Dabar populiaru

„Premjere, duok įrašą“

Tema Visos temos
„Premjere, duok įrašą“ Saulius Skvernelis

#PremjereDuokĮrašą – publikacijų ciklas apie Vyriausybės skaidrumą bei informacijos pateikimą visuomenei.

Visi Lietuvos žurnalistai keliom savaitėm staiga buvo atkirsti nuo Registrų centro duomenų. Vyriausybė sunaikino savo pasitarimo garso įrašą, kurio prašė daug žurnalistų iš skirtingų žiniasklaidos priemonių. Tame pasitarime buvo svarstomos įstatymo pataisos dėl Registrų centro duomenų atvėrimo žiniasklaidai. 

15min žiniomis, šiame pasitarime premjeras Saulius Skvernelis spalvingai pasisakė apie žodžio laisvę bei pats prieštaravo siūlomoms pataisoms.

Įrašas buvo sunaikintas nepaisant tiesiogiai už visuomenės informavimo normų laikymąsi atsakingos institucijos – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos – išaiškinimo. Tarnyba patvirtino, kad žurnalistų prašymas susipažinti su pasitarimo įrašu teisėtas, o Vyriausybė be pagrindo slepia minėtą informaciją ir taip trukdo žurnalistams vykdyti savo profesinę pareigą.

 

Taip pat įrašas buvo sunaikintas nepaisant pačios Vyriausybės kanceliarijos darbo reglamento, kuris numato, jog Vyriausybės posėdžių ir pasitarimų skaitmeniniai įrašai turi būti laikomi duomenų saugyklos kataloguose, o pasibaigus kalendoriniam mėnesiui – perkeliami ir saugomi Vyriausybės kanceliarijos archyve.

Nors galiausiai Vyriausybė priėmė sprendimus ir grąžino žurnalistams neatlygintiną prieigą prie duomenų, Vyriausybės skaidrumo klausimas liko atviras. 

Parašykite atsiliepimą apie 15min