2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 08 14

Dviračių maratonų taurės etapą laimėjo S.Latožaitė ir E.Gudiškis

16-ą kartą iš eilės Ignalinoje vykusį „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapą daugelis vadina karališkuoju: jame sportininkams reikia įveikti didžiausias įkalnes, jis techniškai sudėtingas, todėl iš anksto sakoma, kad šį etapą laimi patys stipriausi. Simboliška, kad ir moterų, ir vyrų įskaitoje pergales šventė 2015 ir 2016 metų šios taurės laimėtojai – Silvija Latožaitė ir Eimantas Gudiškis.
„Volkswagen“ MTB dviračių maratono taurės varžybos
„Volkswagen“ MTB dviračių maratono taurės varžybos

Išvakarėse Lietuvą alinęs karštis ir po to praūžusi liūtis Ignalinos apylinkes, atrodo, paliko nuošalyje: 25 km ilgio trasos ratas šiemet daugiau nei tūkstantį dalyvių pasitiko dar labiau išdžiuvusiu biriu ir klampiu smėliu, kuris pareikalavo distancijoje atiduoti visas jėgas. „Čia tikrai labai gražios vietos, tačiau tokiose varžybose, jei sieki rezultato, į gamtos grožį dairytis nėra kada. Kiekvienas trasos metras reikalavo ypatingo susikaupimo ir jėgų“, – po finišo pasakojo moterų 50 km distancijos nugalėtoja tapusi S.Latožaitė (1:58.39 val.).

Lyderės pranašumas abejonių nekėlė

Iki šio etapo laimėjusi tris taurės etapus Druskininkuose, Vilniuje ir Panevėžyje ši dviratininkė jau Ignalinoje galėjo trečią kartą iš eilės užsitikrinti „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojos vardą. Pagal varžybų reglamentą galutinėje įskaitoje skaičiuojami keturių sėkmingiausių pasirodymų taškai, o vienas prasčiausias – įtakos neturi. Po pergalės Ignalinoje Silvija turi 4000 taškų iš tiek pat galimų. Jos jau niekas negali aplenkti, tačiau sportininkė prisipažino, jog paskutiniame sezono etape, rugsėjo 17 dieną vyksiančiame Anykščiuose, ketina dalyvauti: „Norisi pasivaržyti. Šiemet man sekasi šiose varžybose, pailsėti spėsiu ir vėliau. Šiame etape reikėjo atiduoti daug jėgų, kad aplenkčiau visas varžoves. Trasa tikrai sunki, tačiau visiems mums sąlygos buvo vienodos“.

Antrą vietą bendroje moterų įskaitoje užėmė Tatjana Kaliakina (2:02.33 val.), trečia finišo liniją kirto Gabrielė Andrašiūnienė (2:04.05 val.). Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narė šias varžybas pavadino gera treniruote prieš netrukus Vilniuje vyksiantį pasaulio čempionatą: „Pastebėjau, kad praėjus savaitei po panašių varžybų mano sportinė forma būna gera. Todėl tikrai su malonumu stojau į startą – tai paskutinė repeticija ir savo jėgų patikrinimas prieš svarbiausią metų iššūkį“, – pasakojo viena iš Lietuvos rinktinės lyderių.

Moterų absoliučios įskaitos Ignalinos etapo nugalėtojai
Moterų absoliučios įskaitos Ignalinos etapo nugalėtojai

Reikės griebtis matematikos

Vyrų 75 km varžybos sezono laureato dar neišaiškino. Nors E.Gudiškis šiemet šventė jau trečią pergalę, jo pagrindiniai konkurentai dar nepraranda vilčių pakovoti dėl viso sezono trofėjaus. Jau pirmame distancijos rate atitrūko 4 sportininkų grupė – be E.Gudiškio joje buvo Edgaras Kovaliovas, Domas Manikas ir Linas Astrauskas. Antrame rate pabėgę E.Gudiškis ir E.Kovaliovas padidino savo pranašumą prieš artimiausius persekiotojus iki minutės, o į finišą pirmas atvažiavo E.Gudiškis.

„Norėjau kontroliuoti lenktynių eigą. Kai paskutinio rato įkalnėje pamėginau spurtuoti, Edgaras atsiliko. Džiaugiuosi pergale, bet ji šį kartą tikrai buvo labai sunki“, – džiaugėsi dviratininkas E.Gudišius, įveikęs tris sunkius ratus per (2:33.28 val.). Jam 27 sek. pralaimėjęs E.Kovaliovas užėmė antrą vietą, o D.Manikas finišavo trečias (2:36.20 val.).

„Žinau, kad Eimantas yra surinkęs daugiausiai taškų, tačiau jo pergalė bendrojoje įskaitoje dar nėra garantuota. Anykščiuose mes turėsime galimybę kovoti – sezono nugalėtoją gali lemti ir vienas taškas“, – įžvalgomis dalijosi D.Manikas. Jis trijuose etapuose yra užėmęs antrąsias vietas, šį kartą liko trečias. Į nugalėtojo vardą tebepretenduoja ir E.Kovaliovas, ir Šarūnas Pacevičius, ir Tadas Malinauskas. Tad paskutinės lenktynėse vyrų grupėje bus tikrai ypač atkaklios.

Vyrų absoliučios įskaitos Ignalinos etapo nugalėtojai
Vyrų absoliučios įskaitos Ignalinos etapo nugalėtojai

Graži kova klasėse

Ilgiausią nuotolį įveikę vyrai kovojo ne tik dėl taškų absoliučioje įskaitoje, bet ir savo amžiaus grupėse. M18 grupėje nugalėjo Tomas Barauskas, M30 – Tadas Malinauskas, M40 – Ridas Karaška, o tarp vyriausių – M50 – Arūnas Žičkus.

2 ratų distancijoje tarp vyriausių vyrų pirmavo Leonidas Šliavas, mėgėjų grupėje greičiausias buvo Ignas Ambrazas, o M16 grupėje nugalėjęs Edgaras Švėgžda pasiekė geriausią šio nuotolio laiką – 1:52.27 val.

Moterų ir merginų amžiaus grupėse nugalėtojomis tapo Kornelija Kertenytė (W16), Karolina Černych (W18) ir Laima Malcienė (W40).

Vieną 25 km ratą įveikusių dalyvių įskaitoje nugalėtojais tapo Lukrecija Daugirdaitė (W13), Kostas Kardelis (M13),Valerija Golerytė (W60) ir Petras Kiušas (M70).

Daugiau nei 200 pačių mažiausių dviračių sporto mėgėjų išbandė jėgas kur kas trumpesnėse distancijose. Darželinukų grupėje nugalėjo Dagnė Venckutė ir Kajus Petkus, vaikų ratą pirmieji įveikė Gytė Pupelytė ir Vilius Lizunovas.

„Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ organizatoriai renginį tradiciškai baigė loterija, kurioje dalyvavo visi dviratininkai. Vienam iš jų atiteko naujutėlis kalnų dviratis, o Robbie Williamso gerbėjai irgi buvo pamaloninti – penki jų laimėjo naujausią dainininko albumą, o vienas – bilietą į Vilniuje vyksiantį koncertą.

Paskutinis 2017 m. sezono MTB dviračių maratonų taurės etapas rugsėjo mėnesį vyks Anykščiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką