2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kreditoriai prašo atmesti „Arvi“ įkūrėjo V.Kučinsko prašymą dėl asmeninio bankroto

Marijampolės apylinkės teismas antradienį pradėjo nagrinėti „Arvi“ įkūrėjo Vidmanto Kučinsko fizinio asmens bankroto bylą. Verslininkas nurodo, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61 mln. eurų, o pajamos per mėnesį – 1,5 tūkst. eurų. Tiesa, kreditoriai, kaltinantys garsų verslininką nesąžiningumu, prašo teismo šį prašymą atmesti. Ar V.Kučinskui bus iškelta fizinio bankroto byla, ar ne, turėtų paaiškėti maždaug per mėnesį.
Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas
Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas / 15min iliustracija

Didžiausiam V.Kučinsko kreditoriui – Rusijos bankui „Alfa bank“ Lietuvoje atstovaujantis advokatas Laurynas Lukošiūnas 15min teigė, kad visi verslininko kreditoriai prašo atmesti prašymą iškelti bankroto bylą.

„Mes neginčijame finansinių sunkumų, bet visais atvejais, kai keliama bankroto byla, yra tam tikros sąlygos – jei priežastys nesąžiningi veiksmai, byla nėra keliama. Manome, kad ši situacija susidarė dėl nesąžiningų veiksmų“, – komentavo L.Lukošiūnas.

Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lukošiūnas
Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lukošiūnas

Marijampolės apylinkės teismo posėdyje antradienį V.Kučinskas nedalyvavo, tad „Alfa Bank“ taip pat prašė pripažinti Vidmanto Kučinsko dalyvavimą būtinu. Šiam prašymui, kurį palaikė ir kiti kreditoriai, teismas nusprendė pritarti, nurodęs, kad į kitą posėdį atvyktų ir verslininkas.

Beje, V.Kučinsko advokatai prašė neleisti posėdyje dalyvauti žurnalistams, tačiau teismas nusprendė, kad byla bus nagrinėjama viešai.

Nusprendė padaryti pertrauką

Antradienį svarstant V.Kučinsko fizinio bankroto bylą nutarta padaryti kelių dienų pertrauką, nes verslininkui atstovaujantys advokatai teigė neturėję laiko susipažinti su kreditorių prašymais, pateiktais tik ryte.

Iki kito posėdžio V.Kučinsko atstovai taip pat įpareigoti pateikti papildomų duomenų – rašytinius paaiškinimus apie tai, kokie gali atsirasti skolininkai, verslininko sąskaitų lietuviškuose bankuose išrašus už trejus metus, taip pat trejų metų dokumentus ir informaciją apie V.Kučinskui priklausiusių, o šiuo metu bankrutuojančių ar jau bankrutavusių įmonių „Arvi kalakutai“, „Rietavo veterinarinė sanitarija“, „Arvi ir ko“, „Arvi Fertis“, „Lietuvos cukrus“ ir kitų pavedimus.

Kreditoriai teigia, kad galimai V.Kučinskas dalį sumų, galiojant areštams jo sąskaitoms, nukreipė į sutuoktinės Kristinos Kučinskienės sąskaitas.

„Turiu pagrindo teigti, kad atitinkamas pajamas į K.Kučinskienės sąskaitas mokėjo „Rietavo veterinarinė sanitarija“ ir „Arvi kalakutai“, – sakė kito stambaus V.Kučinsko kreditoriaus – įmonės „Belor“ advokatas Tadas Blažys.

Marijampolės apylinkės teismas sprendimą iškelti V.Kučinskui fizinio asmens bankroto bylą, ar ne, turėtų priimti maždaug per mėnesį.

Gyventų iš 460 eurų

Teismo bankroto bylą paprašęs iškelti buvęs vienas turtingiausių šalies verslininkų nurodo, kad bankrutavęs gyventų iš 460 eurų per mėnesį pajamų. Sausio pradžioje kreditorius informavęs, kad sieks asmeninio bankroto, „Arvi“ įkūrėjas Vidmantas Kučinskas pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo Marijampolės apylinkės teismui pateikė balandžio pradžioje.

Tąkart V.Kučinskas 15min atsisakė komentuoti prašymą teismui, teigdamas, kad tai „asmeniški dalykai“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vidmantas Kučinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vidmantas Kučinskas

Pareiškime, kurio kopiją gavo 15min, nurodoma, kad V.Kučinsko įsipareigojimų kreditoriams suma siekia 61 mln. 775 tūkst. eurų.

Pareiškime nurodyta, kad „Arvi“ įmonių grupei, kurią sudarė apie 20 įmonių, V.Kučinskas vadovavo nuo 1992 metų, o milijonai eurų asmeninių skolų susidarė imant paskolas verslo vystymui iš kreditorių ir laiduojant už jas savo vardu.

Verslininkas paaiškina, kad dėl išaugusios konkurencijos, atsiradusios įtampos rinkose sutriko „Arvi“ grupės įmonių finansinių įsipareigojimų vykdymas, o nepavykus įmonėms suderinti mokėjimo terminų atidėjimo bei tarpusavio atsiskaitymo klausimų su kreditoriais, „Arvi“ grupės įmonėms buvo iškeltos nemokumo bylos.

„Kadangi „Arvi“ grupės įmonės įsipareigojimų kreditoriams negali įvykdyti, kreditoriai reikalavimus, kylančius iš kredito sutarčių, nukreipė į mane kaip laiduotoją. Šiuo metu, įsipareigojimų kreditoriams suma sudaro 61 744 88,39 euro“, – rašoma pareiškime teismui.

Didžiausi įsiskolinimai susidarė Rusijos bankui „Alfa Bank“ – daugiau nei 38,6 mln. eurų, beveik 10 mln. eurų – „Sberbank“, įmonei „Belor“ – 4 mln. eurų.

Gyvens iš kelių šimtų per mėnesį

Pareiškime dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo nurodoma, kad per mėnesį V.Kučinskas gauna 1576,29 euro pajamų ir planuoja susirasti papildomą, geriau apmokamą darbą, tikintis ateityje gauti didesnes pajamas.

V.Kučinskas nurodo turintis turto už 5,4 mln. eurų, iš kurių brangiausiai įvertintos įmonės „Vyrja“ akcijos – 5,37 mln. eurų. Visgi rinkoje svarstoma, kad „Vyrja“, kontroliuojančios kitas grupės įmones, akcijos gali būti bevertės, nes dauguma bendrovių bankrutuoja.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vidmantas Kučinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vidmantas Kučinskas

Gruodžio pabaigoje Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą pagrindinei verslininko V.Kučinsko grupės įmonei „Arvi ir ko“, kuri kreditoriams skolinga apie 40 mln. eurų. Bankrutuoja ir kitos „Arvi ir ko“ dukterinės įmonės – „Arvi kalakutai“, „Arvi fertis“, „Lietuvos cukrus“, Rietavo veterinarinė sanitarija.

V.Kučinskas pareiškime dėl asmeninio bankroto iškėlimo matyti, kad visas kitas turtas vertas nedaug – verslininkas nurodė, kad jam priklauso žemės sklypas Vilniuje, įvairios transporto priemonės – keturratis motociklas, vandens kateris, keli vandens ir sniego motociklai, automobiliai bei pora ginklų.

Pareiškime pažymima, kad pareiškėjui per vieną mėnesį būtinųjų poreikių tenkinimui reikia 460 eurų, o nepilnamečių vaikų išlaikymui – dar 200 eurų.

Buvo sulaikytas Slovėnijoje

Vasarą vykdamas atostogauti, V.Kučinskas buvo sulaikytas Slovėnijoje Rusijos prašymu. Rusijoje vietinio banko „Alfa Bank“ iniciatyva V.Kučinskui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimų sukčiavimo požymių ir įtariamų finansinių machinacijų.

Vėliau paaiškėjo, kad Lietuvoje prieš ketverius metus taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas V.Kučinsko atžvilgiu – pagal kreditoriaus, įmonės „Belor“ prašymą, tyrimas vykdytas dėl galimo sukčiavimo, svetimo turto iššvaistymo, turtinės žalos padarymo apgaule ir nusikalstamo bankroto.

Šios baudžiamosios bylos pagrindu ir buvo išduotas Europos arešto orderis, kuris nulėmė, kad Rusijos prašymu Slovėnijoje vasarą sulaikytas V.Kučinskas po keturių areštinėje praleistų mėnesių buvo perduotas ne Rusijai, o Lietuvai.

Iškėlus fizinį asmens bankrotą, po trejų metų skolos būtų nurašytos ir į verslininko pajamas dabartiniai kreditoriai pretenduoti nebegalėtų. Yra tik kelios išimtys – pavyzdžiui, nenusirašo mokesčių administratoriaus išieškomos administracinės baudos, priteista žala, kilusi iš baudžiamojo kodekso pažeidimų, ir kitos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką