Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 5d. 20:00

Egidijus Dragūnas A.Zuoko patarėju tapti neketina: „Nepasisakau nė už vieną kandidatą“

Ištrauka iš Egidijaus Dragūno ir Artūro Zuoko vykdyto „Vilniaus gatvių“ reido
Stop kadras / Ištrauka iš Egidijaus Dragūno ir Artūro Zuoko vykdyto „Vilniaus gatvių reido“

Dėl Vilniaus mero posto antrame tiesioginių merų rinkimų ture su dabartiniu miesto vadovu Remigijumi Šimašiumi susigrumsiantis Artūras Zuokas sukėlė nemažą sumaištį paskelbęs, kad, jei taps meru, jo visuomeniniu patarėju kelių kokybės klausimais būtų paskirtas ne kas kitas, o ne vienerius metus gatvių kokybe besiskundžiantis Egidijus Dragūnas-Selas. Tačiau Selas tokių pareigų išsižada ir sako, kad A.Zuokui su R.Šimašiumi reikėtų mažiau ginčytis ir daugiau jėgų skirti jo mylimo miesto tvarkymui.

Kandidato į sostinės mero postą Artūro Zuoko ir grupės SEL lyderio Egidijaus Dragūno draugystė prasidėjo dar praėjusių metų spalį. Tąkart internete išplito A.Zuoko organizuota viešuoju transportu keliaujančių vilniečių apklausa, kurią jis vykdė būtent su, kaip skelbta, retai šia paslauga besinaudojančiu Selu. Prieš mėnesį juodu taip pat nufilmavo apsilankymą viename iš sostinės restoranų bei kalbėjo apie misiją palaikyti gyvenime suklupusius žmones, kurie nori atsistoti ant kojų.

Pirmadienį pažintį su sostine A.Zuokas ir E.Dragūnas baigė reidu. Oficialioje grupės SEL paskyroje atsidūrė vaizdo įrašas, kuriame E.Dragūnas pasakoja sumanęs patikrinti Vilniaus miesto gatvių kokybę. Kadangi šiuo metu atlikėjas teisės vairuoti neturi, šį kartą jo prabangų „Mercedes“ vairavo būtent kandidatas į merus.

Kaip galima spręsti iš daugiau nei septynių minučių vaizdo medžiagos, apvažinėję nemažą dalį miesto vyrai neliko patenkinti. „Sudaužytomis Vilniaus gatvėmis rieda mano juodas džipas“, – dainavo atlikėjas. Vaizdo įrašo pabaigoje E.Dragūnas padėkoja A.Zuokui ir sako, kad jie abu turi vieną bendrą dalyką – meilę Vilniui.

„Vilniaus gatvių“ reidas publikuotas oficialioje grupės SEL „Youtube“ paskyroje:

VIDEO: VILNIAUS GATVĖS

Šia kelione po Vilniaus miestą savo feisbuko paskyroje pasidalijęs A.Zuokas pateikė dar vieną staigmeną – paskelbė, kad tapęs meru E.Dragūną paskirtų savo visuomeniniu patarėju kelių kokybės klausimais.

„Pasiūliau Selui tapti mano visuomeniniu patarėju kelių kokybės klausimais. Belieka, kad išrinktumėte meru kovo 17-ąją, o Selas sakė aktyviai dirbs, kad mieste neliktų duobių“, – skelbė A.Zuokas.

Vis dėlto kalbėdamas su 15min E.Dragūnas pateikė kiek kitokią versiją.

Selas patarėju tikrai netaps

Į klausimą, ar taptų A.Zuoko patarėju, Egidijus Dragūnas atsakė žaibiškai: „Ne, nejuokaukite. Man, kaip vilniečiui, įdomi miesto būklė. Aš pasisakau ne už konkretų kandidatą, o už tvarką mieste.“

Pasirodymą vaizdo įraše jis vertina tik kaip atsakingo piliečio, kuriam rūpi sostinės problemos, pozicijos išraišką.

„Aš esu pilietis, man svarbios miesto gatvės, šaligatviai, svarbu, kaip tas miestas atrodo, nes aš čia gyvenu. Kiekvieną dieną vaikštau, važinėju automobiliu, nuo to tiesiogiai priklauso mano nuotaika“, – kalbėdamas su 15min teigė E.Dragūnas.

Man yra priimtinas ir vienas, ir kitas. Ir tame interviu aš pasisakau ne už ką nors konkrečiai, aš pasisakau už tvarką.

Atlikėjas pabrėžia, kad šis įrašas nėra agitacija už A.Zuoką. Priešingai, E.Dragūnas nepasisako nė už vieną kandidatą į Vilniaus mero postą, jam svarbu tik tvarkingos sostinės gatvės.

„Man yra priimtinas ir vienas, ir kitas. Ir tame interviu aš pasisakau ne už ką nors konkrečiai, aš pasisakau už tvarką. Nepasisakau nei už vieną, nei už kitą. Kokios dabar, pavasarį, yra gatvės, tai siaubinga, pavojus visiems – tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams“, – teigia E.Dragūnas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Dragūnas - Selas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Dragūnas - Selas

Vis dėlto Egidijus neslepia nepalaikantis siekiančių antros mero kadencijos politikų. Tokios pozicijos jis laikosi jau ne vienerius metus.

„Praėjusių savivaldos merų rinkimų metu (prieš ketverius metus, – red. past.) aš pasisakiau prieš A.Zuoką. Pasisakau prieš bet kokią antrą kadenciją, man nepriimtina, kad žmogus eina antrai kadencijai“, – pabrėžė atlikėjas.

Stebisi R.Šimašiaus ir A.Zuoko peštynėmis

Kitas E.Dragūną nuliūdinęs dalykas – stebėdamas rinkiminę kampaniją matė tik nuolatines peštynes ir valdžios nepasidalijimą.

„Stebėjau Šimašiaus ir Zuoko debatus – jie abu taip beprotiškai myli miestą, kad negali vienas su kitu susitarti, matyti neapykanta vienas kitam. Jeigu jūs taip mylite tą miestą, tai gal atsisėskite abu ir per pusę pasidalinkite tą miestą – mano Lazdynai, tavo Koralai,ir per ketverius metus žiūrėkite, kas daugiau pinigų skirs ir geriau sutvarkys. Tegul tik tvarko“, – sako atlikėjas.

E.Dragūnas, nors ir sulaukė tiesioginio pasiūlymo iš A.Zuoko, sako nesvarstantis posūkio į politiką. Šiuo metu jis turi mylimą darbą, o norint būti politiku, pasak Egidijaus, reikia turėti tinkamą išsilavinimą.

„Aš manau, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą, o mano tikrai nuostabus. Galbūt ateityje apie tai pasvarstysiu. Vis dėlto reikia baigti tam tikrus mokslus. Aš studijavau viešuosius ryšius ir rinkodarą, o čia jau reikėtų politikos mokslų.

Miesto vadovas turi gerai išmanyti ūkio reikalus. Jūs pasižiūrėkite į mano namą, butą, kaip jie atrodo, ir matysite mano suvokimą apie ūkį. Žmogus elementariai turi išmanyti apie statybines medžiagas, bazaltus, asfaltus, plytas ir taip toliau. Miesto meras pirmiausia turėtų būti labai geras inžinierius ar architektas“, – 15min kalbėjo E.Dragūnas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mūšis dėl E.Dragūno namo regioniniame parke tęsiasi: teismas atmetė atlikėjo skundą

Lietuvos politinę situaciją E.Dragūnas apibūdina vienu žodžiu – „graudu“. Vertindamas dabartinius politikus jis pasigenda elementarios politinės kultūros ir noro dirbti visų labui.

„Politikos kultūra Lietuvoje yra žemo lygio. Tikrai atrodo taip, kad jiems visiems svarbiausia prieiti prie kažkokio lovio ir jį išgrobstyti. Aš labai laukiu tos dienos, kai valdžioje bus normalūs politikai. Dabar man jie primena gyvulius, lojančius vienas ant kito šunis.

Labai yra mažai politikų, kuriais gali pasitikėti, kurie sėda prie stalo ir sako: „Vyrai, moterys, darykime kažką bendro kartu, eikime į priekį, o ne žiūrėkime į tų pasiutusių šunų pjautynes“. Matyt, žmonės dar tam nėra pribrendę. Man tokie dalykai nepriimtini“, – sakė E.Dragūnas.

Aš labai laukiu tos dienos, kai valdžioje bus normalūs politikai. Dabar man jie primena gyvulius, lojančius vienas ant kito šunis

Siūlo įvesti balsavimą internetu

Kalbėdamas apie pokyčius E.Dragūnas kelia dar vieną klausimą – kada Lietuvoje bus įvestas internetinis balsavimas? Pasak atlikėjo, atsiradus galimybei balsuoti internetu, pasikeistų ne tik politiniai veidai, bet ir žmonių mąstymas.

„Balsavimas internetu man yra pagrindinis klausimas. Kodėl jo taip nenori įvesti Lietuvoje? Estija jau seniai tai padarė ir dabar mato rezultatus. Žmonės aktyviau balsuoja, politikoje daugiau jaunų veidų. Čia turėtų būti pagrindinis siekis, ką reikėtų padaryti“, – teigė Selas.

Kitas Egidijaus pastebėjimas – lietuviai dažnai nebemato tam tikrų šalies, miesto problemų, nes prie viso to įprato. Ne vieną pasaulio miestą aplankęs dainininkas kaip pavyzdį pateikia Vokietiją, kurioje aiškiai matyti Rytų ir Vakarų skirtumai.

„Esu ne vieną kartą koncertavęs Vokietijoje. Kadaise šalis buvo padalyta į Rytus ir Vakarus. Kai tu atsiduri kokiame Rytų Vokietijos mieste, labai aiškiai matai tą pokomunistinę erdvę. O mes to skirtumo pamatyti negalime, viskas vienoda – mūsų akys jau nubukusios. Aš mačiau daug miestų – Honkongą, Singapūrą, mums dar labai toli, reikia daug ką keisti“, – kalba E.Dragūnas.

Lietuvai, pasak atlikėjo, reikia tokių žmonių, kurie savo darbą mylėtų ir visada jaustų atsakomybę už tai, ką padarė. Ir sąmoningumo – kito žmogaus interesų paisymo. Dainininkas pateikia tokį pavyzdį: „Kai tu važiuoji ar lauki gatvėje kokį pusvalandį, kol tave praleis, nes visi skuba. Mums reikia dar daug dirbti.“

Tačiau pirmiausia suklusti ir pabusti E.Dragūnas ragina jaunimą. Esą savo kalbomis jis pirmiausia nori pakviesti ir paraginti balsuoti rinkimuose visus jaunus žmones, kurie iki šiol to nedarė.

Prisipažinsiu, anksčiau balsuoti ir pats neidavau, tik vėliau supratau, kaip tai yra svarbu

„Prisipažinsiu, anksčiau balsuoti ir pats neidavau, tik vėliau supratau, kaip tai yra svarbu. Juk to nereikia daryti kiekvieną dieną ar kas mėnesį, tai vyksta kas ketverius metus. Pasisakyti – labai svarbu ir atsakinga. Kiekvienas žmogus, nesvarbu, kokiame mieste jis gyventų – Vilniuje, Kaune ar kitur, jis turi suvokti, kad tai yra mūsų namai. O išrinkę turime būtinai prižiūrėti, ką jie daro“, – balsuoti jaunimą ragina E.Dragūnas.

Visuomeninio patarėjo statuso pareigomis nevadina

Kalbėdamas su 15min A.Zuokas pabrėžė, kad pasiūlymą būti jo visuomeniniu patarėju E.Dragūnui pateikė minėtame vaizdo klipe. Esą Egidijus – aktyvus vilnietis, matantis miesto problemas ir mokantis išsakyti savo nuomonę. Politikas pabrėžė – pasiūlymas buvo duotas diskusijos metu.

„Jis pats pasisiūlė padėti miestui, miesto merui, visada parodyti, kur Vilniuje yra duobės, kurias reikėtų sutvarkyti arba remontuoti kelią. Tai aš jam sakau: „Labai gerai, būk mano visuomeniniu patarėju duobių klausimais.“ Jis sutiko, ir mes sutarėme, kad kasmet, gegužės mėnesį, galėsime pasivažinėti po Vilnių ir pažiūrėti, kaip atrodo miesto gatvės“, – 15min sakė A.Zuokas.

A.Zuokas visuomeninio patarėjo statuso nevadina pareigomis, jam, pasak kandidato, nepriklauso ir joks užmokestis. Vaizdo įrašo jis nevadina agitacija, tai esą tik bendravimas ir idėjų sklaida.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką