Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 2d. 08:08

Velykų rytą iš Nyderlandų grįžusi O.Pikul šventę suruošė namuose, prisijungė ir S.Jasaitis

Oksana Pikul-Jasaitienė su sūnumi
Vinco Alesiaus, asmeninio albumo nuotr. / Oksana Pikul-Jasaitienė su sūnumi Dominyku

Šiais metais Oksanos Pikul-Jasaitienės Velykos – išties išskirtinės. Sekmadienio rytą iš Nyderlandų parskridusi vizažo meistrė, grupės OMG narė skubėjo namo, kur jos laukė ne tik kiaušinių marginimas, bet ir vaišių ruošimas. Visgi su užduotimi susitvarkyti pavyko – jos namuose susirinkusi šeima džiaugėsi akimirkomis kartu, o šventės nepraleido ir sutuoktinis Simas Jasaitis.

15min Oksana Pikul Jasaitienė pasakojo, kad Velykos – ypatinga jų šeimos šventė, neįsivaizduojama be prie bendro stalo susirenkančios šeimos. Anot moters, laikas kartu ir tradicijų puoselėjimas yra pavyzdys, kurį būtinai nori įskiepyti savo sūnui Dominykui.

„Velykos – krikščioniška, graži ir labai prasminga šventė. Norisi, kad sūnus matytų gražų pavyzdį ir tai perduotų savo vaikams“, – sako moteris.

Tiesa, šiais metais velykines tradicijas teko keisti dėl trumpos išvykos į Nyderlandus. Šeštadienį Oksana svečioje šalyje surengė vizažo mokymus, o namo grįžo ankstų Velykų rytą. Nors pagrindinė šventė turėjo vykti pas mamos brolį, dalis artimųjų susirinko pas Oksaną.

Asmeninio albumo nuotr./Oksana Pikul-Jasaitienė
Asmeninio albumo nuotr./Oksana Pikul-Jasaitienė

Šventėje dalyvavo ir Simas Jasaitis. Anot Oksanos, Dominyko tėtis ne tik dalyvavo šventėje, bet sūnui Velykų proga paruošė ir ypatingą dovaną.

Paklausta, ar po sudėtingo etapo tai gali reikšti naują jos ir Simo pradžią, Oksana atvirauti nenorėjo. „Lai šie asmeniniai dalykai lieka mums. Į viską žvelgiu pozityviomis mintimis. Galbūt kai kuriais klausimais esu griežtesnė, bet visada stengiuosi šypsotis. Gyvenimas gražus“, – 15min kalbėjo Oksana.

Nors į Lietuvą grįžo pirmosios Velykų dienos rytą, Oksana spėjo ne tik pasirūpinti švenčių stalu, bet ir nudažyti margučius. Kaip pati sako, gražiausia pavasario šventė neįsivaizduojama be kiaušinių dažymo.

„Nuo pat vaikystės su šeima kartu dažydavome margučius, vėliau juos ridendavome. Šios tradicijos laikomės ir savo šeimoje“, – sako Oksana.

Asmeninio albumo nuotr./Oksanos Pikul-Jasaitienės Velykos
Asmeninio albumo nuotr./Oksanos Pikul-Jasaitienės Velykos

Per daugelį metų teko išbandyti įvairiausių dažymo technikų, visgi jau kelerius metus iš eilės dažo tik natūraliai. Tapus mama, Oksana sako, stengiasi rinktis sveikiausią variantą.

„Esu, ko gero, klasikinė kiaušinių dažytoja (juokiasi). Dažau su svogūnų lukštais, žolelėmis. Bet mūsų močiutė labai išradinga, kiaušinius puošia ir lipdukais, dažo su įvairiausiomis kruopomis.“

Išradingumo netrūko ir ant švenčių stalo. Kiekvienais metais Oksana Pikul-Jasaitienė stengiasi paeksperimentuoti, paruošti naujų patiekalų. Visgi su mama Laima, kuri taip pat prisidėjo prie vaišių, nusprendė, jog šiais metais vienu svarbiausių akcentų taps firminis pyragas „Velykų boba“. Taip pat dėmesį Oksana skyrė ir stalo dekorui.

Asmeninio albumo nuotr./Oksanos Pikul-Jasaitienės Velykos
Asmeninio albumo nuotr./Oksanos Pikul-Jasaitienės Velykos

„Stalą visuomet puošiame gėlių puokštelėmis, atributika, kurios gausu parduotuvėse. Gi sukurti atmosferą ir įnešti pozityvios emocijos vaikams yra labai smagu ir gera“, – sako Oksana.

O ko ji palinkėtų švenčių proga? „Šilumos, kurios trūksta tiek širdyje, tiek gamtoje, taip pat supratingumo, meilės ir šilumos“, – sako ji.

Žiūrėkite fotogaleriją:

TAIP PAT SKAITYKITE: Margučių dažymas Tiulio fėjos V.Jakučinskaitės namuose – lyg meno dirbtuvės: nosį kišo ir augintiniai

Žiūrėkite Viktorijos Jakučinskaitės galeriją:

TAIP PAT SKAITYKITE: Unikalūs šokėjos Eglės Straleckaitės margučiai: papuošė dukros Vakarės pirštų atspaudais

Žiūrėkite Eglės Straleckaitės galeriją:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką