Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Avulis Remigijaus Šimašiaus kabinete: mere, mums trūksta tik vieno parašo

Arvydas Avulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Arvydas Avulis
Šaltinis: 15min
9
A A

„Hanner RE“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, aprimus aistroms dėl „Žalgirio“ stadiono, trečiadienį prisibeldė į sostinės mero Remigijaus Šimašiaus kabineto duris. Verslininkas vėl skundėsi, kad Vilniaus savivaldybė per lėtai tvirtina projektus ir dėl to nusikelia buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje suplanuotos statybos. R.Šimašius nemato nieko bloga – viskas vyksta pagal numatytus reikalavimus.

Trečiadienį Vilniaus meras R.Šimašius savivaldybėje susitiko su A.Avuliu jo iniciatyva. Pastarasis 15min teigė, kad susitikime aptarti du klausimai: lėtas projektų derinimas, dėl kurio bendrovė negali pradėti daugiabučių ir biurų pastato statybų, ir bendrojo plano, kuriame vis dar numatytas stadionas, pakeitimas.

Negali pradėti statybų

Pasak A.Avulio, didžiausia problema, su kuria susiduria bendrovė, – dėl vieno parašo ji negali pradėti suplanuoto verslo centro Rinktinės ir Šeimyniškių sankryžos pašonėje statybos. Dėl tos pačios priežasties negali padėti ir suplanuotų daugiabučių Rinktinės gatvėje viešinimo procedūrų.

„Mums ne visai patinka, kaip vyksta projektų derinimas, jis turėtų būti greitesnis. Dažnai gauname projektų derinimus iš savivaldybės paskutinę terminu skirtą dieną, tenka kelti po kelis kartus projektus į „Infostatybą“ ir tada vėl prasideda terminų skaičiavimas. Taip nusikelia statybos leidimų išdavimas. Tas lėtas derinimas trukdo dirbti ir negalime savo investicijų daryti“, – 15min tvirtino jis.

Šiuo metu nugriauto „Žalgirio“ stadiono teritorijoje statomas viešbutis „Marriott“, tačiau čia suplanuotas ir 15 tūkst. kv. m ploto biurų pastatas, į kurį žadama investuoti apie 20 mln. eurų. Šios statybos stringa jau tris mėnesius.

„Šiai dienai mums trūksta vieno parašo ir merui rodžiau, kaip lėtai viskas vyksta savivaldybėje. Verslo centro statybas planavome pradėti sausį, tačiau jau tris mėnesius negalime gauti statybos leidimo. Reikia vieno nedidelio parašo, kurį turėjome gauti praėjusią, šią savaitę, bet dėl jo negalime pradėti statybų“, – 15min kalbėjo A.Avulis.

A.Avulio teigimu, niekaip nepavyksta gauti statybos leidimo ir kitam daugiabučių projektui, dėl buvo sukilę greta gyvenantys žmonės. Šis projektas nepatenka į buvusio „Žalgirio“ stadiono teritoriją.

„Kitas etapas – gyvenamųjų namų projektas. Žmonės prašė statyti tik keturių aukštų namus, tai ten radome kompromisą. Viena dalis namo bus keturių aukštų ir toliau bus laipteliais. Radome kažkokį kompromisą, bet nežinau, kiek dar tų skundų gausime. Šio projekto negalime kelti ir viešinti“, – teigė įmonės vadovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Avulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Avulis

Nepatvirtinamas detalusis planas

Bet tai ne vienintelė A.Avulio problema. Po to, kai vasario pabaigoje Nacionalinės žemės tarnyba (NŽT) vykdydama Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą, įspėjo plėtotoją apie nutraukiamą buvusio „Žalgirio“ stadiono nuomos sutartį, bendrovė susitarė, kad jie pateiks naują detalųjį planą. Jame turėtų būti numatyta galimybė statyti stadioną buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje, tačiau iki šiol detaliojo plano korektūra nėra patvirtinta.

„Lygiai taip pat yra su detaliojo plano korektūra. Likęs vienas parašas, kurio negalime gauti. Detalusis planas nėra patvirtintas“, – sakė „Hanner RE“ valdybos pirmininkas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žalgirio stadiono teritorijoje  statomas viešbutis „Marriott“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žalgirio stadiono teritorijoje statomas viešbutis „Marriott“

Laukia sprendimo dėl bendrojo plano

Dar vienas klausimas, apie kurį susitikime kalbėjo A.Avulis ir meras R.Šimašius, – bendrasis planas, kuriame iki šiol išlikęs reikalavimas greta Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių išlaikyti stadioną. Šių metų pabaigoje arba 2018-ųjų pradžioje turėtų būti patvirtintas naujas bendrasis planas, tačiau A.Avulio teigimu, tai per ilgas terminas.

„Prašėme, kad būtų kuo greičiau priimtas koks nors sprendimas, ten bus stadionas ar ne, tam, kad būtų užkirsta spekuliacijoms ir įvairioms interpretacijoms. Dabar susidariusi situacija, kad vieni gali interpretuoti vienaip, kiti kitaip. Mes turime didelių planų, numatome čia investuoti 200 mln. eurų. Tiesiog sakėme, kad vieną dieną reikėtų apsispręsti ir laukti, kol bus patvirtintas bendrasis planas. Jį planuoja tvirtinti kitų metų pradžioje, tačiau mes manome, kad tokia taktika nebūtų teisinga ir norėtume aiškumą turėti ženkliai greičiau nei laukti dar metus laiko“, – sakė jis.

Ar dėl to, kad bendrasis planas bus tvirtinamas metų pabaigoje, galėtų sustoti teritorijos plėtra? A.Avulio teigimu, teoriškai ne. Tačiau, jo manymu, greičiau apsisprendus bus nutrauktos bet kokios spekuliacijos šia tema.

„Teoriškai ne, bet tai sudaro sąlygas daryti spaudimą tiek mums, tiek savivaldybės tarnautojams. Nėra aiškios pozicijos ir tada galima įvairiai interpretuoti. Tiesiog reikia priimti sprendimą, kad būtų taip ir tada visiems bus aišku“, – tikino jis.

Projektai derinami nustatyta tvarka

Vilniaus miesto meras R.Šimašius atmetė kritiką, kad savivaldybėje projektai derinami per lėtai. Terminai yra tokie, kokie nustatyti įstatymuose, ir per juos žmonės gali susipažinti su sprendiniais.

„A.Avulis turėjo pastabų. Jo manymu, turėtume greičiau jo inicijuojamus projektus patvirtinti. Mano manymas buvo kiek kitoks. Mes turime turėti pakankamai laiko žmonėms susipažinti su tais projektais. Tai galbūt ir dienų klausimas, tas laikas būna duotas žmonėms susipažinti. Bet kokiu atveju sprendimai priiminėjami nustatyta tvarka ir pakankamai operatyviai. Tai buvo darbinio pobūdžio pasikalbėjimas apie tai, kaip geriau procesus organizuoti, investicijų ir nuomonės balansą pasiekti“, – 15min komentavo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Stadiono klausimas „atviras“

Paklaustas, ar bendrajame plane bus išlaikyta prievolė teritorijoje išlaikyti stadioną, meras teigė, kad tai turi nuspręsti taryba.

„Ankstesnės kadencijos taryba nuėjo 95 proc. kelio ir padarė, kad stadiono toje vietoje neliktų, liko tik pakeitimai bendrajame plane. Ar daryti tuos pakeitimus, ar ne, viena vertus, atviras klausimas, kita vertus, akivaizdu, kad Nacionalinio stadiono vieta yra ant Šeškinės kalno.

Šiuo metu Bendrajame plane yra stadionas, kituose dokumentuose yra išstadioninta ta erdvė ankstesnės kadencijos. Ar galima ir reikia palikti stadioną, šis klausimas vis dar atviras. Dėl to pavedžiau, kad Plėtros komitete šis klausimas būtų nagrinėjamas", – kalbėjo R.Šimašius.

Nors šioje vietoje, mero nuomone, stadiono neturėtų likti, ji turėtų būti kompensuota patrauklia viešąja teritorija.

„Šioje vietoje stadiono gali ir nebūti, bet kaip kompensacija turėtų būti bendros erdvės, kad jos būtų atviros, o ne šiaip užstatyta namais“, – įsitikinęs Vilniaus meras.

informacija
HANNER, AB
Vadovas: Tomas Pauliukonis 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką