Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 2d. 07:11

Vėl laimėjo „savi“? V.Bareikio fenomenas, arba Kodėl M.A.M.A kai kurių atlikėjų net nenominavo

Vidas Bareikis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vidas Bareikis

Kaip ir kasmet, šiemet vėl dalis stebėjusių M.A.M.A apdovanojimus pasipiktino, kad jų favoritai nebuvo išrinkti ar net nominuoti. Kai kurie melomanai pasigedo ir puikiai Lietuvos scenoje pažįstamų veidų, pavyzdžiui, Monique, Monikos Marijos ar Donato Montvydo. Kodėl apdovanojimuose šiemet jų neišvydome ir kodėl atlikėją V.Bareikį, rodos, kiekvienais metais lydi sėkmė? Į klausimus atsako M.A.M.A organizatorius Martynas Tyla.

Nors M.A.M.A apdovanojimai šiemet daugiausia kritikos sulaukė dėl karantino aktualijų, kaip visada, neapeitas buvo ir nominantų ar laimėjimų klausimas. Kam užkliuvo faktas, kad apdovanojimas atiteko tik vienai moteriai, kam tai, jog kai kurie eteryje dažnai matomi ir dainas leidžiantys atlikėjai net nebuvo nominuoti, kam – kasmetinis Vido Bareikio triumfas.

Visgi nederėtų skubėti panirti į konspiracijas – kaip atskleidžia 15min kalbintas apdovanojimų organizatorius Martynas Tyla, tiek Monique, tiek Monika Marija, tiek Beatrich ar Donatas Montvydas M.A.M.A 2020 apdovanojimuose nebuvo nominuoti visai dėl kitų priežasčių: atlikėjai tiesiog neatitiko daugumos konkurso kriterijų.

Bet tam, kad geriau suprastume geriausių metų atlikėjų rinkimų principą, reikia grįžti į pačią pradžią. Kaip renkami M.A.M.A apdovanojimų laimėtojai?

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./The Roop
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./The Roop

Prioritetas – įdėtas darbas

Kaip pasakoja M.Tyla, visų pirma 19 M.A.M.A asociacijos narių, tarp kurių yra tokie žinomi žmonės kaip jos steigėjai Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Marijus Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas, Rolandas Skaisgirys ir kiti, išrenka savo geriausiųjų penketukus. Tai jie daro vadovaudamiesi taisyklėmis.

„Vėliau mes visi kartu balsuojame už surinkusius daugiausia taškų. Iš bendrų balsų išsirikiuoja nominantų penketukai, visi jie atitinka konkurso taisykles. Paskui tie penketukai yra paskelbiami specialiame internetiniame puslapyje, kur 96 balsuotojai renka laimėtoją. Geriausius atlikėjus renka žurnalistai, renginių organizatoriai ir pan., kurie taip pat vadovaujasi apdovanojimų taisyklėmis.

Į lytį, į orientaciją tikrai nekreipiama dėmesio. Šį balsavimą prižiūri audito įmonė „Grant Thornton Lietuva“. Auditas suveda visus taškus, suskaičiuoja, kas už ką balsavo, ir taip atsiranda kategorijų laimėtojai“, – pasakoja M.Tyla.

Visgi apdovanojimų taisyklės čia gali sužaisti lemtinga korta. Į jas M.A.M.A organizatorius siūlo pažvelgti atidžiau.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Tyla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Tyla

Tarkim, pagal nuostatas, į nominacijas „Metų tradicinės popmuzikos grupė/atlikėjas/atlikėja“, „Metų roko grupė/atlikėjas/atlikėja“, „Metų alternatyvos grupė/atlikėjas/atlikėja“, „Metų elektroninės muzikos grupė/atlikėjas/atlikėja“, „Metų hiphop grupė/atlikėjas/atlikėja“, „Metų progresyvios pop muzikos grupė/atlikėjas/atlikėja“, „Metų grupė“, „Metų atlikėjas(-a)“, „Metų koncertinė grupė/atlikėjas/atlikėja“, „Metų popmuzikos grupė/atlikėjas/atlikėja“ gali pretenduoti grupė/atlikėjai, kurie atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

  • Yra išleidęs(-usi)/prodiusavęs(-usi) originalios muzikos pilną albumą (bent 80 proc. originalūs kūriniai, albumas išleistas bet kokiu formatu, įskaitant ir paskelbimą virtualioje erdvėje).
  • Atlikęs(-usi) bent vieną originalų kūrinį, kuris sulaukė didelio atgarsio visuomenėje (arba grojamą stilistiką atitinkančiame klausytojų rate): užėmė pirmas vietas radijo stočių bendruose ar specializuotose topuose skaitmeninėje erdvėje arba Asociacijų LATGA ir AGATA duomenimis buvo tarp 6 dažniausiai viešai atliekamų kūrinių, arba jam sukurtas televizinę kokybę atitinkantis vaizdo klipas.
  • Surengęs(-usi) koncertinį turą (koncertinis turas – ne mažiau 7 koncertų serija, reklamuojama kaip vientisas muzikinis turas).
  • Surengęs(-usi) autorinį koncertą, kuriame dalyvavo daugiau nei 2 000 žiūrovų.
  • Atstovavęs(-usi) Lietuvai visiems žinomame tarptautiniame muzikos renginyje/konkurse ir sulaukęs didelio žmonių dėmesio bei pripažinimo.

Kiekviena kategorija turi atitinkamus reikalavimus, o balsuojantieji turi atsižvelgti: kiek šių kriterijų atlikėjas atitinka? O kuo daugiau, tuo geriau.

„Paimkime kaip pavyzdį Monique, kuri galbūt galėjo pretenduoti, tarkim, į metų atlikėjos kategoriją. Kiek ji praeitais metais išleido albumų? Neišleido.

Kalbant apie koncertus, kai kurie praeitą vasarą tą spėjo padaryti, o Monique nespėjo.

Taigi, prie šitų kriterijų dirba visa žmonių grupė, kuri sutikrina informaciją. Taip pat ir atlikėjų vadyba atsiunčia duomenis. Kitose nominacijose šie dalykai išsidėlioja analogiškai“, – sako M.Tyla.

D.Montvydo situacija panaši – atlikėjas, kaip teigia renginių organizatorius, tiesiog per metus nespėjo padaryti tiek darbo, kiek reikėtų norint pretenduoti į apdovanojimą.

„Koncertinio turo nėra, albumo nėra, hitas buvo tik su Džordana Butkute, daug ko nėra“, – vardija M.Tyla.

Vyras absoliučiai pritaria, kad pagrindinis kriterijus išeina nuveikti darbai, o ne laikas eteryje, kuo praeitais metais labiausiai pasižymėjo Vidas Bareikis ir Jazzu, o šiemet – „The Roop“ „Solo ansamblis“ ir Vidas Bareikis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vidas Bareikis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vidas Bareikis

„Už ką suteikiamas apdovanojimas? Už darbštumą“, – pabrėžia M.Tyla. „Mums nėra jokio tikslo siekti, kad kažkas laimėtų, ir nesame kalti, kad kai kurie atlikėjai tiesiog yra aplink mus. Tą patį girdime kiekvienais metais, taip pat su tuo susiduria ir „Grammy“ bei „Oskarų“ ceremonijos… Matyt, kai kurie žmonės tuo metu kažko nepadarė“, – priduria jis.

Pats M.Tyla pripažįsta kartais balsuojantis už tuos, kurie net nepakliūna tarp nominantų, tačiau tai – normali praktika.

„Man irgi kartais tenka dėl to išgyventi. Šiemet kai kurie mano mėgstami atlikėjai net nepateko į penketukus. Taip pat simpatizavau vienai elektronikos grupei, norėjau, kad ji laimėtų, bet taip neatsitiko. Na, ir nieko nepadarysi“, – užbaigia pašnekovas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nugriaudėjo jubiliejiniai ir pandeminiai M.A.M.A 2020 apdovanojimai: juose – užtikrintas „The Roop“ triumfas

M.A.M.A apdovanojimą atsiėmęs Vidas Bareikis eterio laiką skyrė ir LGBT

Komentarai: 10

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką