Dabar populiaru
Premjera
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 05, 12:58

Seimo ir FIFA akistata: politikai atakavo, bet laukia pratęsimas

Lietuvoje viešintys FIFA ir UEFA atstovai patvirtino mūsų šaliai gresiančias griežčiausias sankcijas, jei Seime būtų priimtas tiesioginio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo įstatymas. Mūru į LFF gynybą stoję FIFA ir UEFA atstovai garantavo patys prižiūrėsiantys būsimus LFF įstatus, tad seimūnai nusprendė pristabdyti ataką – daryti pertrauką priimant įstatymą.
Tomas Danilevičius ir Arūnas Pukelis
LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir LFF Vykdomojo komiteto narys Arūnas Pukelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Seimo narių ir FIFA bei UEFA atstovų kova Biudžeto ir finansų komitete (BFK) užtruko kiek trumpiau nei trunka futbolo rungtynės, tačiau nugalėtojas nepaaiškėjo.

BFK ruošiamą smūgį laikinojo LFF valdymo įstatymu svečiai iš Šveicarijos atrėmė Lietuvos futbolui gresiančiomis sankcijomis, o pratęsimą išplėšė pažadais patys prižiūrėti, kaip Lietuvos futbole bus priimtos politikų siūlomos reformos.

Visos Lietuvos rinktinės ir klubai būtų pašalinti iš visų tarptautinių varžybų, finansavimas – sustabdytas.

„Manau, man nereikia aiškinti, kaip veikia FIFA. Mums mūsų narių nepriklausomybė ir savarankiškumas yra vienas svarbiausių principų. Bet koks trečiosios pusės kišimasis reikštų sankcijas. Paskutinį sykį taip nutiko Indijoje, kurios gyventojai sudaro septintadalį visos Žemės populiacijos“, – įspėjo FIFA Strateginių projektų ir asociacijų narių valdymo direktorius Nodaras Akhalkastis.

VIDEO: 2022-10-05 Biudžeto ir finansų komiteto posėdis

„Mūsų tikslas nėra sankcijos. Mūsų tikslas yra dialogas. Mes, FIFA ir UEFA, aktyviai prisidėsime vesdami Lietuvos futbolą prie gerosios valdymo praktikos įstatų. Manau, visi sutariame, kad tai, ką siūlote jūs, yra svarbūs pokyčiai. Mes vesime federaciją ir garantuojame, kad šie pokyčiai bus priimti“, – žadėjo N.Akhalkastis.

„Mes visi norime, kad Lietuvos futbolas augtų ir tobulėtų. Visi nori, kad Lietuvos futbolas imtųsi svarbių valdymo reformų. Tačiau yra skirtumas, kaip jūs tai norite padaryti ir kaip mes. Dar kartą pabrėžiu, kad įstatymo priėmimas, deja, reikštų federacijos suspendavimą, kuris turėtų ilgalaikių pasekmių Lietuvos futbolui“, – kolegai iš FIFA pritarė UEFA Nacionalinių asociacijų valdymo biuro vadovas Luca Nicola.

„Visos Lietuvos rinktinės ir klubai būtų pašalinti iš visų tarptautinių varžybų, finansavimas – sustabdytas“, – pabrėžė UEFA atstovas, kurį pertraukė BFK pirmininkas ir vienas laikinojo įstatymo iniciatorių Mykolas Majauskas.

Dar prieš suteikdamas žodį FIFA ir UEFA atstovams jis ragino juos „negąsdinti sankcijomis, nes pati didžiausia bausmė Lietuvos futbolui jau yra tai, kad jis – visiškame dugne“, o „futbole – kriminalas“.

15min koliažas/Mykolas Majauskas – vienas laikinojo LFF valdymo įstatymo iniciatorių.
15min koliažas/Mykolas Majauskas – vienas laikinojo LFF valdymo įstatymo iniciatorių.

„Žinoma, niekas to (sankcijų) nenori, bet mes turime savo taisykles, o mūsų nariai turi veikti nepriklausomai, – atsakė L.Nicola. – Tai, ką siūlote jūs, mes siūlome tą patį, tik – kitu keliu. Mes jau dirbame kartu su LFF, esame darbo grupėje. Visi Seimo iškelti reikalavimai yra aptariami toje darbo grupėje. Neabejokite, kad jie bus priimti. Narių integralumas (klubų dalyvavimas, – past.), reputacija ir etikos standartai bus esminiai šioje reformoje. Visa tai bus padaryta iki šių metų pabaigos.“

„Tai reiškia, kad mūsų keliu – UEFA ir FIFA dirbant kartu su LFF – nauji įstatai būtų priimti greičiau, nei jūsų (Seimo, – past.), ir be žalingų pasekmių. Pasitikėkite mumis, neeskaluokite, dirbkime išvien ir pokyčiai bus priimti iki metų pabaigos. Mes tikime šviesia Lietuvos futbolo ateitimi“, – pabrėžė UEFA atstovas L.Nicola.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Tomas Danilevičius ir Edgaras Stankevičius
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Tomas Danilevičius ir Edgaras Stankevičius

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pridūrė, kad kviesti neeilinę LFF konferenciją, kurioje ir galėtų būti priimti naujieji įstatai, žadama gruodžio viduryje. Spalio 16-ąją organizuojamas Futbolo forumas, kuriame žadama įtraukti visą šalies futbolo bendruomenę, diskutuojant dėl naujų LFF įstatų projekto.

Turime FIFA įsipareigojimą įgyvendinti įstatyme numatytas reformas. Man atrodo, tai yra tai, ko mes ir siekėme. Dabar darome pertrauką, bet įstatymas niekur nedingsta.

Išgirdę tokius LFF, UEFA ir FIFA pažadus Seimo nariai bei BFK komitete dalyvavusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sutarė pristabdyti laikinojo LFF valdymo įstatymo priėmimą.

„Turime FIFA įsipareigojimą įgyvendinti įstatyme numatytas reformas. Man atrodo, tai yra tai, ko mes ir siekėme. Dabar darome pertrauką, bet įstatymas niekur nedingsta. Atidžiai stebėsime visą procesą ir tikimės, kad sprendimai bus priimti iki Seimo sesijos pabaigos (gruodžio 23-iosios, – past.). Jei numatytos reformos nebus įgyvendintos, tuomet pasiliekame atvirą langą imtis konkrečių veiksmų“, – po BFK posėdžio žurnalistams komentavo M.Majauskas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Majauskas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Majauskas

„Dabar kamuolys yra FIFA ir UEFA pusėje, o mes tikimės rezultatų. Jie aiškiai pavartojo žodį garantuojame“, – pridūrė konservatorius.

15min primena, kad laikinojo įstatymo projektą parengę Seimo nariai reikalauja, kad visuotinėje LFF konferencijoje – svarbiausiame šalies futbolo valdymo renginyje – balso teisė būtų suteikta klubams (dabar jiems atstovauja apskričių federacijos), kad LFF Vykdomasis komitetas būtų renkamas konferencijoje (dabar į jį tiesiogiai patenka apskričių federacijų ir šakinių asociacijų vadovai), o rinkimuose negalėtų dalyvauti asmenys, pripažinti padariusiais tyčinį nusikaltimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką