Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 10d. 09:34

Dizainerė A.Kuzmickaitė: laukiu ryto, nes manęs lauks puodelis kavos

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė
Projekto partnerio nuotr. / Dizainerė Agnė Kuzmickaitė

Nėra „šiaip“ kavos – be išskirtinio aromato ir skonio. Lygiai taip pat nėra „šiaip“ kavos vartotojo – be individualaus požiūrio į kavą, jos įvairovę ir tradicijas. Apie tai kalbamės su dviem spalvingomis, bet skirtingomis asmenybėmis – Lietuvos rūbų dizainere Agne ir Lietuvoje dirbančiu Italijos virtuvės šefu Gian Luca De Marco.

Nėra „šiaip“ kavos – be išskirtinio aromato ir skonio. Lygiai taip pat nėra „šiaip“ kavos vartotojo – be individualaus požiūrio į kavą, jos įvairovę ir tradicijas. Apie tai kalbamės su dviem spalvingomis, bet skirtingomis asmenybėmis – Lietuvos rūbų dizainere Agne ir Lietuvoje dirbančiu Italijos virtuvės šefu Gian Luca De Marco.

Pirmoji pašnekovė – Agne Kuzmickaitė. Kostiumo dizaino doktorantė kuria madą ir teatro kostiumus. Teatre dirbo su režisieriumi Jonu Vaitkumi, tačiau labiausiai įsimintini jos darbai – Oskaro Koršunovo spektakliuose „Šaltas vaikas“, „Cantio“, „Nesibaigianti vienatvė dviese“, „Vaidinant auką“, „Kelyje į Damaską“, „Hamletas“. Agnė išgarsėjo savo modeliais iš lino ir Lietuvą sužavėjusiais plevenančiais drugeliais. Neseniai demonstravo savo kolekciją Paryžiuje.

Agne, ar prisimenate pirmąjį jūsų gyvenime išgertą espreso puodelį?

Tiksliai nebeprisimenu, bet atmintyje išliko espreso kava išgerta Turine, Italijoje. Tai buvo prieš beveik dešimtmetį – tuomet Turino „Teatro Regio“ operos teatre kartu su O.Koršunovu statėme Mocarto operą „Užburtoji fleita“ pagal italų rašytojo Alessandro Baricco libretą. Įspūdį paliko gausybė kavinių ir ypatingas dėmesys kavai jose.

Annie Leibovitz nuotr./2009 metų Lavazza kalendoriaus vaizdas
Annie Leibovitz nuotr./2009 metų Lavazza kalendoriaus vaizdas

Ką galėtume pavadinti „ypatingu dėmesiu“ kavai?

Nustebino Turino kavinių gausa. Daugelyje jų jaučiamas istorinis šalies paveldas. Tarkime, centrinėje miesto aikštėje esanti „Caffe‘ Torino“ arba „Caffe“ San Carlo“. Jose ir daugelyje kitų kavinių atkreipiau dėmesį į aptarnaujantis personalą: ten dirbantys žmonės aiškiai mėgavosi savo darbu, kurį išmano ir gerbia. Tos puikios kavinės atrodė skirtos būtent tik puodeliui kavos. Kaip ir žmonės, atėję į jas besimėgauti gera kava.

Koks yra jūsų dienos kavos ritmas?

Kavą dažniausiai geriu ryte ar pirmoje dienos pusėje. Prisipažinsiu – norėčiau jos ir vėlesniu metu, kadangi kavą mėgstu, tačiau pastebėjau jog kartais po vėliau išgerto puodelio kavos būna sunku užmigti.

Kokia yra jūsų kava: espresas, kapučinas, „latte macchiato“?

Dažniausiai renkuosi puodelį espreso arba „latte macchiato“.

Vieniems kavos puodelis yra malonumas, kitiems – fiziologinis poreikis, dar kažkam – labai asmeniškas ritualas? O jums?

Tiesą sakant, kavą pamėgau gana neseniai – maždaug prieš penkis metus, gimus dukrytei Leonardai. Pirmiausiai ją gerti pradėjau labiau norėdama atsikratyti mieguistumo, bet ilgainiui tai tapo maloniu ritualu. Tad man visi jūsų išvardinti dalykai sutelpa viename puodelyje!

Projekto partnerio nuotr./Istorinė Caffe San Carlo
Projekto partnerio nuotr./Istorinė Caffe San Carlo

Beje, kartais prieš užmigdama net pagalvoju, jog laukiu ryto, nes žinau, kad tuomet manęs lauks puodelis kavos.

Kur išgėrėte geriausią savo gyvenimo kavą?

Pastaruoju metu man skaniausia kava yra pagaminta namuose.

Kas Agnei Kuzmickaitei yra gera kava ir bloga kava?

Pastebėjau štai ką: kartais išgeriu puodelį kavos ir ji man nelieka jokio ispūdžio... O gera kava yra tokia, kurios skonis atmintyje išlieka. Į geros kavos vietas norisi sugrįžti.

Ar esate reikli kavai? Tarkime, bare padarė kavą, kuri jums nepatinka. Vis vien išgeriate ar paliekate?

Ne, dažniausiai renkuosi tokias vietas, kuriose patiekiama kava man patinka. O jeigu kažkas negerai – tiesiog atsisakau ir tiek.

Dabar vyksta kova prieš cukrų? Geriate kavą su cukrumi ar be?

Prisipažinsiu – mėgstu su šiek tiek cukraus.

Miles Aldrigdes nuotr./Mada - neatsiejama Lavazza kalendorių dalis. 2010 metų Lavazza kalendoriaus vaizdas
Miles Aldrigdes nuotr./Mada - neatsiejama Lavazza kalendorių dalis. 2010 metų Lavazza kalendoriaus vaizdas

Ačiū už atvirumą. Pakalbėkime apie madą. Garsi JAV fotomenininkė Annie Leibovitz 2009 metais sukūrė „Lavazza“ kalendorių skirtą Romai. Ir ten yra tokia paslaptinga nuotrauka, ji mados ateljė: užsisvajojusi manekenė laiko rankoje kavos puodelį. Koks būtų jūsų – dizainerės prierašas prie šios nuotraukos.

Mano prierašas būtų toks „Work in progress...“ Drabužius kurti – užtrunka, tenka išgerti ne vieną puodelį kavos...

Kavos puodelis ir mados podiumas. Ar yra koks nors ryšys šių dviejų dalykų?

Manau, jog šiuos du dalykus sieja tai, jog jie abu yra tam tikras gyvenimo prieskonis. Arba kasdienybę švente paverčiantis desertas.

O juk buvo toks kritinis kavos istorijos momentas, kai popiežius Klemensas VIII turėjo uždrausti arba išteisinti kavą. Kava buvo išteisinta. Koks būtų pasaulis be kavos?

Labiau mieguistas!

Italų kavos bendrovė „Lavazza“ yra Londono mados savaitės rėmėja. Nors sakoma, kad britai labiau geria arbatą...

„Lavazza“ kompanija ne pirmus metus siejama su prestižiniais mados renginiais. Ir aš didžiuojuosi, kad jau ne vienerius metus ši kompanija yra viena iš pagrindinių mano kolekcijų rėmėjų. Manau logiška, jog Londono mados savaitės rėmėjas yra būtent kava, nors ir tradiciškai arbatą mėgstančioje Anglijoje. Juk mada visada asocijuojasi su tam tikru išskirtinumu, rafinuotumu, dažnai netgi specialaus išsilavinimo ir žinių reikalaujančiu dalyku. Visa tai lygiai taip pat gali būti pritaikyta ir kavai, jos ritualams.

Projekto partnerio nuotr./Kavos meka - Caffe Torino
Projekto partnerio nuotr./Kavos meka - Caffe Torino

Kurdama kolekciją jūs išgeriate daugiau kavos nei įprastą dieną?

Kavos puodelis man asocijuojasi su mažyte švente, tad intensyviai dirbdama mėgstu daryti trumpas pertraukėles – dažniausias pretekstas tam būna – „išgersiu puodelį kavos“!

Ar kava stimuliuoja jūsų kūrybingumą?

Iš tiesų, sunku tiksliai pasakyti, bet pastebėjau, jog prieš imantis darbo kavos puodelis tampa tarsi savotiška įžanga. Manau, kava man padeda susikaupti.

Jeigu jums tektų kurti mados kolekciją kavos tema, kokias drabužių formas, kokią geometriją, kokias spalvas pasirinktumėte?

Įsivaizduoju sodrų juodą aksomą, moteriškus drabužius, kuriuose prigludę siluetai dėrėtų su dideliais, daug audinio reikalaujančiais tūriais.

Partnerio turinys
Temos: 2 Tavo Roma Kava

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai