Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Paaiškėjo virtualių žiedinių lenktynių čempionato „Dream 2 Drive“ nugalėtojas

Penktadienį plytinės kartodrome dvikovai susitiko vienodą taškų skaičių Europos virtualių žiedinių lenktynių čempionato „Dream 2 Drive“ finale surinkę Edvinas Žadeikis ir lenkas Kamil Pawlowski. Pastarasis buvo greitesnis, tačiau po dviejų apmaudžių klaidų turėjo pripažinti klaipėdiečio pranašumą. E.Žadeikis tapo naujuoju čempionu ir laimėjo nemokamą lenktynininko vystymo paketą komandoje „Dream 2 Drive“.
Dream2Drive finalas
Dream2Drive finalas / Organizatorių nuotr.

Dalyviai Plytinės kartodrome turėjo po du treniruočių važiavimus su lenktyniniu „Dream 2 Drive“ komandos kartingu. K.Pawlowski pripažino, kad Lenkijoje treniravosi du kartus. Tai yra lygiai dviem kartais daugiau nei E.Žadeikis, todėl jau treniruotėse lenkas buvo pusę sekundės greitesnis.

Sunkus išbandymas

Vis dėlto šiame finale svarbiausia buvo ne vieno rato įveikimo laikas. Finalininkai turėjo po vieną įskaitinį važiavimą, kurio metu įveikė 20 ratų su lenktyniniu DD2 kartingu. Tokiame išbandyme atsiskleidžia vairuotojų fizinis pasiruošimas, gebėjimas kiekviename rate demonstruoti greitą tempą ir nedaryti klaidų.

Pagal burtus pirmasis startavo E.Žadeikis, kuris pasakojo, kad jau po pusės distancijos pradėjo jausti nuovargį ir daryti klaidas. Greičiausias jo įveiktas laikas buvo ketvirtame rate, kur užtruko 34.740 sek. Tada į kartingą sėdo Kamil Pawlowski, kuris jau pirmuosiuose ratuose demonstravo geresnį tempą. Geriausias jo ratas – 0:33.460 sek. Tačiau 4 rate jis vienu ratu užvažiavo ant žolės, nesuvaldė kartingo ir užgesino variklį.

Į trasą jis grįžo greitai ir kiekviename rate įrodinėjo, kad iš kovos jis taip lengvai nepasitrauks ir dvyliktame rate jau prisivijo E.Žadeikio tempą. Penktadienis, trylikta rugpjūčio diena ir trylikto rato paskutiniame posūkyje lenkas vėl perspaudžia bei lekia iš trasos. K.Pawlowski iškart išlipo iš kartingo, nes suprato, kad jo pasirodymas finale baigtas.

Trečias kartas nemelavo

„Saldžiausia pergalė būna tada, kai lenktyniauji iki paskutiniųjų metrų. Šiandien mano varžovas buvo greitesnis, bet tiesiog perdegė. Mano taktika važiuoti greitai, bet konservatyviai – pasiteisino“, – po netikėtos finalo baigties kalbėjo E. Žadeikis.

Tai jau trečiasis klaipėdiečio bandymas „Dream 2 Drive“ čempionate, o pastaruosiuose dvejuose jis užėmė 2 vietą. Šiemet jis jis ne tik tapo „Dream 2 Drive“ čempionu ir greičiausiu simuliatorių lenktynininku Europoje, tačiau ir gavo vietą lenktynių komandoje. „Dream 2 Drive“ komanda E. Žadeikiui suteiks visą reikiamą atributiką, specialų lenktynininko mokymų paketą ir vietą tikrose kėbulinių automobilių lenktynėse su „VW Scirocco GT24“.

Kol kas didžiausias čempionatas

Lapkritį prasidėjusi Europos virtualių lenktynių čempionato „Dream2Drive“ atrankoje dalyvavo daugiau nei 1200 lenktynininkų iš visos Europos. Į pusfinalio lenktynių etapą pateko 100 greičiausių dalyvių, kur jie pirmąkart susitiko virtualiose trasose ir kovojo tarpusavyje. Po 6 lenktynių į finalą pateko 6 greičiausi lenktynininkai: Karolis Jovaiša, Edvinas Žadeikis, Kamil Pawlowski, Simonas Urbonas, Marcin Swiderek ir Domantas Varnys.

Liepą vykusiame finale visi dalyvių taškai buvo nubraukti ir kova dėl čempiono titulo prasidėjo iš naujo. Šįkart dalyviams nereikėjo važiuoti simuliatoriuje, nes viskas persikėlė į realybę. Šiaulių DRMC autodrome dalyviai turėjo įrodyti, kad yra greičiausi su su „Dream2Drive“ komandos kartingu ir automobiliu. Jau po pirmųjų bandymų klaipėdietis K. Jovaiša buvo nepavejamas tiek su kartingu, tiek su „VW Scirocco GT24“ ir apgynęs lyderio titulą pirmame finalo etape surinko daugiausiai taškų – 20.

Vis dėlto geras lenktynininkas nėra tik geras vairuotojas. Jis turi išlaikyti šaltą protą, kai automobilyje tvyro 60 laipsnių karštis ir reikia atlaikyti nuolatines apkrovas kūnui. Todėl antrus metus iš eilės „Dream2Drive“ čempionato dalyviai „Fitness For Race“ treniruočių bazėje buvo išbandomi fiziškai iš psichologiškai. Čia buvo tikrinama ne tik dalyvių reakcija ir balansas, bet ir tokie žemiški dalykai kaip atsispaudimai ir atsilenkimai. Būtent po šių bandymų pradėjo maišytis visos čempionato kortos.

Geriausiai fiziniuose testuose pasirodė lenkai M. Swiderek ir K. Pawlowski, o trečioje vietoje – E. Žadeikis. Toliau viskas priklausė tik nuo emocinio dalyvių įvertinimo, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar pergalė lenktynių trasoje jiems yra prioritetas. Suskaičiavus visus finalo taškus „Dream2Drive“ organizatoriai liko nustebinti, nes K. Pawlowski ir E. Žadeikis surinko vienodą taškų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką