Martynui Lisauskui – Europos jaunimo šuolių į vandenį čempionato bronza

Rijekoje, Kroatijoje, vykstančiame LEN Europos jaunimo šuolių į vandenį čempionate – dar vienas Martyno Lisausko medalis. Ketvirtadienio vakarą lietuvis olimpinėje vaikinų šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje iškovojo bronzą.
Martynas Lisauskas
Martynas Lisauskas / nuotr. LEN/Vojislav Gelevski

B dalyvių grupėje (g. 2008–2009 m.) 15-metis vilnietis iš teisėjų surinko 428,10 balo ir tarp 12-os finalininkų užėmė trečią vietą.

Finale sportininkai atliko po keturis šuolius.

Lietuvos atstovas vos 0,55 balo nusileido sidabrą iškovojusiam britui Oliveriui Heathui (428,65). Auksas atiteko Ukrainos sportininkui Markui Hrytsenko (460,15).

Į finalą vilnietis pateko pirmuoju rezultatu (408,30), įveikęs visus 17-a varžovų.

Arčiausiai lietuvio ryte buvo O.Heathas, kurio devynių šuolių programą teisėjai įvertino 405,20 balo. Daugiau nei 400 balų atrankoje taip pat surinko ir M. Hrytsenko (400,10).

Priminsime, kad sekmadienį M.Lisauskas iškovojo sidabrą vaikinų šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino varžybose.

Europos jaunimo čempionatuose – tai pirmieji Lietuvos šuolininkų į vandenį medaliai.

Ketvirtadienį merginų sinchroninių šuolių nuo 3 m tramplino rungtyje pasirodė Vita Šlajūtė ir Urtė Valeišaitė.

Deja, mūsiškėms pasirodymas nesusiklostė sėkmingai.

Lietuvėms nepavyko atlikti antrojo iš penkių programos šuolių. Už jį teisėjai neskyrė balų, todėl ir galutinėje įskaitoje nepakilo aukščiau 15-os vietos.

Iš viso V.Šlajūtė ir U.Valeišaitė surinko 160,65 balo, o nugalėtojomis šioje olimpinėje rungtyje tapo britės Evie Smith ir Tilly Brown. Jų pasirodymą teisėjai įvertino 268,80 balo.

Trečiadienį V.Šlajūtė čempionate pasirodė ir individualioje šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje, kur tarp 32-ių dalyvių užėmė 22-ą vietą.

Lietuviai savo pasirodymą varžybose jau baigė, o paskutiniai medalių komplektai Rijekoje bus išdalinti penktadienio vakarą.