Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 29d. 09:00

T.V.Raskevičius: „Prezidentas vengia būti vienoje nuotraukoje su homoseksualiu žmogumi“

Homoseksualumo neslepiantis Seimo narys ir žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius siekia keisti žmonių požiūrį ir kurti geresnę aplinką gyventi, o užvėręs darbovietės duris, visą dėmesį skiria savo sūnui, kurio susilaukė su dviem draugėmis. Nors sprendimą auginti vaiką politikas laiko geriausiu gyvenime, vis dėlto nerimo yra. „Bijau momento, kai reikės papasakoti, kodėl jis turi dvi mamas ir vieną tėtį“, – 15min laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ pripažįsta T.V.Raskevičius.

Vienas ryškiausių šalies parlamentarų dėl neslepiamo homoseksualumo sulaukia daugybės komentarų, kurių dalis yra neigiami. T.V.Raskevičius pripažįsta, kad yra pasitaikę momentų, kai teko net sunerimti dėl savo saugumo.

„Kartą buvau vienas namie ir gavau žinutę, kur skatino fiziškai smurtauti prieš mane. Tada nuėjau patikrinti, ar tikrai užrakintos durys, – pasakoja T.V.Raskevičius. – Išbandymai politiko karjeroje prasidėjo anksti, nes neigiama viešumo banga mane ištiko jau vasarį, kai buvo kuriama peticija, kad traukčiausi iš pirmininko pareigų dėl savo seksualinės orientacijos. Buvau apstulbęs, negalėjau patikėti tuo, kas vyksta.“

Nors politikas vis dar mokosi, kaip atsiriboti nuo nemalonių komentarų, ir ieško būdų atsipalaiduoti, tą jam padaryti padeda vizitai pas psichologą.

„Džiaugiuosi, kad dirbu su savimi, – tikina T.V.Raskevičius. – Pavyzdžiui, nuo 20 val. vakaro mano telefonas būna išjungtas.“

Prisimindamas save jaunystėje, politikas neslepia jautęsis vienišas, o tai buvo susiję su savęs priėmimu, kadangi jis ganėtinai anksti ėmė užduoti klausimus, kas iš tiesų yra.

„Man buvo 12 metų, kai kilo pirmosios mintys, – atvirai sako T.V.Raskevičius. – Buvau užsisvajojęs, man patiko literatūra, rašydavau eilėraščius. Tačiau dar dabar savyje turiu daug vidinio nerimo, neužtikrintumo. Manyje telpa du Tomai – vienas yra išorėje, o kitas viduje.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius

Daugeliui žmonių, supratusiems apie savo seksualinę orientaciją, kyla nemažai nerimo, kai apie tai tenka pasikalbėti su tėvais. Vis dėlto žmogaus teisių aktyvistui prisipažinimo išvengti pavyko.

„Būdamas melancholiškas paauglys, apie savo išgyvenimus rašydavau dienoraštį. Kai man buvo 16 metų, tėvai jį rado ir perskaitė. Jaučiausi įskaudintas, nebuvau pasiruošęs priimti save, o apie tai dar sužinojo artimiausi žmonės. Tačiau tėvai dėjo pastangas, sakė, kad mylės ir priims tokį, koks esu“, – pasakoja T.V.Raskevičius.

Pasukęs į politiką, T.V.Raskevičius pasižymėjo ir kitokiu santykiu su prezidentu Gitanu Nausėda, o tai pastaruoju metu yra dažnai aptarinėjama.

„Manau, mūsų valstybės vadovas vengia atsidurti vienoje nuotraukoje su homoseksualiu žmogumi“, – rėžia politikas.

Pabaigęs darbus, T.V.Raskevičius savo laiką skiria asmeniniam gyvenimui, o tiksliau, sūnui, kurio susilaukė su dviem draugėmis.

„Ilgą laiką esu vienišas, neieškau artimo santykio, nes manyje yra daug emocijų, tad nemanau, kad kitas žmogus turėtų kartu tai išgyventi, – teigia politikas. – Sūnus yra mylimiausias mano žmogus. Dabar jis tokiame etape, kai kalba, reiškia nuomonę, poziciją, rodo charakterį. Tai labai gražu.“

T.V.Raskevičiaus sūnus auga dviejų moterų šeimoje, o kartu turi tėtį, tad politikas neslepia bijantis momento, kai reikės apie tai pasikalbėti su vaiku.

„Kol kas jam nekyla jokių klausimų, mes nemokome ir specialiai neakcentuojame to fakto“, – sako politikas.

Nežinau, ką visuomenė įsivaizduoja tokių žmonių santykiuose.

Sprendimą susilaukti sūnaus T.V.Raskevičius priėmė gerai apgalvojęs, nors niekada anksčiau nebuvo leidęs sau pagalvoti, kad galėtų būti tėčiu. Visgi dabar jis vaiką vadina didžiausiu stebuklu, nutikusiu jo gyvenime.

„Man atrodo, mūsų sūnus yra labai laimingas, juo rūpinasi ne keturios, o šešios rankos. Mažam žmogui tai yra didelis privalumas. Nežinau, ką visuomenė įsivaizduoja tokių žmonių santykiuose“, – svarsto T.V.Raskevičius.

Nors politikas šiuo metu yra vienišas, jis pripažįsta neužveriantis durų galimiems santykiams ateityje.

„Reikia į gyvenimą žiūrėti kaip į galimybę – jei tokią man padovanos, pasistengsiu ją priimti. Tik norėčiau pamatyti žmogų, kuris išdrįs su manimi būti“, – šypteli T.V.Raskevičius.

Visą pokalbį su T.V.Raskevičiumi žiūrėkite įraše:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:16
01:19
08:07

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką