Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 11 17, 19:41 Atnaujinta 2018 11 17, 23:13

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Lapkričio 17 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje griaudėja didžiausias kovos menų turnyras Europoje „Hero's & KOK World Series 2018“. Laukiamiausia iš 12 vakaro dvikovų – Sergejaus Maslobojevo mūšis, kurį jis laimėjo. Tačiau ir kiti kovotojai žiūrovams neleido nuobodžiauti. T.Pakutinskas ringe užtruko minutę, S.Gaižauskas atliko keletą pergalingų atsispaudimų, o I.Osininas įspūdingai paguldė ant grindų lenką.
„KOK World GP in Vilnius“ turnyro kovos
„KOK World GP in Vilnius“ turnyro kovos / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Praėjusią vasarą Azijoje praleidęs ir ten du kartus ringe pasirodęs S.Maslobojevas pripažino, kad liko kiek suglumęs dėl žinios apie naują varžovą.

„Kiek suglumau. Tačiau aš niekada per daug neapsikraunu informacija apie varžovus. Esu įsitikinęs, kad turi mokėti kovoje prisitaikyti. Svarbiausia, kad pats gerai jaučiuosi. Jaučiuosi lengvas, greitas ir stiprus – pamatysite“, – penktadienį vykusių svėrimų metu apie tai, kad paskutinę akimirką sulaukė stipresnio varžovo mestos pirštinės, tikino ryškiausia Lietuvos bušido žvaigždė.

Į bušido ringą jis sugrįžta po septynių mėnesių pertraukos. Per tą laiką kovotojas prestižiniame Azijos turnyre „ONE FC“ nugalėjo K-1 sunkaus svorio pasaulio čempioną, nors pats Sergejus kovoja lengvesnėje svorio kategorijoje.

Į ringą, tiesa, ne po viešnagės svečioje šalyje, bet sunkios žandikaulio traumos, grįžta ir Henrikas Vikšraitis, o štai tauragiškio Tomo Pakutinsko laukia 135 kg sveriantis iššūkis.

Itin kietas riešutėlis kliuvo ir Arvydui Gervei – jis surėmė pirštines su daugiau nei 200 kovų savo sąskaitoje turinčiu Turkijos atstovu. Ką įrodyti turi ir olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas, šiuo metu susiduriantis su teisinėmis problemomis už ringo ribų. Boksininkui šio vakaro kova – vos antroji profesionalų ringe. Turėjo būti. Paskelbta, kad dėl traumos Evaldas šį vakarą į ringą nelips.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Dragūnas bušido turnyre
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Dragūnas bušido turnyre

Vakaro šou ringe nepraleido ir nuolatiniai bušido kovų stebėtojai atlikėjas Egidijus Dragūnas, Erika Vitulskienė, politikas Algirdas Butkevičius. Tarp ringo „angelų“ švytėjo Monika Šalčiūtė, pasiryškinusi plaukus žydra spalva.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Monika Šalčiūtė bušido turnyre „Bushido Hero's 2018 Vilnius“ tapo ringo mergaite
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Monika Šalčiūtė bušido turnyre „Bushido Hero's 2018 Vilnius“ tapo ringo mergaite

Savo repo kūriniais kovotojus užvedinėjo Ironvytas.

Nuolat pildoma

„KOK World GP in Vilnius 2018“ turnyro kovos:

Atidarymo kova (KOK taisyklės, 67 kg, 3 po 2 min.): Gustas Dimša – Laurynas Sriubiškis

Pirmoji dvikova truko visus tris raundus. Nugalėtoju pripažintas Laurynas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gusto Dimšos ir Lauryno Sriubiškio kova
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gusto Dimšos ir Lauryno Sriubiškio kova

Atidarymo kova (KOK; iki 67 kg, 3 po 2 min.): Damianas Majszakas (Lenkija) – Mantas Pultaražinskas

Po trijų raundų kovos nugalėtoju paskelbtas lietuvis. Pirmoji Lietuvos vakaro pergalė.

Prieš prasidedant pagrindinėms kovoms, arena užsipildė.

1 kova (KOK, iki 71 kg, 3 po 2 min.): Deividas Michnevičius – Levanas Revazišvilis (Kipras)

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deividas Michnevičius – Levanas Revazišvilis (Kipras)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deividas Michnevičius – Levanas Revazišvilis (Kipras)

Levanas – Kipro čempionas. 19-metis „Sparta Gym“ kovotojas Deividas į ringą žengė dar nejautęs pralaimėjimo kartėlio: 5 kovos – 5 pergalės.

Antrojo raundo metu lietuvis privertė suūžti publiką – smogęs vieną taiklų smūgį, paleido jų visą arsenalą, bet kiprietis atsilaikė. Baigiantis trečiajam raundui Kipro atstovas atrodė kiek labiau pavargęs. Rezultatu 2:1 pergalę teisėjai skyrė lietuviui, tad vilnietis ir toliau žengia nepralaimėtojo keliu.

Po pirmosios kovos vaikinų akys nušvito – pristatytos visos „Bušido Angels“ merginos.

2 kova (KOK, iki 75 kg, 3 po 3 min.): Mantas Stankis – Raimondas Avlasevičius

Mantas Stankis iš Kauno, o Raimondas Avlasevičius iš Vilniaus. Kas stipresnis – Vilnius ar Kaunas? Būtent tai paaiškėjo antrojoje vakaro dvikovoje. „Otso Gym“ prieš „Sparta Gym“.

Europos muai tai taurės laimėtojas Mantas ant ringo grindų prigulė dar pirmajame raunde. Prabėgo vos viena minutė ir Raimondo rankos jau kilo į viršų. Vaikinas nokautavo kaunietį smūgiu į krūtinę.

3 kova (Muay Thai, iki 75 kg, 3 po 3 min.): Sigitas Gaižauskas – Aleksejus Vavreniukas (Baltarusija)

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sigitas Gaižauskas – Aleksejus Vavreniukas (Baltarusija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sigitas Gaižauskas – Aleksejus Vavreniukas (Baltarusija)

„Esu ramus. Priešininkas – boksininkas, reiks saugotis jo smūgių ranka“, – prieš dvikovą 15min prisipažino S.Gaižauskas.

Dar rugsėjį iš Tailando grįžęs lietuvis nokautu įveikė britą. Smūgis keliu baigėsi žandikaulio lūžiu.

Šįkart žengęs į ringą Sigitas demonstravo visišką ramybę. Jis net ragino priešininką jam smūgiuoti. Atsidūręs ant ringo grindų, S.Gaižauskas atliko keletą atsispaudimų, pademonstravęs, kad jam nieko nereiškia tai, ką demonstruoja baltarusis. Lietuvis vis bandė nokautuoti varžovą savo firmine alkūne.

Vienas iš smūgių buvo lemtingas. Sigitas nokautavo priešininką vos įpusėjus antrajam raundui. Švęsdamas pergalę jis atliko dar keletą atsispaudimų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sigitas Gaižauskas – Aleksejus Vavreniukas (Baltarusija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sigitas Gaižauskas – Aleksejus Vavreniukas (Baltarusija)

4 kova (KOK, iki 71 kg, 3 po 3 min.): Janas Nausas – Vladimiras Konsky (Slovakija)

Tituluočiausias kovotojas iš Europos Vladimiras Konsky priėmė ambicingo lietuvio Jano Nauso iššūkį. „Sparta gym“ atstovaujantis Janas – rusų, lenkų, baltarusių ir vokiečių kraujo turintis kovotojas, užaugęs Naujininkų mikrorajone. Rugsėjį Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame „Hero's & KOK World Series 2018“ J.Nausas įveikė A.Gervę.

Įspūdingiausios buvo šios dvikovos paskutinės dvidešimt sekundžių, kurias galima būtų apibūdinti „kuris kurį“. Varžovai apdalino vienas kitą iš paskutinių energijos likučių sukurtais smūgiais. Teisėjai paskelbė dar vieną Lietuvos vakaro pergalę. Šį sprendimą jie priėmė vieningai. Užtikrintas lietuvio, iš ringo išlipusio kraujuotu kaklu, triumfas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Janas Nausas – Vladimiras Konsky (Slovakija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Janas Nausas – Vladimiras Konsky (Slovakija)

5 kova (bokso taisyklės, iki 69 kg, 4 po 3 min.): Evaldas Petrauskas – Dustinas Ammannas (Vokietija) (KOVA NEĮVYKO)

Antroji profesionali E.Petrausko bokso kova. Olimpinis prizininkas įspūdingai pradėjo karjerą profesionaliame bokso ringe. Rugsėjį jam prireikė vos minutės, kad pasiųstų savo varžovą į nokautą. Šįkart lietuvis priimė ambicingojo vokiečio Dustino Ammanno iššūkį. Kiek minučių šįkart prireiks E.Petrauskui? Deja, bet paskelbta, jog E.Petrauskas į ringą nelips – susižalojo kairę ranką.

„Sveikas, “Siemens„. Labai stengiausi, ruošiausi, norėjau parodyti gerą kovą. Tikiuosi, kitą kartą man bus leista Lietuvai parodyti, ką reiškia tikras boksas“, – prisipažino E.Petrauskas.

Jis turėtų pasirodyti kitų metų kovo 17 d. rengiamame bušido turnyre.

6 kova (MMA, virš 93 kg): Tomas Pakutinskas – Igoris Kukurudziakas (Ukraina)

Ringo buldozeriu pravardžiuojamas Igoris Kukuriziakas buvo drąsus: jis prisipažino besitikintis lengvos pergalės. Buldozerio pravardę jis užsitarnavo ne veltui. Vien ko vertas yra šio kovotojo, sveriančio 135 kg, stotas. Jis pasižymi universalia kovos technika, puikiai besikauna tiek stovėsenoje, tiek partery bei, kaip tokio svorio atletas, pavydėtinai ištvermingas.

O štai Tomas pravardžiuojamas „smaugiku“. Akivaizdu, kad dažniausiai jis savo varžovus „pribaigia“ itin skausmingu smaugimo veiksmu.

Kaip ir pastarąjį kartą, taip ir šį, T.Pakutinskas į ringą žengė lydimas ne tik savo komandos atstovų, bet ir E.Dragūno-Selo. Barzdą užsiauginęs tauragiškis nerimavo, juk varžovas savo karjeroje pralaimėjo tik kartą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Dragūnas išlydi Tomą Pakutinską
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Dragūnas išlydi Tomą Pakutinską

„Čia kalba Sel, Sel 600“, – ėmė skambėti vienos E.Dragūno dainos žodžiai.

Pasirodo, jaudintis Tomui nebuvo ko – savo įspūdingo stoto varžovą jis įveikė per minutę. Parvertęs ukrainietį ant ringo grindų, lietuvis ėmė jį talžyti. Pasirodė kraujas ir teisėjas sustabdė dvikovą. Dar vieną pergalę Lietuvai atnešęs lietuvis atšventė laimėjimą su dukrele rankose.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tomas Pakutinskas – Igoris Kukurudziakas (Ukraina)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tomas Pakutinskas – Igoris Kukurudziakas (Ukraina)

„Ne naujiena kovoti prieš sunkesnius varžovus. Lyg tyčia rengiausi su Mindaugu Mizagaičiu, su kitais kovotojais, svėrusiais po 140 kg“, – patikino M.Pakutinskas.

Antra dalis

7 kova MMA, iki 75 kg, 3 po 5 kg): Vitoldas Jagelo – Yalcinas Bayramas (Turkija)

Pastarąjį kartą Vitoldas į KOK ringą lipo šių metų pavasarį, tuomet po trijų raundų kovos jis taškais įveikė ukrainietį.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vitoldas Jagėlo – Yalcinas Bayramas (Turkija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vitoldas Jagėlo – Yalcinas Bayramas (Turkija)

Keturias pirmojo raundo minutes lietuvis praleido užsėdęs turką, tačiau nieko doro nenuveikė. Turkas atliko keletą smūgių Vitoldui į veidą. Teisėjas nusprendė pakelti kovotojus nuo ringo grindų. Turkas tokiu sprendimu liko itin nepatenkintas ir šoko teisėjui į akis. Įvyko žodžių mūšis. Turkijos kovotojas buvo kviečiamas pratęsti kovą, tačiau karštakošis Yalcinas nesutiko. Žiūrovai ėmė švilpti.

Iš pradžių teisėjai paskelbė, kad kova neįvyko, vėliau – kad pergalę švenčia Vitoldo.

Pakalbintas 15min, turkas pripažino, kad, jo nuomone, teisėjas buvo šališkas, nuolat burbėjo nurodymus lietuviui, „treneriavo“, o pakėlęs ant kojų dar ir jį, kovotoją, pastūmė.

8 kova (KOK, iki 65 kg, 3 po 3 min.): Igoris Osininas – Sebastianas Samila (Lenkija)

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Igoris Osininas – Sebastianas Samila (Lenkija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Igoris Osininas – Sebastianas Samila (Lenkija)

Pastaruoju metu Igoris kovoja su nuolatiniu nuovargiu – šeimoje auga mažas džiaugsmas. Kovotojas svėrimų metu prakalbo apie ne itin ramias naktis. Tačiau šiai kovai jis tikino tinkamai pasiruošęs.

Įspūdingos formos kovotojas įrodė, kad jo vieta – kovų ringe. Įspūdingas smūgis koja į galvą ir lenkas krito. Žiūrovų minia tiesiog suošė. Skelbiama dar viena Lietuvos pergalė. Lenkas ilgai neatsigavo – vis svirduliavo. Prakirstas buvo ir Igorio antakis. Bene gražiausias vakaro nokautas.

Kaip po dvikovos prisipažino Igoris, buvo metas, kai jis norėjo mesti šį sportą – metus gyveno be jo. Tačiau galiausiai sugrįžo į treniruočių ritmą. Ir gerbėjai jam už tai dėkingi. Buvo verta.

9 kova (KOK, iki 71 kg, 3 po 3 min.): Arvydas Gervė – Erkanasas Varolas (Turkija)

Erkanaso Varolo vardą yra girdėjęs, kaip tikina turnyro organizatoriai, visas pasaulis. Šis kovotojas yra turėjęs 219 kovų ir tapo visų organizacijų čempionu bei turi ambicijų tapti ir KOK čempionu. Ar Arvydui pavyks šias turko svajones sudaužyti į šipulius?

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arvydas Gervė – Erkanasas Varolas (Turkija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arvydas Gervė – Erkanasas Varolas (Turkija)

Dar viena graži kova. Pirmajame raunde lietuvis paguldė turką ant žemės, atlikęs, rodos, mirtiną smūgį. Tačiau priešininkas atsistojo. Arvydas buvo tarsi ant sparnų, aidint pirmojo raundo pabaigą skelbiančiam gongui teisėjas netgi turėjo stabdyti įsismarkavusį lietuvį.

Žiūrovų ovacijų sulaukė ir keletas efektingų turko, kuris už priešininką žemesnis beveik galva, smūgių, atliktų suktuku.

Įsibėgėjus trečiajam raundui, arenoje pirmą kartą imta skanduoti „Lietuva, Lietuva“. Tačiau teisėjai paskelbė pirmąsias vakaro lygiąsias.

10 kova (KOK, iki 71 kg, 3po 3 min.): Mindaugas Narauskas – Tomaszas Zamylsowskis (Lenkija)

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Narauskas – Tomaszas Zamylsowskis (Lenkija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Narauskas – Tomaszas Zamylsowskis (Lenkija)

Kovo mėnesį užklupęs priešininką iš Ispanijos pirmosiomis antrojo raundo sekundėmis, kai užpylė penkiais smūgiais į veidą paeiliui ir nokautavo, rugsėjį Mindaugas šventė pergalę prieš išsišokėlį brazilą Rodrigo Mineiro. Šįkart jam teko lenko iššūkis. Du raundus sportininkai grūmėsi kaip lygus su lygiu. Tomaszas praleido keletą klastingų ir tikslių smūgių, tačiau atsilaikė.

Nuaidėjus finaliniam gongui, į viršų kilo Mindaugo rankos. Lenkas nebuvo tuo itin patenkintas.

11 kova (KOK, iki 71 kg, 3 po 3 min.): Henrikas Vikšraitis – Andreasas Mavropopoulos (Graikija)

Stilingasis Henrikas nepraranda noro pašmaikštauti. Į ringą jis lipa skambant Joe Cocker dainai „You Can Leave Your Hat On“. Tik nuskambėjus gongui, publika ima palaikyti lietuvį: „Henri, Henri!“. Atsargiai, ramiai, tiksliai ir užtikrintai, – taip kovą pradėjo Henrikas. Taip ją ir užbaigė. Galingas smūgis koja į veidą ir graikas krinta. Krinta ir ilgai nesikelia. Galingas nokautas. Henrikas pasidžiaugia ar padėkoja priešininkui.

„Aš labai didžiuojuosi Lietuva. Džiaugiuosi, kad pavyko nokautuoti, nes žmonės Vilniuje, Kaune to laukia“, – teigė H.Vikšraitis, pergalę skyręs savo dukrytei.

Kovotojas pripažino, kad sugrįžimas po žandikaulio traumos buvo itin sunkus.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Henrikas Vikšraitis – Andreasas Mavropopoulos (Graikija)
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Henrikas Vikšraitis – Andreasas Mavropopoulos (Graikija)

12 kova (KOK taisyklės, iki 93 kg, 3 po 3 min.): Sergejus Maslobojevas – Rafaelis De Souza (Brazilija)

Su S.Maslobojevu kovoti turėjęs Turkijos kovos menų žvaigždė, IFSA pasaulio čempiono titulo savininkas Fatihas Mehmetas Karakusas patyrė traumą, tad į jo vietą greitai surastas kitas atletas. Rafaelis De Souza – 60 profesionalių kovų ringę patirtį sukaupęs, vienas stipriausių stovėsenos kovotojų iš Brazilijos. Pokytis kovos išvakarėse kiek suglumino Sergejų, tačiau šis pripažino, kad tikras kovotojas privalo prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių.

Ir atėjo tai, ko visi laukė – S.Maslobojevo sugrįžtuvių dvikova. Du raundus Sergejus spaudė brazilą prie virvių, kartą vos neišmetė iš ringo, tačiau priešininkas tik šypsojosi iš lietuvio bandymų jį nokautuoti. Ištiesęs rankas į šonus siūlė smūgiuoti stipriau. Nors Sergejus buvo aktyvesnis, taip laukto nokauto žiūrovai nesulaukė.

Vis dėlto, po trijų raundų vieningu teisėjų sprendimu nugalėtoju skelbiamas lietuvis.

„Psichologiškai buvau pasiruošęs kitam varžovui, bet savo greičiu ringe esu patenkintas. Ačiū, Lietuva!“, – suriko į konfeti lietų paniręs kovotojas.

Puikus vakaras Lietuvai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką