Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainos Bilevičiūtės kaltumą patvirtino ir aukštesnis teismas, nuosprendis įsiteisėjo

Daina Bilevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daina Bilevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas penktadienio rytą paskelbė galutinį nuosprendį Dainos Bilevičiūtės baudžiamojoje byloje, kurioje garsioji dainininkė ir ūkininkė pernai buvo nuteista už sukčiavimą gaunant Europos Sąjungos lėšas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nors įžymybei šioje byloje pagal Baudžiamąjį kodeksą grėsė iki 8 metų nelaisvės, pirmosios instancijos teismas nuteistąją buvo tik įpareigojęs sumokėti solidžią baudą.

Apeliacinės instancijos teisme Dainos Bilevičiūtės padėtis nei pablogėjo, nei pagergėjo. Teismas panaikino teorinius nestikslumus, tačiau iš esmės paliko galioti ankstenį teismo nuosprendį.

Kaip žinoma, pernai spalį D.Bilevičiūtei skirta 16 900 Lt dydžio bauda. Tačiau pramogų verslo atstovė nuolat kartojo esanti nekalta ir pageidavo būti visiškai išteisinta, todėl kreipėsi į aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismą.

Savo ruožtu apeliacinį skundą buvo pateikęs ir bylą kuruojantis Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Dainius Baraniūnas, prašęs teismo D.Bilevičiūtės nusikalstamų veikų perkvalifikavimo.

Nuosprendžiu „užsidirbo“ tik solidžią baudą

Kaip skelbta anksčiau, Vilniaus miesto 2-ame apylinkės teisme neviešame posėdyje išnagrinėtoje byloje D.Bilevičiūtė buvo kaltinama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 300 str. 1 d. dėl tikro dokumento suklastojimo, pagal BK 22 str. 1 d., 182 str. 2 d. dėl pasikėsinimo įgyti didelės vertės svetimą turtą ir pagal BK 207 str. 1 d. dėl kredito gavimo apgaule.

D.Bilevičiūtė pripažinta kalta dėl trijų nusikalstamų veikų padarymo.

Nuosprendžiu D.Bilevičiūtė buvo pripažinta kalta pagal BK 300 str. 1 d. dėl tikrų dokumentų suklastojimo ir jai paskirta 55 MGL dydžio (7 150 Lt) bauda. Taip pat ji pripažinta kalta pagal BK 207 str. 1 d. dėl apgaule gauto kredito iš banko ir jai paskirta 65 MGL dydžio (8 450 Lt) bauda.

Tačiau teismas nuosprendžiu pripažino, kad D.Bilevičiūtė ne pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, bet pasikėsino apgaule gauti subsidiją (Europos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšas), todėl jos veiksmai iš BK 22 str. 1 d., 182 str. 2 d. buvo perkvalifikuoti į LR BK 22 str. 1 d., 207 str. 1 d. ir jai paskirta 60 MGL dydžio (7 800 Lt) bauda.

Dalinio bausmių sudėjimo būdu subendrinus paskirtas bausmes, D.Bilevičiūtei paskirta galutinė subendrinta bausmė – 130 MGL, t.y. 16 900 Lt dydžio bauda, ją D.Bilevičiūtė įpareigota sumokėti per 8 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Apgaule įgijo 1 927 948 litus

Kaip skelbta anksčiau, šioje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros pareigūnų parengtoje byloje moteriai grėsė iki 8 metų nelaisvės. Tiesa, net ir pats bylą kuruojantis prokuroras nesiūlė teismui taip griežtai bausti pramogų pasaulio atstovės.

D.Bilevičiūtė kaltinta sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir kreditinėmis apgaulėmis, siekiant gauti milijoninę Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2005 metais D.Bilevičiūtė, turinti kaimo sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, kad pritaikytų sodybą kaimo turizmo veiklai plėtoti, parengė projektą „Kultūrinio kaimo sodybos Varėnos rajone paruošimas kaimo turizmo veiklai vystyti“ ir kreipėsi dėl 1 015 400 litų paramos į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos. 2006 metų birželio mėnesį su ūkininke pasirašyta paramos sutartis.

Projektui įgyvendinti moteris siekė gauti 2 milijonų litų kreditą ir su vienu komerciniu banku pasirašė kreditavimo sutartį. Kad būtų išmokėtas kreditas, D.Bilevičiūtė turėjo į projektą investuoti ne mažiau kaip 925 412 litų savo lėšų. Tyrimo metu išaiškinta, kad įtariamoji D.Bilevičiūtė, neturėdama tiek nuosavų lėšų, susitarė su darbus sodyboje atliekančia statybų bendrove, kad už atliktus darbus apmokės vėliau, kai jai suteiks kreditą. Nustatyta, kad moteris bankui pateikė suklastotus kasos pajamų orderius, kuriuose įrašyta, neva ji statybų bendrovei už atliktus darbus į kasą įnešė 928 417 litų.

Patikėjęs šiais suklastotais buhalterinės apskaitos dokumentais komercinis bankas pervedė ūkininkei kreditą ir moteris apgaule įgijo 1 927 948 litus.

D.Bilevičiūtė savo kaltės niekada nepripažino, o FNTT pareigūnus kaltino ikiteisminio tyrimo metu prieš ją naudojus psichologinį smurtą.

Kaip minėta, apeliacinės instancijos teisme prokuratūra prašė kaltinimus iš dalies perkvalifikuoti, o D.Bilevičiūtė kartojo esanti nekalta ir vylėsi būti visiškai išteisinta: „Nieko nevogiau. Dokumento savo gyvenime nė vieno nesuklastojau.“

„Praradau viską“, – teismo posėdyje konstatavo nuteistoji D.Bilevičiūtė.

Netrukus ji dar pridūrė: „Esu praktiškai sužlugdyta.“

Išteisino byloje dėl šmeižto

Anot žvaigždės, visos jos bėdos kilo, nes buvo apgauta buvusio verslo partnerio.

„Manau, kad mano vienintelė ir pati didžiausia kaltė yra ta, kad mano rangovas buvo nesąžiningas žmogus“, – apie Valdą Bruzgį ir jo vadovaujamą statybų bendrovę „LL Haus“ buvo pareiškusi apeliantė.

Nuolat pasakodama žiniasklaidai apie V.Bruzgį, dainininkė nevengia ir aštresnių žodelių.

Už tai V.Bruzgys Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme buvo iškėlęs D.Bilevičiūtei civilinę bylą dėl duomenų pripažinimo neatitinkančiais tikrovės ir turtinės bei neturtinės žalos atlyginimo.

Praėjusią savaitę, vasario 15 dieną, atsakovė D.Bilevičiūtė į ankstyvą posėdį neatvyko, bet galėjo lengviau atsikvėpti – buvusio jos verslo partnerio V.Bruzgio reikalavimas už šmeižtą priteisti jam 25 000 litų kompensaciją atmestas kaip nepagrįstas. Teismas pripažino, kad viešoje erdvėje reiškiamos itin nepalankios D.Bilevičiūtės mintys apie buvusį jos verslo partnerį yra tik jos nuomonė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką