Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 20d. 13:48

Koronavirusą įveikusi D.Guobytė: „Testą gavau tik per pažįstamus, tris savaites manęs niekas netyrė“

Deimantė Guobytė Ypatingos
Asmeninio albumo nuotr. / Deimantė Guobytė

Pastarąjį mėnesį modelis Deimantė Guobytė gyveno bauginančioje nežinioje. Kovo viduryje grįžusi iš Amerikos, mergina pasijuto blogai ir ėmė pati sau įtarinėti koronavirusą. Tačiau jokios pagalbos ji nesulaukė – vis „nepakako“ simptomų, kad gydytojai galėtų atlikti testą. Visgi jį galiausiai Deimantė gavo per pažįstamus – ir sužinojo, kad neklydo. Net praėjus trims savaitėms nuo ligos pradžios testas buvo teigiamas.

Kovo pradžioje darbo reikalais į Niujorką išskridusi Deimantė, jau kovo 12-ąją sėdėjo lėktuve atgal į Lietuvą. Sužinojusi, kad užsidarinėja valstybių sienos, ji kuo greičiau bandė parskristi namo.

„Į Vilnių skridau per Rusiją. Jau Maskvos oro uoste pradėjau kosėti. Nieko neskaudėjo, buvo tiesiog toks sausas kosulys. Nusileidusi Vilniuje čia likau nakvoti, o atsibudusi kitą dieną jau pajaučiau didelius gerklės ir galvos skausmus“, – pasakojo D.Guobytė.

Deimantė sako iškart supratusi, kad tai nėra įprastas peršalimas. Todėl ėmė skambinėti greitajai pagalbai, karštajai linijai, tačiau niekas rimtai į modelio negalavimus nesureagavo.

„Pirmą dieną išvis niekam negalėjau prisiskambinti, visą laiką buvo užimta. Galiausiai prisiskambinau kitą dieną. Jaučiausi dar blogiau, tačiau neturėjau temperatūros. O kadangi jos neturėjau, telefonu man pasakė, kad negali priimti, nes ir taip eilės didžiulės“, – prisimena ji.

Pasak modelio, ši nežinia kėlė labai didelį stresą – su artimaisiais matytis minčių nebuvo, tačiau ji su vyru nežinojo, kaip elgtis – ar ir jis turi dėl visa ko kartu izoliuotis, ar gali nueiti bent į parduotuvę.

„Kitą dieną man temperatūra pakilo iki 37,1 laipsnio, prasidėjo kūno skausmai. Kai paskambinau medikams, jie man pasakė, kad temperatūra per maža, o jie priima tik kritinius atvejus“, – kalbėjo Deimantė.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Guobytė
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Guobytė

D.Guobytė skaičiuoja, kad į karštąją liniją skambinėjo keturias dienas iš eilės – kiekvieną rytą ji pajusdavo vis kitus simptomus. Tačiau ir to nepakako, kad mergina gautų galimybę išsitirti.

„Visas 10 dienų nesibaigė kosulys ir galvos skausmas. O ligai įpusėjus, ėmiau nebeužuosti kvapų, labai skaudėjo kūną, naktį net negalėjau miegoti, verkiau iš skausmo… Aš niekam neturėjau jėgų, tik gulėjau. Jaučiausi lyg turėdama kokius 39 laipsnius temperatūros, bet termometrai to nerodė. Pakilusi ji buvo tik vieną dieną“, – prisipažįsta ji.

Pasijutusi geriau, praėjus trims savaitėms nuo grįžimo į Lietuvą, Deimantė galiausiai gavo progą pasidaryti testą. Tačiau ne ligoninėje ir ne mobiliajame punkte.

Testą gavome tik per pažįstamus medikus. Nors tada jau jaučiausi pasveikusi, testas vis tiek buvo teigiamas

„Testą gavome tik per pažįstamus medikus. Pagalbos rankos kitaip nebūčiau sulaukusi. Nors tada jau jaučiausi pasveikusi, testas vis tiek buvo teigiamas“, – prisipažįsta ji.

Kartu su Deimante visą laiką namuose praleidęs jos vyras koronavirusu neužsikrėte – jo testai buvo neigiami. Pats modelis nuo ligos galutinai išsivadavo tik praėjus 37 dienoms – šį sekmadienį džiaugėsi pagaliau sulaukusi neigiamų testo rezultatų.

„Taigi nors vieni sako, kad karantinas trunka dvi savaites, visgi ne – jei susergi, tai liga organizmo nepalieka pusantro mėnesio, net jei ir gerai jautiesi“, – įspėja Deimantė.

Deimantė atvira – sužinojus, kad dėl savo sveikatos būklės neklydo nuo pat pirmos akimirkos, tačiau gydytojai į jos situaciją neatkreipė dėmesio – apėmė pyktis.

„Kiek daug yra tokių pačių žmonių, kurie negali sužinoti, ar serga koronavirusu, ar tik paprastu peršalimu. Aš tai sėdėjau namuose ir dėl visa ko saugaujausi. Bet juk yra tokių, kurie važiuoja pas senelius, tėvus, galvodami, kad neserga, lygiai taip pat negaudami galimybės išsitirti vien dėl to, nes neturi temperatūros… Pagalvojus, kiek iš tikrųjų aplink yra sergančių… Tie skaičiai, kuriuos oficialiai matome, tikrosios padėties neparodo,“ – nusivylimo neslėpė Deimantė Guobytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką