Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 8d. 14:23

Klaustukų LFF prezidento rinkimuose lieka vis mažiau

Kas ketverius metus vykstantys ir šurmulį visuomenėje sukeliantys LFF prezidento rinkimai tradiciškai intrigą pameta dar prieš pradedant balsams kristi į urnas. Panašu, kad pagal tokias pačias taisykles bus sužaista ir šiemet.

LFF eilinė rinkiminė konferencija šiemet turėjo būti surengta iki balandžio 30-osios, tačiau koronavirusas įnešė korekcijų ir atitolino rinkiminį vajų trims mėnesiams.

Birželio pabaigoje vykusiame Vykdomojo komiteto posėdyje buvo nuspręsta, jog prezidento rinkimai vyks rugpjūčio 1-ąją.

Apie konferencijos vietą LFF vadovai žadėjo pranešti vėliau, bet 15min žiniomis, trečiadienį jau buvo apsispręsta, kad renginys bus surengtas Vilniaus centre esančiame „Radisson Blu Royal Astorija“ viešbutyje.

„Radisson Blu“ nuotr./Viešbučio „Radisson Blu“ gimtadienio akimirka
„Radisson Blu“ nuotr./Viešbučio „Radisson Blu“ gimtadienio akimirka

Šaltinių teigimu, LFF vadovai kurį laiką svarstė alternatyvą konferenciją organizuoti Palangoje, tačiau galiausiai buvo apsistota ties sostine.

Galutiniai konferencijos akcentai dar bus sudėlioti liepos 14 dieną vyksiančiame Vykdomojo komiteto posėdyje. Į dar vieną posėdį LFF vadovai tradiciškai rinksis rinkimų dieną, prieš pat konferenciją.

Intriga lenktynėse dėl prezidento posto irgi, atrodo, kad bus išsikvėpusi. Pagal LFF įstatus kandidatūros turi būti pateiktos ne vėliau kaip 20 dienų iki LFF konferencijos pradžios. Kandidatų pavardės turi būti paskelbtos ne vėliau kaip 7 dienos iki konferencijos.

Tai reiškia, kad galutinis pretendentų sąrašas paaiškės per artimiausias tris dienas – iki liepos 11-osios, šeštadienio.

LFF prezidentai
Nr. Laikotarpis Prezidentas
1. 1992-1999 Vytautas Dirmeikis
2. 1999 Vytautas Zimnickas (laikinai)
3. 2000-2012 Liutauras Varanavičius
4. 2012-2016 Julius Kvedaras
5. 2016-2017 Edvinas Eimontas
6. 2017 Vidmantas Butkevičius (laikinai)
7. nuo 2017 Tomas Danilevičius

Kol kas apie ketinimus dalyvauti rinkimų kovoje yra viešai pasisakę tik du atstovai – Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) prezidentas Paulius Malžinskas ir dabartinis LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Danilevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Danilevičius

P.Malžinskas apie norą užimti karštą kėdę prakalbo dar kovo 4-ąją, futbolo visuomenei išplatinęs viešą laišką. Pastaraisiais metais vilnietis tapo bene aršiausiu dabartinės valdžios kritiku ir už lojalumo stoką ir kritiškus pasisakymus Vykdomojo komiteto narių adresu jau sulaukė kelių skausmingų sprigtų. Iš pradžių P.Malžinskas buvo pašalintas iš Vykdomojo komiteto, o vėliau sulaukė ir niukso tarptautinėje arenoje – neteko UEFA inspektoriaus pareigų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paulius Malžinskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paulius Malžinskas

Po mėnesio apie norą tęsti pradėtus darbus spaudos konferencijoje pranešė ir T.Danilevičius. Jo kandidatūrą iškėlė Teisėjų asociacija.

LFF prezidento pareigas T.Danilevičius eina nuo 2017-ųjų rugsėjo, kai konferencijoje surinko 82 balsus iš 87 ir pakeitė ginklus anksčiau laiko sudėjusį ir mūšį dėl įtakos LFF viršūnėje pralaimėjusį E.Eimontą.

Suprasti akimirksniu

 • Prezidentą renka Konferencija ketverių metų laikotarpiui.
 • Prezidentas gali būti išrinktas kitai (-oms) kadencijai (-oms), tačiau ne daugiau kaip trims kadencijoms iš viso.
 • Tik LFF nariai gali siūlyti kandidatus į prezidento pareigas. Nariai privalo raštu generaliniam sekretoriui pateikti informaciją apie siūlomą kandidatą, nurodant jo vardą bei pavardę, likus bent 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų iki Konferencijos. Generalinis sekretoriatas informuoja LFF narius, paskelbdamas siūlomų kandidatų pavardes, likus ne mažiau kaip 7 (septynioms) dienoms iki Konferencijos.
 • LFF narėmis yra 8 šakinės (teisėjų, vaikų ir jaunių, salės futbolo, masinio futbolo, moterų futbolo, futbolo trenerių rengimo, klubų asociacijos, žaidėjų) ir 10 regioninių asociacijų. Vaikų ir jaunių futbolo asociacija šiuo metu yra suspenduota.
 • Kiekvienas narys į Konferenciją siunčia penkis delegatus, kurie turi po vieną balsą.
 • Išrinktu į LFF prezidento pareigas laikomas tas kandidatas, kuris pirmajame rate gavo daugiau kaip pusę visų Konferencijoje balsavusių delegatų balsų.
 • Jeigu pirmame balsavimo rate nė vienas kandidatas nesurenka reikiamos balsų daugumos, nedelsiant rengiamas pakartotinis balsavimas (antras balsavimo ratas) dėl dviejų kandidatų, gavusių daugiausia balsų. Išrinktu laikomas kandidatas, surinkęs daugiausia balsų. Kandidatams surinkus vienodą skaičių balsų, dėl jų rengiamas pakartotinis balsavimas.
 • Jeigu pirmame rate dalyvavo vienas kandidatas ir jis negavo reikiamo balsų skaičiaus, ne vėliau kaip po dviejų mėnesio rengiami pakartotiniai

Kurį laiką futbolo visuomenė patyliukais kalbėjo ir apie vieno iškilausių Lietuvos futbolininkų Deivido Šembero ketinimus, tačiau panašu, kad federacijoje didžiausią įtaką turintis Tauragės verslininkas Arūnas Pukelis su bendražygiais nusprendė „statyti“ ant kur kas nuosaikesnio ir jau patikrinto T.Danilevičiaus kortos.

Jei stebuklų per artimiausias tris dienas neįvyks, rugpjūčio 1-ąją vyksianti konferencija tebus formalumas. T.Danilevičius bus ryškus rinkiminės kovos favoritas, už kurį balsuos didžioji dalis konferencijos dalyvių.

Tikėtina, kad P.Malžinskas surinks tik sostinės atstovų balsus – lygiai kaip ir per praėjusios kadencijos rinkimus, kai vilnietis Benas Renatas Baltusis gavo vos penkis balsus iš 79.

2020 m. LFF konferencijos Darbotvarkė

 • 1. Pareiškimas, kad Konferencija vykdoma ir sušaukta, vadovaujantis LFF įstatais;
 • 2. Prezidento kreipimasis;
 • 3. Konferencijos sekretoriaus paskyrimas;
 • 4. Konferencijos darbo reglamento tvirtinimas;
 • 5. Darbotvarkės patvirtinimas;
 • 6. 3 Narių delegatų, tikrinsiančių Konferencijos protokolą, paskyrimas;
 • 7. Ankstesnės Konferencijos protokolo patvirtinimas;
 • 8. Nevykdančios veiklos LVJFA pašalinimas iš LFF narių;
 • 9. Sprendimo dėl LVJUFA prašymo priimti į LFF narius priėmimas;
 • 10. LFF veiklos ataskaitos pristatymas;
 • 11. Nepriklausomo auditoriaus ataskaitos pristatymas;
 • 12. LFF metinių finansinių ataskaitų rinkinio tvirtinimas;
 • 13. Nepriklausomo auditoriaus patvirtinimas;
 • 14. LFF įstatų pakeitimas;
 • 15. FIFA Forward projektų pristatymas;
 • 16. LFF Prezidento rinkimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką