Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 15d. 19:32

Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ VIP premjeroje – nuo aktorių iki politikų

Marius Repšys su žmona Vaida ir dukra, Olegas Šurajevas su drauge Ieva Greičiūnaite, Saulius Baradinskas ir Beata Tiškevič, Remigijus Šimašius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Marius Repšys su žmona Vaida ir dukra, Olegas Šurajevas su drauge Ieva Greičiūnaite, Saulius Baradinskas ir Beata Tiškevič, Remigijus Šimašius

Vos prieš pusmetį nufilmavęs pirmąjį pilno metro filmą „Grąžinti nepriklausomybę“, komikas, scenaristas Olegas Šurajevas pirmadienio vakarą, kiek besijaudindamas, tačiau plačiai besišypsantis jį pristatė sostinės publikai.

Pirmadienio vakarą Olegas Šurajevas į Vilniaus kino teatrą „Forum Cinemas Vingis“ sukvietė savo kolegas, filmo komandą, aktorius bei artimiausius bičiulius.

Didžiuliame ekrane kviestinė publika pirmą kartą išvydo komiko debiutą kine – čia vyko komedijos „Grąžinti nepriklausomybę“ premjera. Olegas – šios juostos prodiuseris, idėjos autorius ir vienas iš scenaristų.

Žinoma, jis ir renginyje nepraleido progos pajuokauti – savo pamėgta poza tiesiog prigulė ant raudono kilimo su filmo komunikacijos vadovu Dominyku Noriušiu.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Premjera „Grąžinti nepriklausomybę“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Premjera „Grąžinti nepriklausomybę“

Dar prieš juostos pristatymą surengtoje spaudos konferencijoje pagrindiniai aktoriai ir komandos nariai sakė nenutuokiantys, kaip viskas atrodys ekrane. Tad jie nepraleido progos įvertinti šio darbo pirmieji – į pristatymą atvyko filmo režisierius Saulius Baradinskas su mylimąja Beata Tiškevič, Marius Repšys su žmona Vaida ir dukra, Ramūnas Cicėnas, Gediminas Storpirštis, Marius Repšys, Algirdas Dainavičius, Mantas Katleris su Aiste Kabašinskaite, Richardas Jonaitis, Mindaugas Papinigis, Agnė Grudytė su draugu, Valentinas Krulikovskis ir daugelis kitų.

Tarp svečių buvo ir politikų, tai – Remigijus Šimašius, Aušrinė Armonaitė, Viginijus Alekna, kuriems taip pat teko suvaidinti Olego juostoje. Joje pasirodė ir premjeras Saulius Skvernelis, tačiau į renginį atvykti negalėjo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Grudytė su draugu
Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Grudytė su draugu
Luko Balandžio / 15min nuotr./Premjera „Grąžinti nepriklausomybę“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Premjera „Grąžinti nepriklausomybę“

„Labai džiugu, kad jūs šiandien susirinkote. Norėjau pasakyti jums ačiū už jūsų dėmesį ir palaikymą. Tai svarbi diena mums, jums – gal nelabai. Tėvams, draugei, draugams, aišku, dėkoju, be jų nieko nebūtų. Bet labiau nebūtų nieko be manęs, – premjeroje juokavo Olegas Šurajevas. – O jei rimtai, šiuo filmu noriu apsakyti, kad Lietuvoje gyvena labai daug įvairių tautybių, religijų, orientacijų žmonių. Mes visi kartu sudarom tokią valstybę kaip Lietuvą. Ačiū, kad kuriate Lietuvą kartu, kas prisideda, o kas ne.“

„Mes didžiuojamės savo idėja, visais komandos nariais, kurie patikėjo, kurie nesustojo pusiaukelėje. Mes didžiuojamės, kad mūsų komedija nėra kaip kitos., nors turbūt visi taip sako. Mes nesame lėkšti, gal kažkam esame juokingi, pavyzdžiui, Olegui“, – kalbėjo prodiuserė Dagnė Puodžiūnaitė.

Žodį tarė ir filmo režisierius Saulius Baradinskas. „Man labai didžiulė garbė būti čia. Jei prieš dvejus metus pristatydamas pirmąjį savo klipą būčiau žinojęs, kad čia pristatysiu ir pilno metro filmą, būčiau pasijuokęs. Ačiū, Olegai, kad esi, buvai ir būsi, – dėkojo Saulius. – Kodėl šis filmas yra vertingas man ir jums? Mes su visa komanda sukūrėme naivią pasaką, komediją, nuotykių filmą. Džiaugiuosi galėdamas dovanoti filmą mūsų valstybei – visuomenei, žmonėms. Tikiuosi, kad šis filmas kažką įkvėps, paveiks, o gal ir nepatiks. Ačiū.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Olegas Šurajevas, Dagnė Puodžiūnaitė, Saulius Baradinskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Olegas Šurajevas, Dagnė Puodžiūnaitė, Saulius Baradinskas

Olegas Šurajevas dar anksčiau yra sakęs, kad šiuo nauju filmu itin džiaugiasi – jis skirtas visai šeimai, be jokių keiksmažodžių ir tikrai išsiskirs iš šiuo metu kuriamų.

„Čia yra sveiko patriotizmo, minimalios socialinės kritikos, filmas tiks besidomintiems politika, valstybe, kasdienybe, taip pat ir nesidomintiems. Nenorime šiuo filmu kelti kažkokiu istorinių klausimų, kas buvo geras ar blogas. Pas mus yra tik meninė tiesa.

Manau, kad prajuokinti publiką gali kiekvienas, bet per humorą pasakyti kažką daugiau ir įdomiau, gali tikrai ne kiekvienas. O mūsų filme, manau, kad tai pavyko išpildyti“, – džiaugėsi Olegas Šurajevas.

Nors Olegas prie pilno metro kino prisilietė pirmą kartą, tačiau užnugaryje jis turi itin stiprią komandą, kuri be jokių svarstymų sutiko su juo kurti filmą „Grąžinti nepriklausomybę“.

„Aš Olegą pažįstu 8-erius metus, filmavau pirmąjį jo „Akcentą“. Kai jis kreipėsi su idėja į mane praėjusį pavasarį, labai apsidžiaugiau. Džiaugiuosi jo ne tik kaip komiko, bet ir kūrėjo talentu. Jis turi labai gerų idėjų. Iškart sutikau prisijungti. O be to, ši tema šiandien mums aktuali“, – spaudos konferencijoje anksčiau kalbėjo Saulius Baradinskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Olegas Šurajevas pristatė naują filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ anonsą: „Investavau visus pinigus“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gediminas Storpirštis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gediminas Storpirštis

„Visų pirma, nes nežmoniški pinigai, – juokavo Ramūnas Cicėnas. – Man šiemet jau teko vaidinti Aleksandrą Stulginskį, o čia irgi jį vaidinu. Iš pradžių sulaukęs pasiūlymo, pagalvojau, kad kažkas juokauja. Bet filmuoti buvo labai smagu.“
„Aš filme vaidinu Petrą Klimą. Sutikau dalyvauti, nes labai įdomus vaidmuo. Buvo įdomu, smagu dirbti. Tokie vaidmenys ir tema nedažnai pasitaiko“, – sakė Martynas Nedzinskas.

„Turbūt galimybė vaidinti Joną Basanavičių pasitaiko vieną kartą gyvenime. Juolab dabar yra šimtmetis. O taip pat labai smagu prisidėti prie jaunos komandos, kuriai rūpi praeitis. Tiesą sakant, net neįsivaizduoju, ką pamatysime. Per ilgą mano karjerą, tai yra pirmas kartas, kai premjeros laukiu taip pat kaip ir jūs“, – šypsojosi Gediminas Storpirštis.

Apie filmą

Sausio 19 d. visuose Lietuvos kino teatruose pasirodo nepriklausomų Lietuvos kino kūrėjų juosta „Grąžinti nepriklausomybę“. Tai nuotaikinga komedija apie keturis Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarus – Antaną Smetoną, Joną Basanavičių, Aleksandrą Stulginskį ir Petrą Klimą – ir jų nuotykius sugrįžus į Lietuvą po 100 metų nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1918-aisiais.

„Šimtmečio filmas“, kaip jį pusiau juokais apibūdina kūrėjai, nepretenduoja į istorinį tikslumą, o verčiau suteikia žiūrovui progą tiesiog gerai praleisti laiką. „Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis – šventė visiems lietuviams, todėl šis filmas – tai kvietimas kartu linksmai paminėti šią progą ir tiesiog gerai praleisti laiką. Filmas neparemtas faktais, neužgrūstas datomis – visi įvykiai yra išgalvoti“, – teigia filmo idėjos sumanytojas bei scenarijaus autorius Olegas Šurajevas.

VIDEO: GRĄŽINTI NEPRIKLAUSOMYBĘ (2018) - Treileris

Anot kūrėjų, filmas taip pat nebandys papirkti keiksmažodžiais ar vulgariais pokštais – jame neišgirsite nė vieno nešvankaus žodžio. „Komedija skirta visai šeimai – ji paliečia kasdieniškas temas neužkišdama eterio nešvankybėmis, todėl tikimės, kad žiūrėdamas filmą nusijuoks tiek jaunimas, tiek vyresni žmonės, miesto ir kaimo gyventojai, – tikino filmo režisierius Saulius Baradinskas. – Taip pat norime pasidžiaugti ir nuostabiais mūsų aktoriais, kurių profesionalumo dėka filmas įgavo dar daugiau šarmo“.

Pagrindiniuose juostos vaidmenyse išvysite ne tik gerai žinomus Lietuvos aktorius – Ramūną Cicėną, Gediminą Storpirštį, Algirdą Dainavičių, Martyną Nedzinską, Marių Repšį – bet ir Vyriausybės bei sostinės vadovus Saulių Skvernelį bei Remigijų Šimašių. Filme save suvaidinti sutiko ir Nepriklausomybės aktą Berlyne radęs profesorius Liudas Mažylis.

Nors filme gvildenama nacionalinio svarbumo tema – Nepriklausomybės šimtmetis, juostos kūrėjai teigia, jog filmo biudžetas negavo nė vieno euro valstybinės paramos. „Visi pinigai filmo kūrimui buvo surinkti iš privačių rėmėjų. Nepaisant to, filmuodami šią juostą siekėme parodyti, kad komercinis kinas gali būti daugiau nei pramoga – nors filmas neparemtas tikrais faktais, galbūt kai kuriuos žiūrovus būtent tai privers pasidomėti istoriniais įvykiais, nutikusiais prieš šimtą metų“, – sakė filmo prodiuserė Dagnė Puodžiūnaitė.

Komedija visai šeimai „Grąžinti nepriklausomybę“ – visuose šalies kino teatruose jau nuo sausio 19 d.

VIDEO: GRĄŽINTI NEPRIKLAUSOMYBĘ (2018) - Treileris (2)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Žemaitė iš Plungės savo laimę rado didžiausiame Europos uoste

Popiežiaus vizitas Aktualu

Diakonas D.Chmieliauskas: popiežius Pranciškus atsigavo bendraudamas su paprastais žmonėmis

Aktualu

Vilnius kaip Gailestingumo miestas: pasaulis tai žino, tik patiems lietuviams reikia suvokti

Sportas

Diržų kolekcija lieka Londone: prakirsta nosimi A.Joshua sudorojo rusą A.Povetkiną

Aktualu

Panevėžio kelių policijos pareigūnai nutraukė girto vairuotojo kelionę

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Aktualu

Prie Panevėžio su BMW vertėsi „klevo lapas“ – nušlavė stotelę ir rėžėsi į medį

Aktualu

Pirmoji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos

Aktualu

Iš Lietuvos ir Vatikano diplomatinių santykių istorijos. Dovana popiežiui Pijui XI

Verslas

Penkis šimtukus gavęs abiturientas dabar minta korepetitoriaus duona ir apie emigraciją negalvoja

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Lietuvos jaunimui: negražus gyvenimas stovint prieš veidrodį

Aktualu

Popiežius ir vėl nustebino: netikėtai išėjo pasisveikinti su susirinkusiaisiais

Vardai

Julia Roberts išnuomoja namą Malibu: pas žvaigždę gyventi galima už 10,5 tūkst. dolerių per mėnesį

Gyvenimas

Garsus treneris R.Neverdauskas miestą iškeitė į kaimą, o kartingus – į alpakas

Aktualu

Sukčių laiškai „iš Nyderlandų“: Kauno įmonės reikalaujama sumokėti už KET pažeidimą

Pasaulis kišenėje

Kroatijos pakrantės subtilybės: nuostabu, bet netikėkit, kad čia rojus žemėje

Vardai

Popiežiaus Pranciškaus sutiktuvėse – ir žinomi žmonės: „Negalėjome praleisti istorinio įvykio“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Knygynas“: popierinė istorija su iliustracijomis

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Kam skamba Pranciškaus buon pranzo – skanių pietų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kauno Santakoje popiežiaus mišių išvakarėse renkasi tikintieji

Naujienos

Aktualu

Žemaitė iš Plungės savo laimę rado didžiausiame Europos uoste

Popiežiaus vizitas Aktualu

Diakonas D.Chmieliauskas: popiežius Pranciškus atsigavo bendraudamas su paprastais žmonėmis

Aktualu

Vilnius kaip Gailestingumo miestas: pasaulis tai žino, tik patiems lietuviams reikia suvokti

Sportas

Diržų kolekcija lieka Londone: prakirsta nosimi A.Joshua sudorojo rusą A.Povetkiną

Aktualu

Panevėžio kelių policijos pareigūnai nutraukė girto vairuotojo kelionę

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Aktualu

Prie Panevėžio su BMW vertėsi „klevo lapas“ – nušlavė stotelę ir rėžėsi į medį

Aktualu

Pirmoji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos

Aktualu

Iš Lietuvos ir Vatikano diplomatinių santykių istorijos. Dovana popiežiui Pijui XI

Verslas

Penkis šimtukus gavęs abiturientas dabar minta korepetitoriaus duona ir apie emigraciją negalvoja

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Lietuvos jaunimui: negražus gyvenimas stovint prieš veidrodį

Aktualu

Popiežius ir vėl nustebino: netikėtai išėjo pasisveikinti su susirinkusiaisiais

Vardai

Julia Roberts išnuomoja namą Malibu: pas žvaigždę gyventi galima už 10,5 tūkst. dolerių per mėnesį

Gyvenimas

Garsus treneris R.Neverdauskas miestą iškeitė į kaimą, o kartingus – į alpakas

Aktualu

Sukčių laiškai „iš Nyderlandų“: Kauno įmonės reikalaujama sumokėti už KET pažeidimą

Pasaulis kišenėje

Kroatijos pakrantės subtilybės: nuostabu, bet netikėkit, kad čia rojus žemėje

Vardai

Popiežiaus Pranciškaus sutiktuvėse – ir žinomi žmonės: „Negalėjome praleisti istorinio įvykio“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Knygynas“: popierinė istorija su iliustracijomis

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Kam skamba Pranciškaus buon pranzo – skanių pietų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kauno Santakoje popiežiaus mišių išvakarėse renkasi tikintieji

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką