Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 31, 10:04

Džiugi žinia iš Tailando: pasaulio Muaythai čempionate iškovoti du sidabro medaliai

Rugpjūčio 24 – rugsėjo 1 d. Tailando sostinėje Bankoke vyko pasaulio vaikų ir jaunimo Muaythai čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo ir du mūsų šalies kovotojai – Herkus Šetkus ir Erikas Petrovskis. Abu sportininkai iškovojo sidabro medalius, – informuoja Lietuvos Muaythai Sąjunga.
Lietuvos kovotojai pasaulio Muaythai čempionate Tailande
Lietuvos kovotojai pasaulio Muaythai čempionate Tailande / Andrejaus Zemitano nuotr.

Erikas ir Herkus treniruojasi Trakų Vokėje įsikūrusiame sporto klube „Lotosas“. Juos Muaythai kovos meno moko treneris Andrėjus Zemitan. Jau nuo praėjusių metų rudens vyko kryptingas darbas šio čempionato link. Abu kovotojai dalyvavo begalėje įvairių turnyrų Lietuvoje ir užsienyje, taip keldami meistriškumą ir įgaudami reikalingos patirties ringe.

Rugpjūčio mėnesį pasirengimas čempionatui persikėlė į Tailandą, kur lietuviai treniravosi ir gyveno kartu su Tailando rinktinės jaunaisiais kovotojais, taip pat besirengiančiais šiam čempionatui. Sunkios treniruotės du kart per dieną, poilsis ir maistas buvo Herkaus ir Eriko palydovai paskutinėmis savaitėmis prieš atsakingiausią startą jų kovotojų karjeroje.

Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos kovotojai pasaulio Muaythai čempionate Tailande
Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos kovotojai pasaulio Muaythai čempionate Tailande

Trylikametis Erikas Petrovskis kovėsi 13-14 m. amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 44 kilogramų. Ketvirtfinalio kovoje jis susitiko su čempionato šeimininku Tailando atstovu – Thatsaphonu Chakaraphonu – ir nugalėjo jį vieningu teisėjų sprendimu.

Pusfinalyje laukė susitikimas su kovotoju iš Indijos Samartu Vikramu. Šįkart viso kovos laiko neprireikė ir Erikas su savo varžovu susitvarkė jau antrajame raunde. Svarbiausioje savo karjeros kovoje – pasaulio muaythai čempionato finale mūsų jaunasis atletas susitiko su kovotoju iš Peru Micheasu Lose. Deja, bet lygioje kovoje teisėjų sprendimu nugalėjo kovotojas iš Peru.

Vos vienuolikos Herkus Šetkus dalyvavo 10-11 m. amžiaus grupės, svorio kategorijos iki 44 kilogramų kovose. Šioje amžiaus grupėje kovotojams draudžiama smūgiuoti į galvą, tad vaikai stengiasi įrodyti savo pranašumą smūgiais į korpusą ir kojas, o taip pat rodydami savo klinčo (kovos susikabinus) techniką.

Ketvirtfinalyje Herkaus laukė susitikimas su kovotoju iš Peru – Calebu Essenwangee'u. Vieningu teisėjų sprendimu nugalėjo mūsiškis. Pusfinalyje, kovoje dėl patekimo į finalą, kitoje ringo pusėje stojo kovotojas iš Naujosios Zelandijos Lfanas Trego. Mūsų šalies atstovo pranašumas buvo neabejotinas.

Galima tik įsivaizduoti, kas dėjosi mažojo Herkaus galvoje prieš pasaulio čempionato finalinę dvikovą, kai daug mėnesių siektas tikslas taip arti. Lemiame susitikime jo laukė kovotojas iš Ukrainos Filipas Bachynskyi. Gaila, tačiau po kovos, nevieningu teisėjų sprendimu, į viršų kilo ukrainiečio ranka.

Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos kovotojai pasaulio Muaythai čempionate Tailande
Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos kovotojai pasaulio Muaythai čempionate Tailande

„Du sidabro medaliai yra didžiulis pasiekimas visam Lietuvos kovos menų pasauliui. Tai tik dar kartą įrodo, jog Lietuvos kovotojai yra kietas riešutėlis, nesvarbu prieš ką jiems tektų kautis“, – teigė Lietuvos Muaythai Sąjungos generalinis sekretorius Nerijus Lukša.

Pasak jo, atėjus rudeniui, Lietuvos Muaythai Sąjunga pradės naująjį sezoną. Jau rugsėjo pabaigoje į mūsų šalį atkeliaus svečių iš Tailando delegacija – Muaythai treneriai ir atletai. Jie dalyvaus Muaythai varžybose, ves Muaythai bei Muay boran (kovos menas iš kurio išsivystė Muaythai) seminarus. Dalyvaus susitikimuose su Lietuvos kovos menų bendruomene, neįgaliaisiais bei valdžios atstovais.

Lietuvos Muaythai mylėtojai ir visi neabejingi Tailando kultūrai žmonės turės unikalią galimybę stebėti gyvai Muaythai meistrų iš Tailando pasirodymą rugsėjo 25 d. Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatre, kuomet vyks „SEL pristato – PowerFight“ tarptautinis Muaythai turnyras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką