Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 24d. 20:59

Paaiškėjo pirmieji „Eurovizijos“ finalininkai: tai – J.Brūzga, K.Juodzevičiūtė, „The Roop“

Jurgis Brūzga, Kotryna Juodzevičiūtė, „The Roop“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jurgis Brūzga, Kotryna Juodzevičiūtė, „The Roop“

Iki lemiamos „Eurovizijos“ kovos liko vos vienas žingsnis. 14 daugiausiai publikos ir komisijos simpatijų gavę dalyviai šį ir kitą šeštadienį varžosi pusfinalio atrankose. Šįkart pasirodė 7, iš kurių tik 3 pateko į paskutinį etapą – kovo 11-ąją vyksiantį konkurso finalą.

Šeštadienio diena „Eurovizijoje“ dalyvaujantiems – itin įtempta. Paskutinės repeticijos, pasiruošimas, o nuo 21 val. – ir tiesioginis eteris. Sėkmingai įveikusiems du etapus atlikėjams iki pagrindinės kovos liko juk visai nedaug.

Šį kartą pusfinalyje varžėsi: Gabrielius Vagelis, GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė, Kotryna Juodzevičiūtė, „The Roop“, Godo, Greta Zazza, Jurgis Brūzga.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kotryna Juodzevičiūtė prieš „Euroviziją“ nudegė ranką: „Kaip tyčia tą, kuria laikau mikrofoną“

Pasirodymus stebėjo ir savo nuomone dalijosi komisijos nariais tapę Dalia Ibelhauptaitė, Tomas Sinickis, Giedrė Kilčiauskienė ir Ramūnas Zilnys.

Visos laidos metu savo nuomonę išsakyti balsuodami už favoritą galėjo ir publika. Pasirodžius visiems atlikėjams, susumavus ne tik žiūrovų, bet ir komisijos balsai – paaiškėjo, kurie trys muzikantai užsitikrino sau vietą finale. Balsavimo rezultatus rasite straipsnio pabaigoje.

Taigi į „Eurovizijos“ finalą keliauja Jurgis Brūzga, Kotryna Juodzevičiūtė ir „The Roop“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./ „Eurovizijos“ pusfinalio akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./ „Eurovizijos“ pusfinalio akimirka

Pirmasis į sceną lipo Gabrielius Vagelis su daina „The Distant“. Per pastarąsias atrankas atlikėjas sulaukė komentarų dėl savo rausvo švarko – vieni sakė, kad atrodo puikiai, kiti – kad su apranga prašovė. Gabrielius pusfinaliui nusprendė pasikeisti – juodos kelnės liko, tačiau vietoj švarko – tamsiai alyviniai marškiniai.

Žinoma, apranga – dar ne viskas. Konkurse svarbiau daina ir pasirodymas. O abu šiuos komponentus dainininkas turi išties tokius, kurie atkreipia dėmesį.

„Aš truputį susilydžiau. Iš tikrųjų labai gražus balsas. Pirmą kartą girdžiu ir norėčiau girdėti daugiau. Kartais yra per daug žodžių. Man šioje dainoje per daug žodžių. Bet manau, kad gėdos mums tikrai nepadarytumėte. Aš už jus tikrai balsuosiu, man labai patiko. Stilistės neatleiskite“, – šypsojosi Tomas Sinickis.

„Aš jau trečią kartą girdėjau šį kūrinį. Visgi patys geriausi mokytojai sau esame mes patys. Jeigu pasižiūrėdavai ankstesnius pasirodymus, pasidarei išvadas. Šiandien padainavai geriausiai“, – taip pat gražių žodžių negailėjo Giedrė Kilčiauskienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Vagelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Vagelis

Antrieji – GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė su kūriniu „More than you know“. Kaip ir praėjusius kartus – itin ryškūs ir akį traukiantys savo apranga. Elektronikos garsų prisotinta daina, šviesų šou – scenoje užkurtas tikrai geras vakarėlis.

„Viskas buvo gerai. Geras dalykas apie šį kūrinį – priedainį būtų lengva visai Europai atsiminti. Mano santykis su šia daina visgi išlieka komplikuotas – man atrodo, kad kūrinys yra išsibarstęs, trūksta priedainio. Bet sėkmės jums. Aš galvoju, kad šiame etape ši daina yra kitokia, tai gali būti stiprybė“, – sakė Ramūnas Zilnys.

„Aš labai jaudinausi prieš jūsų pasirodymą, nes nesu girdėjusi dainos. Esu didelė fanė elektroninės muzikos – tai iškart jums pliusas. Bet vokalinė linija man pasirodė per paprasta. Manau, kad galėtumėte padaryti daugiau. Taip pat atlikime – GeraiGerai buvo įdomesnis nei solistė. Trūko energijos, norėjau matyti, kad jums beprotiškai rūpi. GeraiGerai nunešė pirmą planą. Dėl drabužių – norėtųsi, kad jūsų komanda būtų vieningesnės stilistikos“, – mintimis dalijosi Dalia Ibelhauptaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„GeraiGerai“ ir Silvija Pankūnaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./„GeraiGerai“ ir Silvija Pankūnaitė

Trečioji – ranką prieš pat pasirodymą stipriai apsideginusi Kotryna Juodzevičiūtė su daina „That girl“. 18-metė atlikėja parodė savo profesionalumą – nebuvo įmanoma pastebėti, kad ji kenčia skausmą. Mikrofoną išlaikė, šoko nepriekaištingai, dainavo taip pat puikiai – kartu su komanda parodė išties itin stilingą numerį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kotryna Juodzevičiūtė prieš „Euroviziją“ nudegė ranką: „Kaip tyčia tą, kuria laikau mikrofoną“

„Man labai patiko. Aš antrą kartą jus matau. Pirmą kartą man ne tiek patiko, kiek dabar. Gal dabar dainavote prasčiau, bet vien už siužetą už jus balsuosiu. Jums reikia suteikti galimybę didesnėje scenoje nebūtinai laimėti, nors mes, lietuviai, vis tiek nelaimėsime, galit ir jūs važiuoti. Žodžiu, čia nėra mano muzika, tai nėra, ko aš klausyčiausi kas dieną. Bet man patinka jūsų drąsa, pasitikėjimas savimi. Jūsų kolektyvas jumis pasitiki, visi myli, ką jie daro. Vien už tą nuoširdumą jus palaikau ir linkiu sėkmės“, – sakė Tomas Sinickis.

„Aš prisimenu Kotryną kaip labai ryškią, kovingą, itin stilistiškai įspūdingą gulbę iš praėjusių metų. Man tuomet įsiminė jūsų energija ir maksimalizmas. Šįkart daina pradžioje nebuvo lygi, pradžioje lyderystės pritrūko. Jūs neturėtumėte būti viena iš kelių, jūs turite būti pirma. Dainos pabaigoje man įspūdį paliko vokalas. Todėl ieškočiau ryškių spalvų ir energetikos nuo pat dainos pradžios. Bet man labai patiko paskutinė dainos dalis“, – kalbėjo Dalia Ibelhauptaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė

Ketvirtieji – grupė „The Roop“ su itin asmeniška lyderio Vaidoto daina „Yes, I do“, kurioje jis kalba apie laiką, kai sirgo depresija. Muzikantai prikausto dėmesį ne tik dėl įdomaus pasirodymo, projekcijų, bet ir lengvai įsimenančio priedainio.

„Šita daina su kiekvienu nuskambėjimo man patinka vis labiau. Jūs turite gražų balsą, gražią dainą, labai įdomią mimiką, kuri patraukia dėmesį, gana ekstravagantiškus judesius“, – sakė Ramūnas Zilnys.

„Man gražus vizualas, jei tai būtų nufotografuota. Jei važiuočiau automobiliu ir klausyčiausi dainos kaip fono, man labai patiktų. Pati mintis, žinutė dainos – ji irgi labai faina. Balsas irgi tvarkoje. Mano asmeninės simpatijos irgi yra. Bet kaip visa tai sujungti į viena? Nežinau. Ar tokiai daina, tokiai minčiai galima surepetuoti judesius, kurie kaskart būtų vienodi? Man kažkas nelimpa, aš nežinau, kas. Netikiu, sunku paaiškinti kodėl. Atskiri motyvai yra puikūs, gal tiesiog per sterilu“, – svarstė Giedrė Kilčiauskienė.

„Aš turėjau panašų jausmą kaip Giedrė. Man labai patiko daina. Galbūt norėtųsi daugiau tikrumo, dalykų grynai nuo jūsų, kad pamatyčiau jūsų asmenybę, kad nebūtų viskas gražiai atidirbta. Jei įdėtumėte daugiau jausmų ir asmenybės, galėtų būti vientisa. Reikia duoti daugiau savęs ir nebijoti suklysti“, – kalbėjo Dalia Ibelhauptaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„The Roop“
Luko Balandžio / 15min nuotr./„The Roop“

Atėjo eilė ir šių metų „Eurovizijos“ atradimui Godo su kūriniu „Fire fountain“. Išskirtinais, keistais judesiais ir puikiu vokalu prikaustanti atlikėja dėl savo pasirodymo visuomet sulaukia liaupsių. Ji kitokia. Šįkart atrankoje ji atsisakė projekcijų, atkartojančių jos judesius. Visą dėmesį prikaustė tik ji ir jos šokis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šių metų „Eurovizijos“ atradimas Godo: „Noriu pakeisti šį žaidimą – per daug pompastikos“

„Aš Godą jau esu matęs prieš tai. Man jau tada labai patiko. Man labai gaila, kad žmonės, kurie mato jus, Goda, per savo televizorių ekranus, nepatiria to įspūdžio, kurį mes patiriame matydami jus gyvai. Jus labai sunku nufilmuoti. Aš pusę pasirodymo žiūrėjau į ekraną, deja, jis neperduoda tos visos jėgos. Bet man lygiai taip pat patinka pasirodymas. Man patinka, kad jūs tikite, ką jūs darote. Nežinau, ar tokių žmonių reikia „Eurovizijoje“. Nežinau, ar Rumunija ir Bulgarija supras, su visa pagarba toms korumpuotoms valstybėms. Mums, Lietuvai, merginoms, vaikinams jūsų labai reikia“, – kalbėjo Tomas Sinickis.

„Patikėjau pasirodymu. Tikrai sugebi atiduoti. Įdomu, kiek balso dar daugiau atiduotum, jei mažiau būtų judesio. Įdomu, kiek velniuko turi dar savyje. Geras gabalas. Jau noriu kažkada su tavim susirašyti ir paklausti, kada tavo koncertas“, – liaupsių negailė Giedrė Kilčiauskienė.

„Man patiko jūsų savitumas, kad esate kitokia. Bet aš atsisakyčiau šitos choregorafijos, ji atima labai daug dėmesio, energetikos, ji labai išblaško. Ji nėra labai originali. Turėtumėte susikoncentruoti ties vidumi, kuris yra labai įdomus“, – nuomonę dėstė Dalia Ibelhauptaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Godo
Luko Balandžio / 15min nuotr./Godo

Priešpaskutinė scenoje – Greta Zazza, kuri iš konkurso jau buvo iškritusi. Tačiau paskelbus, kad du atlikėjai grįžta – už ją buvo balsuojama daugiausiai. Todėl šįkart ji vėl čia pasirodė su kūriniu „Broken Shadow“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Du iškritę „Eurovizijos“ dalyviai sulaukė malonės: gerbėjai juos grąžino į konkursą

„Turiu nuoširdžiai prisipažinti, kai Greta iškrito, labai susinervinau, tai nebuvo teisinga. Bet aš neabejojau, kad sugrįšite, nes žinau, kad ši daina daug kam patinka. Jūs nešate lyriką, jausmingumą ir grožį. Tai visada suras atgarsį tarp žmonių, kurie tai mėgsta“, – kalbėjo Ramūnas Zilnys.

„Kūrinys saugus, viskas tvarkoje, manau, kad tokių kūrinių bus ne vienas konkurse. Bet Greta, grįžusi namo, atsisuk laidą, pasižiūrėk, pasiklausyk aukštų natų, ir tada pilna jėga padaryk viską dar geriau“, – komentavo Giedrė Kilčiauskienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Greta Zazza
Luko Balandžio / 15min nuotr./Greta Zazza

Paskutinis – Jurgis Brūzga su daina „4 love“. Jis – taip pat vienas iš komisijos ir žiūrovų favoritų. Puikiai apgalvotas pasirodymas – stilingi, kostiumuoti, šokantys vyrai, o ir kūrinys – įsimenantis ir demonstruojantis atlikėjo vokalines galimybes.

„Knygų mugėje“ daug komplimentų sakė Jurgiui. Jis pagaliau rado save, stilistiką, vaizdą. Aš nežinau, kaip balsuos žiūrovai ir komisijos nariai. Bet galiu pasakyti, kad iš manęs jūs gaunate 12 balų. Man jūs labiausiai patikote šįvakar“, – visas kortas atskleidė Ramūnas Zilnys.

„Aš esu labai už naujus žmones, bet už juos reikia pergyventi. Bet kaip gera, kai scenoje yra profesionalai...“, – šypsojosi Giedrė Kilčiauskienė.

„Aš irgi rašau dvylika. Labai profesionalu, labai gražu. Vienintelis dalykas – buvo 30 sekundžių, kai Jurgis bandė vienas šokti, man buvo per daug Donato Montvydo. Donatas Montvydas ne visada yra gerai“, – komentavo Tomas Sinickis.

„Man patiko pasirodymas, Tiesa, aš irgi pagalvojau apie Donatą Montvydą kažkuriuo metu. Bet jis buvo tinkamas „Eurovizijai“, tai gal čia tokia pati asociacija“, – kalbėjo Dalia Ibelhauptaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Brūzga
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Brūzga

Komisijos balai išsidėstė taip:

12 balų – Jurgis Brūzga

10 balų – Kotryna Juodzevičiūtė

8 balai – Godo

7 balai – „The Roop“

6 balai – GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė ir tiek pat surinko Greta Zazza

4 balai – Gabrielius Vagelis

Žiūrovų balsai išsidėstė taip:

12 balų – „The Roop“

10 balų – Jurgis Brūzga

8 balai – Greta Zazza

7 balai – GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė

6 balai – Kotryna Juodzevičiūtė

5 balai – Godo

4 balai – Gabrielius Vagelis

Bendra lentelė:

12 balų – Jurgis Brūzga

10 balų – „The Roop“

8 balai – Kotryna Juodzevičiūtė

7 balai – Greta Zazza

6 balai – Godo

5 balai – Silvija Pankūnaitė ir GeraiGerai

4 balai – Gabrielius Vagelis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Aktualu

I.Šimonytė ir G.Nausėda 15min konferencijoje: mūsų politikai nemoka pripažinti klaidų

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Aktualu

Per avariją prie Vilniaus „Akropolio“ sužeista moteris, kiti vairuotojai strigo spūstyse

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Aktualu

Valstiečiai dėl savo kandidato į prezidentus apsispręs tik sausį

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Aktualu

Šiauliuose pakvipo perversmu – pusė tarybos nebenori mero, vicemero ir direktoriaus

Verslas

Paaiškėjo Vyriausybės kainų pažabojimo planas: kuponai, kontrolė, viešinimas ir smulkiųjų skatinimas

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Skandalingas smurto mokykloje vaizdo įrašas: policija mėnesį nieko nežinojo

Vardai

Izolda Gudelis – apie pažintį su Benu Gudeliu, santykius ir grožį puoselėjančius pusryčius

Aktualu

S.Jakeliūnas: KT sprendimai neprisidėjo prie krizės įveikimo

Maistas

Ant lietuvių šventinio stalo – ir austrės, ir midijos: ką verta žinoti jas perkant ir valgant?

Naujienos

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Aktualu

I.Šimonytė ir G.Nausėda 15min konferencijoje: mūsų politikai nemoka pripažinti klaidų

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Aktualu

Per avariją prie Vilniaus „Akropolio“ sužeista moteris, kiti vairuotojai strigo spūstyse

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Aktualu

Valstiečiai dėl savo kandidato į prezidentus apsispręs tik sausį

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Aktualu

Šiauliuose pakvipo perversmu – pusė tarybos nebenori mero, vicemero ir direktoriaus

Verslas

Paaiškėjo Vyriausybės kainų pažabojimo planas: kuponai, kontrolė, viešinimas ir smulkiųjų skatinimas

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Skandalingas smurto mokykloje vaizdo įrašas: policija mėnesį nieko nežinojo

Vardai

Izolda Gudelis – apie pažintį su Benu Gudeliu, santykius ir grožį puoselėjančius pusryčius

Aktualu

S.Jakeliūnas: KT sprendimai neprisidėjo prie krizės įveikimo

Maistas

Ant lietuvių šventinio stalo – ir austrės, ir midijos: ką verta žinoti jas perkant ir valgant?

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką