Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 2d. 13:50

Be eilės pasiskiepiję vilniečiai verslininkai antrą skiepą Šilalėje gaus šią savaitę

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vakcinacija nuo COVID-19

Nors pastarosiomis savaitėmis virė aršios diskusijos, ar be eilės paskiepijęs „Ambulansas“ direktorius Ričardas Ūselis ir jo giminaičiai iš Vilniaus gali gauti antrą skiepą nuo koronaviruso, šios istorijos atomazga jau artėja į pabaigą. Revakcinacijai nepritarianti Šilalės rajono valdžia, išstudijavusi iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) gautus oficialius nurodymus, tvirtina, kad vilniečiai antru skiepu turėtų būti paskiepyti šią savaitę.

Šilalės rajono valdžia ir ligoninė jau porą savaičių sprendė dilemą, skiepyti ar ne antrąja vakcinos doze be eilės įlindusius vilniečius ir prašė oficialaus išaiškinimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

Dar praėjusią savaitę Šilalės rajono ligoninė atsisakė tvirtinti „Ambulanso“ pateiktą skiepijamų žmonių sąrašą ir nurodė, jog revakcinacija įvyks tik tokiu atveju, jei šį sąrašą patvirtins vietos savivaldybės administracija. Savo ruožtu rajono valdžia tvirtino, kad tokių įgaliojimų neturi.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19

Visgi penktadienį ir šeštadienį sulaukę oficialių raštų su nurodymais iš SAM, Šilalės rajono valdžia tvirtina neturinti kito pasirinkimo, kaip tik iki ketvirtadienio paskiepyti R.Ūselį ir jo giminaičius. Savivaldybės teisininkai raštus studijavo iki pirmadienio vakaro.

„Mano pozicija, kad negali iš teisės gimti teisė, bet teisininkai sako, kad ministerija pasakė, kaip elgtis, ir turime vykdyti ministerijos nurodymą. Ministerija rašo, kad šie asmenys privalo būti paskiepyti antra vakcinos doze. Ministerija prisiėmė atsakombę dėl antro skiepo“, – 15min informavo Šilalės vicemeras Tadas Bartkus.

Sausio pradžioje 15min paskelbė, kad Šilalėje COVID-19 medikams skirta vakcina be eilės pasiskiepijo ne tik įmonės „Ambulansas“, valdančios privačią Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotį, vadovas Ričardas Ūselis, bet ir trys jo šeimos nariai. R.Ūselis tuomet 15min teigė nesijaučiantis padaręs nieko blogo, o šeimos narius tikino ruošiantis savanorystei.

„Ambulansas“ pateiktame skiepijamų asmenų sąraše iš viso buvo įrašyta 12 asmenų, o net pusė jų – 6, buvo ne iš Šilalės.

Netrukus 15min išsiaiškino, kad be eilės pasiskiepijo ir nekilnojamojo turto įmonių grupės „Transmeda“ vadovas Juozas Pranckevičius – dar vienas R.Ūselio giminaitis ir buvęs „Ambulansas“ akcininkas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Juozas Pranckevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Juozas Pranckevičius

J.Pranckevičius viešai gailėjosi dėl savo poelgio – tiesa, vėliau Šilalės ligoninė gavo jam atstovaujančio teisininko Jovito Elzbergo raštą, kuriame klausta, kada šis asmuo gaus antrą privalomą vakciną.

Pasak T.Bartkaus, kiti „Ambulansas“ sąraše įrašyti žmonės, kurie iš tiesų dirba Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje, antrąja doze jau paskiepyti penktadienį ir pirmadienį. Tuo tarpu R.Ūselis ir jo artimieji bus paskiepyti iki vasario 4 dienos, ketvirtadienio. Tai paskutinė diena, iki kada antrą skiepą gali gauti sausio pradžioje pasiskiepiję asmenys.

Asmeninio archyvo nuotr./Tadas Bartkus, Šilalės vicemeras
Asmeninio archyvo nuotr./Tadas Bartkus, Šilalės vicemeras

„Po pirmų prezidento, ministro, politikų pareiškimų tikėjausi, kad bent jau prinicipingai bus pasielga. Nekvestionuoju sveikatos, taip pat, ar reikia antros vakcinos, ar ne – bet, mano įsitikinimu, blogą žinią visai visuomenei siunčiame, kad kas norite, važiuokite į Šilalę, lįskite be eilės ir būsite pirmi.

O, kas esate silpnesni, neturite pažįstamų, tie vakciną gausite paskutiniai, nors priklausytų anksčiau“, – dėl SAM sprendimo nusivylimo neslėpė pirmasis be eilės pasiskiepijusius vilniečius paviešinęs T.Bartkus. Jo nuomone, iš aukštesnės valdžios pritrūko principingumo.

Laukia STT išaiškinimo

T.Bartkus taip pat tvirtino, kad ministerija šiuo metu laukia iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išaiškinimo, ką atskleidė jų tyrimas.

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl skiepijimo tvarkos pažeidimų Žalgirio klinikoje, kur be eilės paskiepyta apie 20 žmonių, tačiau dėl skandalo Šilalėje ikiteisminis tyrimas nepradėtas.

Šilalės vicemeras užsiminė, kad sulaukus STT išvadų arba savivaldybė, arba Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ketina surašyti administracinio nusižengimo protokolą be eilės pasiskiepijusiems asmenims.

„STT informavo, kad atsiųs raštą, bet kol kas neatsiuntė. Mums labai įdomu, ką išaiškino, nes kelia šiek tiek abejonių, kad Vilniaus Žalgirio klinikoje randa didelę žalą, o pas mus – neranda. Vakcina pinigine išraiška daug nekainuoja, bet jei iš tos prizmės, kad žala visuomenei padaryta, tai nemanau, kad skirtųsi žala Vilniuje ar Šilalėje“, – svarstė T.Bartkus.

Sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys anksčiau yra sakęs, kad skiepijimo eilę pažeidę fiziniai asmenys gali sulaukti baudos nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridiniai asmenys – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką