas B, taigi Martynas savo laiką dedikavo virtualioms lenktynėms.

Iš svajonės – į trasą

Vienas iš ryškiausių ženklų, kad jis pasirinko teisinga kelią – pergalė didžiausioje Europos virtualių žiedinių lenktynių serijoje. Tada 2017 metų pavasarį Martynas sužinojo apie pirmąjį Lietuvoje virtualių žiedinių lenktynių čempionatą „Dream 2 Drive“. Galimybė užsidėti oficialią čempiono karūną jį tikrai motyvavo. Tačiau kitas lenktynių prizas skambėjo kaip tikras jo svajonių išsipildymas – vairuotojo vieta tikroje lenktynių komandoje su „Mazda RX-8“.

„Tik pamačiau ir iškart registravausi. Keli šimtai dalyvių atrankoje tikrai nebaugino, nes esu matęs ir daugiau“, – juokiasi 2017 metų sezono „Dream 2 Drive“ čempionas ir dabar jau profesionalus lenktynininkas.

Visas jo kelias nuo sėkmingos kvalifikacijos iki finalo atrodė stabilus. Tačiau gerai įsižiūrėjus, matėsi, kad Martyną sėkmė lydėjo ne visada. Kelios apmaudžios klaidos ir kontaktai su varžovais lengvos pergalės nežadėjo. Tačiau tiesioginės transliacijos žiūrovams jis dovanojo įspūdingų lenkimų, o per vieną iš finalinių lenktynių važiavimų jis iš pačio rikiuotės galo per kelis ratus atsikovojo iki antros pozicijos. Čempiono vardo vertas važiavimas.

VIDEO: The drama of Autoplius Fast Lap round 1

Šlovės spinduliuose Martynas ilgai nesišildė, nes jau kitą savaitė jo laukė bandymai su tikru automobiliu ir pamokos iš autosporto guru Jono Dereškevičiaus. Virtualių lenktynių čempiono perėjimas į tikrą lenktynių pasaulį buvo itin sklandus. Jau per pirmas savo lenktynes gerai iš simuliatoriaus pažįstamoje Pernu (Estija) „Auto24Ring“ trasoje ir užėmė 10 vietą „Time Attack“ greičiausio rato rungtyje.

Įsitvirtino komandoje

Nuo „Dream 2 Drive“ iniciatoriaus ir patyrusio lenktynininko Tauro Tunylos jis atsiliko tik 2 sekundėmis. Žodis „tik“ čia pavartotas sąmoningai, nes prieš šias lenktynes „Fast Lap“ lenktynininkų bendruomenėje sklandė lažybos, kad geriausiu atveju Martynas nuo Tauro atsiliks 3 sekundėmis. To užteko, kad jis įrodytų savo pasiruošimą tikroms lenktynėms ir jau kitame „Fast Lap“ etape jis važiavo galingiausioje kontaktinių lenktynių klasėje.

„Dream 2 Drive“ nuotr./„Dream 2 Drive“: Martynas Sidunovas
„Dream 2 Drive“ nuotr./„Dream 2 Drive“: Martynas Sidunovas

Didžiausias lūžis Martynui įvyko 2018 metais, kai „Dream 2 Drive“ turėjo naują čempioną Domantą Ladauską. Jis pats pripažįsta, kad 2018 metų sezonas kaip lenktynininkui buvo paprastesnis, nes turėjo sukaupęs patirties ant asfalto. Tačiau sportas niekam nedovanoja euforijos už dyką ir šis sezonas visai „Dream 2 Drive“ komandai nešykštėjo svaiginančių pakilimų ir triuškinančių nuopuolių.

„Antras sezonas buvo kaip amerikietiški kalneliai. Pirmame savo starte užėmėme pirmą vieta naktinėse „Fast Lap“ ištvermės lenktynėse. Tai buvo labai geras stimulas sezone toliau judėti į priekį. Bet visuomet automobilių sporte atsitinka kažkas netikėto“, – sezono pradžią nušviečia Martynas.

Tas netikėtumas buvo per bandymus Nemuno žiedo trasoje apgadintas komandos „VW Scirocco GT24“ automobilis. Sprogus padangai labai greitame posūkyje Tauras Tunyla nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į atitvarus. Iki svarbiausių komandos lenktynių – Naktinių „Fast Lap“ ištvermės lenktynių – buvo likusios dvi savaitės, todėl visi susitelkė ir automobilį „atkėlė“.

Trasoje kartu su tėčiu

Prie starto Martynas Sidunovas ir Tauras Tunyla stojo kaip pirmųjų naktinių lenktynių nugalėtojai, taigi atsakomybė buvo didžiulė. Jau nekalbant apie tai, kad varžovų komandoje važiavo Martyno tėtis Igoris Sidunovas. Viskas prasidėjo su tamsa ir lietumi sudėtingiausioje Baltijos šalių trasoje. Jau 45 rate Martynas „įvažiavo“ geriausią ratą, kurio niekam per likusias valandas pagerinti. O Dabar laikas pakalbėti apie netikėtumus.

VIDEO: Dream 2 Drive Final highlights 2017

„Jaučiau, kad viskas sekėsi neblogai. Pagavau gerą ritmą. Šakių posūkyje, baigiantis mano važiavimui, „išleidau“ priekinį ratą į žvyrą ir tapau tik keleiviu. Labiausiai buvo gaila „Dream 2 Drive“ komandos, kurie tiek įdėjo pastangų, kad automobilis važiuotų, o aš tas ambicijas palaidojau. Nuo nesėkmės nėra apsaugotas nei vienas. Labai buvo džiugu, kad kiekvienas mane palaiko kaip šeimos narį. Vienas smagiausių dalykų tą vakarą. Labai gera pamoka ir dar didesnis paskatinimas tobulėti“, – apie antrą ir labai spalvingą savo sezoną kalba jaunasis lenktynininkas.

Šį sezoną jis „gazo“ „Dream 2 Drive„ komandoje neatleis, tačiau šypsosi ir sako, kad dar turi didelių naujienų, apie kurias papasakos vėliau.

„Dream2Drive“ projektas jau pradėjo trečiąjį sezoną. Visi svajojantys tapti tikrais lenktynininkais iki gegužės 18 dienos gali dalyvauti atrankoje, ir lenktynių simuliatoriuje kaip įmanoma greičiau pravažiuoti Rygoje esančią Bikerniekų trasą su „Tauras Racing“ komandos „Volkswagen Scirocco GT24“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką