Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snore“ pinigus laikiusioms valstybės įmonėms išimtys daromos nebus

Visi Kauno gatvėmis važinėjantys patrulių automobiliai turi specialius numerius.
Nerijaus Bikulčiaus/15min.lt nuotr. / Policijos mašina
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl „Snoro“ bankroto finansinėse problemose įklimpo dalis valstybės įstaigų ir institucijų. Valdžia žada joms padėti, tačiau jokios išimtys atiduodant „Snore“ laikytus indėlius nebus daromos.

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės teigimu, valstybės įmonės, „Snore“ laikiusios didesnę sumą nei 100 tūkst. eurų (draudžiamasis indėlis), stos į bendrą kreditorių eilę.

„Bankroto procese kreditorių eilė yra labai aiški ir todėl tie, kurių lėšos viršys draudžiamą sumą, atsiras vadinamojoje ketvirtojoje eilėje. Nesvarbu, ar tai yra valstybės institucijos, ar privačių lėšų institucijos. Tikrai jokių išimčių bankroto procese valstybės kontroliuojamoms institucijoms nebus daroma“, – pabrėžė ministrė.

Pirmiausia iš banko turto yra vykdomi darbuotojų reikalavimai, tuomet atiduodami draudžiamieji indėliai, sumokami mokesčiai valstybei ir tik tuomet yra atsiskaitoma su nedraustus indėlius laikiusiais fiziniais ar juridiniais asmenimis.

Tačiau įmonės likimo valiai esą paliktos nebus: „Toliau kiekvienos institucijos situaciją nagrinėsime atskirai. Tarkime, yra kai kurių savivaldybių, kurios gana stipriai yra nukentėjusios, įklimpusios į problemas dėl to, kad laikė dideles sumas „Snore“. Galbūt bandysime gelbėti jas trumpalaikėmis paskolomis, avansuodami kažkokius kitus pervedimus iš valstybės biudžeto. Tikrai reaguosime ir ieškosime sprendimo, tačiau tai tikrai nebus kažkokios išimtys ar lengvatos.“

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, preliminariais skaičiavimais, apie 110 valstybės įmonių ir įstaigų turėjo nedraustus indėlius „Snoro“ banke, kurių bendra suma siekia 300 mln. Lt, iš jų 250 mln. priklausė dešimčiai stambiausių įmonių.

„Iš esmės 80 proc. problemos yra koncentruota dešimtyje įstaigų ir įmonių, ne šimtuose. Kai taip lokalizuoji problemą, yra paprasčiau ją svarstyti ir spręsti“, – po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras.

Dalis įmonių pinigus „Snore“ laikė terminuotais indėliais.

„Tai reiškia, kad šiuo momentu tos įstaigos neplanavo tų lėšų panaudoti kokiems nors mokėjimams. Iš tų 300 mln. Lt apie pusė buvo padėta terminuotais indėliais“, – pabrėžė premjeras.

Dėl „Snore“ laikytų pinigų su problemomis susiduria nemažai valstybės institucijų. 15min.lt jau rašė, kad bankrutuojančiame banke „Snoras“ liko įšaldyti policijai skirti 17,3 mln. Lt biudžeto asignavimų ir Europos Sąjungos (ES) lėšų.  Dėl to esą gali nukentėti įvairios prevencijos programos, atlyginimai.

Išsamiau apie „Snoro“ nacionalizaciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką