Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 10:31

Patvirtinta: „Platu25“ jachtų klasės pasaulio čempionatas 2020 metais vyks Lietuvoje

„Platu25“
Augusto Didžgalvio nuotr. / „Platu25“

2010 metais sportinio buriavimo entuziastų įkurta asociacija „Gero vėjo klubas“ kitąmet savo veiklos dešimtmetį pažymės svarbiu įvykiu – jai patikėta surengti 2020 metų „Platu25“ jachtų klasės pasaulio čempionatą Lietuvoje. Oficialų raštą, kurį pasirašė tarptautinės „Platu25“ klasės asociacijos prezidentas Edoardo Barni, klubas gavo pirmadienį.

„Tai yra puiki žinia, vainikuojanti mūsų klubo dešimties metų kryptingą darbą“, – džiaugėsi „Gero vėjo klubas“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

„Paskutiniai veiklos metai buvo itin aktyvūs – pradėjome rūpintis Vilniaus vaikų buriavimo mokykla, „Galvės taurės“ regata tapo tarptautine, o prieš du metus tarptautinei „Platu25“ klasės asociacijai patvirtinus, kad mūsų klubas oficialiai atstovauja „Platu25“ klasę Lietuvoje, nedvejodami pateikėme prašymą surengti pasaulio čempionatą Lietuvoje. Tuomet gan naivu buvo tikėtis, kad 2020 metų čempionatas vyktų Lietuvoje, tačiau žvelgiant objektyviai, tam buvo daug prielaidų“, – mintimis dalinosi M.Klimantavičius.

Augusto Didžgalvio nuotr./„Platu25“
Augusto Didžgalvio nuotr./„Platu25“

„Pernai čempionatas vyko Latvijoje, nes Rytų Europoje šį jachtų klasė yra itin populiari. Vien Lietuvoje yra net 19 laivų ir tai yra masiškiausia kylinių sportinių jachtų klasė mūsų šalyje. Pastaraisiais metais mūsų klubas įdėjo daug pastangų populiarindamas šią jachtų klasę ir tai matyt neliko nepastebėta“.

Augusto Didžgalvio nuotr./„Platu25“
Augusto Didžgalvio nuotr./„Platu25“

Žinia džiaugėsi ir Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis:

„Ši žinia yra puikus pavyzdys, ką buriuotojų klubas savomis jėgomis gali pasiekti. „Gero vėjo klubas“ nuo pat savo įsikūrimo išsiskyrė savo iniciatyvumu bei veiklumu. Galimybė organizuoti pasaulio čempionatą – tai ne tik didelė garbė, bet ir didelis klubo įvertinimas tarptautiniu mastu. Manau, mes visi – tiek paskiri buriuomenės nariai, tiek klubai – galime žvelgti į šį įvykį kaip į pavyzdį ir įkvėpimo šaltinį. Visos mūsų veiklos, ar tai būtų regatų oganizavimas, ar darbas ugdant jaunuosius buriuotojus, ar kokia kita buriuotojiška veikla, nelieka nepastebėtos. Ir dar svarbiau – visa tai iš tiesų stumia mūsų visų mylimą buriavimą į priekį.“

2020 metų „Platu25“ jachtų klasės pasaulio čempionatą numatyta surengti Nidoje. „Neringa yra puiki – buriavimo sąlygos geros, gamta nuostabi, todėl žinodami kaip vertinamas šis gamtos kampelis, nusprendėme jį pristatyti pasaulio buriuotojams“, – pasakojo „Gero vėjo klubas“ prezidentas.

Šiemet buriuotojai čia jau surengė savotišką repeticiją prieš kitų metų renginį – rugpjūčio mėnesį vyko jau antrasis šios jachtų klasės Lietuvos čempionatas.

„Platu25“ jachtų klasė yra pripažinta svarbiausios ir pagrindinės pasaulio buriuotojus vienijančios organizacijos „World Sailing“. Visos jachtos yra identiškos (monotipai), todėl suteikia galimybę atsiskleisti buriuotojų meistriškumui.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką