Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 7d. 06:44

Mažosios britų įmonės ragina pasakyti „ne“ vieningai Europai

Didžiosios Britanijos narystės ES priešininkų agitacinė atributika
Scanpix/EMPICS Entertainment nuotr. / Didžiosios Britanijos narystės ES priešininkų agitacinė atributika

Daugiau negu 200 mažų britų įmonių ketvirtadienį paragino Londoną palikti ES. Dėl savo šalies ateities vieningoje Europoje britai spręs birželio 23 d., rašo naujienų svetainė businessinsider.com.

Grupė, kuri remia vadinamąjį „brexit“, daugiausiai vienija mažų įmonių vadovus ir individualia veikla užsiimančius verslininkus, pavyzdžiui, statybininkus, gėlininkus ir elektrikus. Jie pasirašė atvirą laišką, kuriame aiškina, jog Europos biurokratija yra pernelyg brangi ir kenkia verslui.

Prie ES palaikančios stovyklos ketvirtadienį prisijungė ir Britanijos automobilių pramonė.

„Kaip verslininkai, mes nuolat susiduriame su nereikalingais ES reguliavimais, kurie prisideda prie mūsų kaštų augimo ir didina kainas vartotojams. Dažna jų kaina – darbų praradimas“, – rašoma euroskeptikų laiške.

Ši deklaracija buvo pasirašyta po to, kai didžiosios daugianacionalinės kompanijos, veiklą vykdančios Didžiojoje Britanijoje, pasirašė narystę ES palaikantį laišką.

Prie ES palaikančios stovyklos ketvirtadienį prisijungė ir Britanijos automobilių pramonė, kurios atstovai tikina, kad jų verslui daug naudingiau vykdyti veiklą vieningoje Europos rinkoje.

Finansų rinkos jautriai reaguoja dėl galimos neigiamos įtakos Britanijos prekybai, darbo rinkai ir investicinei atmosferai, rinkėjams pasakius „ne“ narystei.

Didieji pasauliniai bankai perspėjo, kad „brexit“ atveju gali smarkiai nukristi ir svaro kursas.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ir kai kurie kiti vyriausybės nariai ragina likti ES, tuo tarpu Londono metas Borisas Johnsonas prisijungė prie „brexit“ stovyklos.

Sociologinės apklausos rodo, kad antros pagal dydį Europos ekonomikos rinkėjai narystės klausimu yra susiskaldę ir nemaža dalis jų vis dar yra neapsisprendę.​

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką