Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 7d. 16:31

Politinė krizė Graikijoje traukia į dugną akcijų rinką, išparduodamos obligacijos

Graikija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Graikija

Po to, kai naujausios apklausos parodė, jog per sausio pabaigoje Graikijoje įvyksiančius parlamento rinkimus daugiausiai balsų surinks opozicinė Syriza partija, investuotojai ir toliau yra linkę pardavinėti šios šalies aktyvus, skelbia „The Financial Times“ leidinys.

Trečiadienio prekybos metu Graikijos akcijų rinkos pagrindinio indekso „ATHEX Composite“ vertė yra nusmukusi apie du procentus, nors prekybos metu jis buvo nukritęs ir apie tris procentus.

Investuotojai parduoda akcijas, nes, remiantis naujausia „Oxford Economics“ atlikta apklausa, rinkimus turėtų laimėti Syriza partija, kuri pasisako prieš taupymo politikos tęsimą, tuo tarpu būtent taupymo politika ir yra pagrindinė sąlyga, remiantis kuria Graikijai tarptautinės institucijos teikia finansinę paramą.

Remiantis „Rass“ agentūros atlikta apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti pirmadienį, už Syriza partiją balsuotų 30,4 procentai rinkėjų, kai gruodžio viduryje tokių buvo 27,1 procentas. O dabartinė valdančioji konservatorių partija turi 3,1 procentinio punkto mažesnį palaikymą nei Syriza partija, kai gruodį šis palaikymas buvo 3,4 procentiniais punktais mažesnis.

Rinkos dalyviai taip pat nerimauja, kad Graikija gali pasitraukti iš euro zonos, nors šios šalies politikai tikina, jog jie neturi tokių ketinimų.

Vien nuo šių metų pradžios Graikijos akcijų rinkos pagrindinio indekso „ATHEX Composite“ vertė jau susitraukė apie šešis procentus, o per pastarąjį vieną mėnesį, kai pradėjo didėti nerimas, jog Graikijoje reikės surengti pirmalaikius parlamento rinkimus, šio indekso vertė krito net ketvirtadaliu.

Investuotojai taip pat aktyviai išparduoda ir Graikijos valstybines obligacijas, tad jų pajamingumas didėja. Šios šalies dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pajamingumas trečiadienį rinkoje pirmąkart nuo pat 2013 metų rugsėjo mėnesio pakilo virš dešimties procentų ir šiuo metu jau sudaro net 10,646 procento. Tuo tarpu trijų metų trukmės Graikijos valstybinių obligacijų pajamingumas  paaugo 69 baziniais punktais iki 14,45 procento. 

traders.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką