Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 27d. 21:58

Kaip žinomiausios pasaulio įmonės motyvuoja darbuotojus sveikai gyventi?

Darbas
123rf.com nuotr. / Darbas

Dažnas šių dienų žmogus didžiąją laiko dalį praleidžia darbe – lėkdamas, skubėdamas ir versdamasis per galvą. Ne retas pasakytų, kad būtent dėl darbo nespėja reguliariai maitintis, neranda laiko pasportuoti ar pasimankštinti. Būtent todėl žinomiausios pasaulio įmonės pačios imasi iniciatyvos prisidėti prie darbuotojų sveikesnės gyvensenos. Jūsų dėmesiui 10 labiausiai į savo darbuotojų sveikatą investuojančių įmonių.

MRY

Niujorke esanti įmonė kiek netradiciška tuo, kad turi savo nuosavą baristą, kuri ruošia darbuotojams sveikus pusryčius. Siekdami paskatinti darbuotojus aktyvesniam gyvenimo būdui MRY siūlo darbuotojams sporto klubų abonementus su nuolaidomis ir jogos užsiėmimus pačiame biure.

MRY „Get a Life“ programa finansuoja ne tik darbuotojų sportą, bet ir emocinę sveikatą gerinančius užsiėmimus, kurie gali vykti net už darbovietės ribų. Galiausiai, siekdami išlaikyti sveiktą darbo ir gyvenimo balansą, MRY nelimituoja darbuotojų atostogų laiko. Savaime aišku, MRY nepririša darbuotojų ir prie sėdėjimo biure – jie gali laisvai keisti savo darbo aplinką.

Hasbro

Juokaujama, kad vienos didžiausių JAV žaislų įmonių „Hasbro“ darbuotojams darbas iš tiesų yra kaip žaidimas. Minėta bendrovė ne tik vadinama viena geriausių darboviečių Jungtinėse Amerikos Valstijose, mat patenka į tokių 100-uką, bet išsiskiria ir itin aktyviu darbuotojų sveikos gyvensenos skatinimu.

Du kartus per mėnesį „Hasbro“ kviečia savo darbuotojus į sveikos gyvensenos dirbtuves, kuriose su specialistais kalbama apie sveiką mitybą, mokoma jogos ir net masažo. Galiausiai organizuojami ir šeimyniniai sporto renginiai, turnyrai, bendros aerobikos ar zumbos pamokos. Siekdami palaikyti darbo ir laisvalaikio balansą „Hasbro“ ištisus metus penktadieniais leidžia darbuotojams dirbti tik pusdienį.

Fotolia nuotr./Sportas
Fotolia nuotr./Sportas

Wegmans

Dar viena bendrovė, kuriai itin svarbi sveika jos darbuotojų gyvensena. Kompanija turi internetinę svetainę, kurioje atkreipiamas dėmesys į šių dienų sveikatos problemas, dedami vaizdo įrašai apie sveiką gyvenseną. „Wegmans“ ne tik skatina šviestis apie sveiką gyvenseną, bet ir prisijungti prie aktyvios veiklos. Darbuotojams organizuojami užsiėmimai – nuo jogos iki dviračių žygių, taip darbuotojai skatinami rinkti „sveikatingumo taškus“, už kuriuos yra apdovanojami.

Mayo Clinic

„Mayo Clinic“ visų pirma įvardijama kaip bendrovė, kuri itin daug investuoja į darbuotojų profesinį tobulėjimą ir edukaciją. Vis dėlto, toli gražu ne paskutinėje vietoje yra ir darbuotojų savijauta bei sveika gyvensena. „Mayo Clinic“ ne tik vysto sveikos gyvensenos programą, kurios metu darbuotojai gali įsisavinti daug teorinių žinių apie sveiką gyvenseną, bet ir yra įkūrusi „Sveikos gyvensenos centrą“ pačioje darbovietėje. Tam, kad darbuotojai juo galėtų pasinaudoti, yra numatytos lanksčios darbo valandos, taigi – sudarytos puikios galimybės derinti darbą ir sveiką gyvenseną.

123rf.com nuotr./Daugeliui europiečių rytas be kavos nebeįsivaizduojamas
123rf.com nuotr./Daugeliui europiečių rytas be kavos nebeįsivaizduojamas

Nike

Be nuolaidų savo gaminami produkcijai, „Nike“ savo darbuotojams siūlo ir daugiau privalumų, o jie labai smarkiai orientuoti į sportą ir sveiką gyvenseną. „Nike“ darbuotojai net darbo metu gali pasinaudoti daugybe salių ir kortų, žaisti krepšinį, tenisą, skvošą ar laipioti sienomis. „Nike“ siūlo darbuotojams netgi baseiną ir „Tour de France“ stimuliatorių. Negana to, „Nike“ skatina darbuotojus derinti darbą ir laisvalaikį, todėl priverstinai išleidžia darbuotojus kasmet ne trumpesnėms nei trijų savaičių atostogoms.

Microsoft

Programinės įrangos giganto biure rastume ne tik dviračių parduotuvę ar mini SPA dienos centrą, bet ir krepšinio ar kriketo aikšteles. „Microsoft“ siūlo savo darbuotojams nemokamą sveikatos priežiūrą. Darbuotojai gali ne tik pasitikrinti esant negalavimams, bet su gydytojais tartis dėl sveikos gyvensenos.

General Mills

Skatindama darbuotojų sveiką mitybą „General Mills“ darbovietėje įkūrė salotų barą, kuris smarkiai subsidijuojamas pačios įmonės. Maisto pramonės milžinė kiekvieną penktadienį rengia sveikos gyvensenos ir fizinės sveikatos dieną. Jos metu per pietus darbuotojai kviečiami pasportuoti – nuo žaidimo kamuoliu iki dviračių. „General Mills“ taip pačiame biure yra įkūrusi sveikos gyvensenos centrą, kuriame darbuotojai ne tik konsultuojami sveikos gyvensenos klausimais, bet ir mokomi gaminti sveiką maistą.

Bendrovė supranta, kaip kiekvienam žmogui svarbi emocinė sveikata ir galimybė derinti laisvalaikį su darbu. Todėl „General Mills“ siūlo darbuotojams laisvo grafiko ir darbo iš namų galimybes.

Fotolia nuotr./Sportas darbe
Fotolia nuotr./Sportas darbe

Google

„Google“ darbovietė iš tiesų labiau panaši į žaidimo aikštelę, nei į biurą. Didžiuliai pratimų kamuoliai išdėstyti po koridorius, kur bepasisuksi – dviračiai, kuriais darbuotojai gali važiuoti namo ar į darbą, galiausiai – riedlentės. Jomis darbuotojai kartais važiuoja net iš vieno susitikimo į kitą pačiame biure! Darbuotojai skatinami kartu sportuoti ir įsijungti į komandinius žaidimus. Biure yra tinklinio aikštelė, o kartą per dvi savaites darbuotojai visi drauge žaidžia gatvės ritulį.

Lumosity

Be nemokamų narysčių sporto klube ir skatinimo sportuoti bei būti fiziškai aktyviam, „Lumosity“ atkreipia dėmesį ir į darbuotojų mitybą. Darbuotojams yra padarytas sveikų užkandžių sandėliukas, kuriuo jie gali naudotis visą dieną. O tiems, kurie dirba vėliau – garantuota ir sveika vakarienė ar naktipiečiai. Galiausiai, „Lumosity“ visiškai neriboja darbuotojų atostogų laiko – darbuotojai ilsisi tiek, kiek patys nusimato.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką