Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 25d. 09:02

Šventiniai Tatjanos Lavrinovič namai: prie dvimetrinės eglės – penki nykštukai ir ypatinga karūna

Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima

Kalėdinė Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių pasaka prasidėjo dar pirmosiomis gruodžio dienomis, kad šventine nuotaika pavyktų pasidžiaugti kuo ilgiau. Kaip šventėms sužibo gausios šeimos namai, pamatyti gali ir 15min skaitytojai. Po dvimetrine egle šiemet sutūpė krepšininkas, tituluota gražuolė ir trys nykštukai.

Jau kelerius metus iš eilės Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima puošia dirbtinę, tačiau savo grožiu kitoms nė kiek nenusileidžiančią eglę. Kone dviejų metrų įspūdingą žaliaskarę visa šeimyna puošia baltais ir sidabriniais žaisliukais, o Kalėdų medį šiemet papildė ir spalvomis. Prie eglės taip pat atsirado jaukios dekoracijos – medinis arkliukas, lėlė, Kalėdų Senelis.

„Daug metų iš eilės eglę puošėme tik klasikiniais baltais ir sidabriniais burbulais, tačiau šiemet nusprendėme norintys pokyčių – taip eglėje atsirado daugiau spalvų ir linksmų žaislų. Kokie metai, tokia ir eglė“, – kalbėdama su 15min juokiasi Tatjana Lavrinovič.

Gražioji eglė Lavrinovičių šeimoje sužibo Tatjanai grįžus iš Kinijos, kur ji įteikė karūną naujai „Misis Pasaulis“ nugalėtojai. Visgi prabangiosios, kristalais nusagstytos karūnos moteriai atiduoti nereikėjo – ji laikoma visai šalia eglės.

„Grįžau namo gruodžio ketvirtąją ir po kelių dienų iš karto pasistatėme eglę, kad smagiau būtų“, – šypsosi moteris.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima

Gyvą eglę kasmet puošia sutuoktinio, krepšininko Kšištofo Lavrinovičiaus tėvai. Šventės jų namuose – nesikeičianti tradicija. Juk gražiausios metų šventės tam ir skirtos – padėkoti ir pabūti su tais, kuriuos myli labiausiai. O prie Kūčių ir Kalėdų stalo uošvių namuose renkasi gausi kompanija – prisijungia ir brolis Darjušas su savo šeima.

„Paskutinius penkerius metus, kai Darjušas grįžo gyventi į Lietuvą, stengiamės šventės minėti visi kartu. Per visus darbus, bėgimus labai pasiilgstame vieni kitų, tad šventes tikrai norisi sutikti artimųjų būryje. Kad ir kaip būtų liūdna, niekada negali žinoti, kiek laiko turime vieni kitiems“, – sako Tatjana.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima

Kiekvienais metais šeima apsilanko bažnyčioje, vėliau visi kartu sėda prie šventinio stalo. O kad jau valgytojų daug, Kšištofo ir Darjušo tėvai šeimą pradžiugina gausiu stalu. Kūčios be 12 patiekalų vakarienės neįsivaizduojamos, stalas nuo vaišių lūžta ir per Kalėdas. „Per šventes mūsų vyrai mėgsta pasilepinti“, – juokiasi T.Lavrinovič.

Jau ne vienerius metus Lavrinovičiai Naujuosius metus sutinka su draugais, tačiau ir ši šventė neįsivaizduojama be vaikų. Gausiame būryje išties smagiau, o kompanija prisigalvoja įvairiausios veiklos. Pavyzdžiui, praėjusiais metais Tatjana suaugusiesiems ir vaikams paruošė įvairių žaidimų, šiemet visų lauks karaokės vakarėlis. Tik linksmybės ilgai negalės užsitęsti, nes, kaip daugelį metų iš eilės, Lavrinovičių sausio pirmąją lauks treniruotė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima

Naujųjų metų vakarą savo puikius šeimininkės įgūdžius demonstruos ir Tatjana. Draugai jau ne vienerius metus prašo jos pagaminti legendines salotas „Granatų apyrankė“.

„Su draugais esame sutarę, kad visi per Naujuosius atsinešame po du patiekalus, kad netektų vieniems stovėti prie puodų ir vargti. Taip visi spėja ir aplankyti savo šeimas, mes taip pat stengiamės 31-ąją dieną skirti šeimai, visi kartu nueiname į kiną ar dar kur“, – pasakoja Tatjana.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima

Tiesa, Lavrinovičių šeima švenčia ne tik katalikiškas šventes, bet ir stačiatikių Kalėdas sausio 7-ąją. „Tai mano šventė, kuri lygiai taip pat svarbi mūsų visai šeimai. Tad tądien gaminu maistą, keičiamės dovanomis. Todėl ir eglutė mūsų šeimoje stovi iki sausio vidurio – rusų senųjų Naujųjų metų“, – pasakoja moteris.

Rusijoje gyvenančią šeimą T.Lavrinovič šiemet pasveikins telefonu – jos mama ir tėtis visai neseniai viešėjo Lietuvoje. Ir nors Tatjana mielai sutiktų Naujuosius metus gimtinėje, tačiau išvykti nepavyks dėl vyro sutarties.

Kalėdinis Lavrinovičių šeimos sveikinimas 15min skaitytojams:

Kadangi švenčių Lavrinovičių šeimoje nemažai, Kalėdų Senelis čia lankosi tris kartus– per Kūčias, Kalėdas ir per Naujuosius: „Kalėdos yra pats gražiausias metų laikas, vaikams suteikiantis tiek daug džiaugsmo. Tad stengiamės viską dėl jų padaryti, norime jiems skirti kiek įmanoma daugiau laiko ir meilės.“

Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių atžalos palengvina darbą Kalėdų Seneliui ir neretai parašo jam laiškus. Jų užsidegimas ir neapsakomas laukimas švenčių prisideda ir prie bendros šventinės nuotaikos.

„Vyresnysis Danielius jau laiškų neberašo, nes supranta, kas čia vyksta. O kadangi yra labai stilingas berniukas, paprašė naujų drabužių. Vidurinysis Dominykas irgi kažką įtaria, o Kalėdų laiške parašė: „Buvau geras, kartais ir nelabai, tačiau pasistengsiu būti geresnis. Ir man nieko nereikia, nes viską turiu.“ Tai čia jau bus Kalėdų Senelio problema, ką padovanoti. O mažoji Emily seniausiai paruošė laišką ir dabar laukia žaislų“, – juokiasi Tatjana.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima

O ar Kšištofas parašė laišką Kalėdų Seneliui: „Kiek esame su juo drauge, neprisimenu, kad kada nors būtų rašęs laišką. Jam nereikia jokių dovanų, svarbiausia, kad visi būtų sveiki.“

Vis dėlto moteris sako su vyru stengiasi vaikų labai nelepinti, nes pati puikiai prisimena, kaip saldainių pavykdavo sulaukti tik labai išskirtinėmis akimirkomis. „Jeigu namuose kvepėdavo mandarinais, suprasdavai, kad netrukus ateis Naujieji metai. Šventės išties būdavo kitokios, nes retai pavykdavo ką nors gauti, jau patys mandarinai būdavo dovana“, – prisimena Tatjana.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tatjanos ir Kšištofo Lavrinovičių šeima

Skaičiuojant paskutines 2018-ųjų metų dienas Tatjana Lavrinovič neslepia, kad metai išties buvo labai sėkmingi. Visus metus teko džiaugtis „Misis pasaulis“ titulu, prisidėti prie daug labdaros iniciatyvų, skleisti pasauliui žinią apie Lietuvą. Žinoma, moteris neslepia, kad teko nemažai laiko praleisti atskirai nuo šeimos, tačiau vyro ir vaikų palaikymas padėjo ryžtis dar vienai avantiūrai – nuo kitų metų ji pati prisidės prie konkurso organizavimo.

„Per 22-ejus metus, kai vyksta šis konkursas, tik vienai išrinktai „Misis“ buvo pasiūlyta prisidėti prie projekto. Esu antroji ir labai džiaugiuosi. Jau kitais metais numatytos kelionės į Ameriką, Kiniją, Makao. Labai džiaugiuosi, kad vyras šią žinią priėmė labai palaikančiai, nes toks įvykis gali nutikti vieną kartą gyvenime“, – sako Tatjana.

Šventinė Lavrinovičių fotosesija namuose:

Savo patirtį konkurse „Misis Pasaulis“ ji prisimena kaip nuostabų įvykį, tačiau svarbiausia ne pergalė, o patirtys, pažintys.

„Šie metai buvo išties labai geri, džiaugiuosi, kad ir vyrui, vaikams viskas gerai. Žinoma, būtų gerai, kad mažieji mažiau sirgtų, bet nieko blogo tikrai nenutiko. Kaip vyras sako, būtų geriausia, kad kiti metai būtų ne blogesni nei šie, tad nieko daugiau ir nebereikia“, – sako ji.

Tad ko linkėtų sau kitiems metams? Tatjana juokiasi, kad tikriausiai draugystės su sportu nepavyks užmegzti, bet labai norėtų kitais metais bent vieną kartą su vyru dviese išvykti į kelionę. „Jau bene dešimt metų sau žadama išvykti dviese į kelionę, tačiau gaila palikti vaikus. Jie per metus irgi labai stengiasi, daug dirba, kiekvieną dieną sportuoja, savaitgaliais irgi žaidžia. Mes stengiamės kaip įmanoma daugiau laiko prabūti kartu, nes šeima išties yra mūsų pati didžiausia dovana“, – šypsosi Tatjana.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmoji V.Siegel ir D.Bunkaus dukters Nicole fotosesija: įsiamžino ir augintinis Bruno

TAIP PAT SKAITYKITE: Rolandas Alijevas eglę puošė kartu su vaikais: žaisliukų daugėja kiekvieną savaitgalį

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką