Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 11d. 13:45 , Atnaujinta: 2018 sausio 11d. 14:37

Vilniaus valdžia iškėlė sąlygas D.Libeskindo projektuojamam pastatui Konstitucijos prospekte

Jungtis tarp Baltojo tilto – Europos aikštės
Vilniaus miesto savivaldybės vizualizacija / Jungtis tarp Baltojo tilto ir Europos aikštės
Vilniaus valdžia iškėlė reikalavimus žymaus architekto Danielio Libeskindo projektuojamam pastatui Konstitucijos prospekte „k18B“. Vienas jų – sklandi jungtis tarp Baltojo tilto ir Europos aikštės. M.Pakalnio teigimu, iš viso statytojams Vilniaus miesto valdžia iškėlė keturis reikalavimus.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo vienu iš miesto valdžios reikalavimų Danielio Libeskindo projektuojamam pastatui. Projekto autorių prašoma suprojektuoti sklandžią ir patogią jungtį tarp Baltojo tilto ir Europos aikštės.

Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis 15min sakė, kad virš sostinės Upės gatvės reikalaujama įrengti tiltą. Tai esą būtų įgyvendinta bene 20 metų kurta architektūrinė-urbanistinė vizija.

„Turėjo būti padaryta dviejų lygių jungtis virš Upės gatvės, kad žmogus, eidamas per Baltąjį tiltą, galėtų tiesiai ateiti į tarpinę aikštelę tarp viešbučio „Radisson Blu“ ir prekybos centro „VCUP“, o po to iš tos aikštelės tiesiai pakliūtų į požeminę perėją ir galėtų išlįsti į Europos aikštę.

Esamas tiltas liks, o greta jo atsirastų dar vienas papildomas lygis. Upės gatvę galima bus kirsti tiltu ir per esamą perėją“, – teigė pašnekovas.

Vilniaus miesto savivaldybės vizualizacija/Jungtis tarp Baltojo tilto – Europos aikštės
Vilniaus miesto savivaldybės vizualizacija/Jungtis tarp Baltojo tilto – Europos aikštės

M.Pakalnio teigimu, plėtotojams iškelti, be šio, dar trys reikalavimai.

„Reikalauta įgyvendinti trasą tarp Šnipiškių skersgatvio link „Swedbank“ pastato, kur yra senoji Ukmergės gatvės trasa. Ten bus padarytas praėjimas per viršų.

Toliau jie turi praleisti pėsčiųjų srautą per pastatą ir ten atsiranda miestiečiams skirta dengta erdvė, atvira 24 valandas per parą.

Taip pat turi būti sutvarkyta erdvė tarp „Radisson Blue“ ir Centrinės universalinės parduotuvės. Dabar ten yra kietos dangos, o atsirastų želdynų, ji būtų daug patrauklesnė žmonėms ir laikui leisti“, – aiškino miesto vyr. architektas.

Pasak M.Pakalnio, šiuo metu rengiamas teritorijos detalusis planas, kurį numatyta su visuomene svarstyti vasario pradžioje. Po to detalųjį planą turės patvirtinti Vilniaus miesto taryba. Tik tuomet bendrovė galės pradėti rengti paties pastato techninį projektą.

Jeigu procesai vyks sklandžiai, M.Pakalnio nuomone, šiemet galėtų būti parengtas pastato techninis projektas, o statybos galėtų prasidėti jau kitais metais.

15min skelbė, kad iki 2020 metų dešiniajame Neries krante, Konstitucijos prospekte, bus statomas žymaus architekto D.Libeskindo vadovaujamos kompanijos „Studio Libeskind“ projektuotas biurų ir viešbučio pastatas pavadinimu „k18B“.

Apie 19 tūkst. kv. m ploto pastate dirbs per tūkstantį žmonių, taip pat jame veiks 300 kambarių 4 žvaigždučių viešbutis „Radisson Red“. Į komplekso statybas ketinama investuoti daugiau nei 50 mln. eurų, iš kurių 2 mln. eurų planuojama skirti investicijoms į viešąją erdvę.

Primename, kad 2016 metų pavasarį D.Libeskindo architektų pasiūlytas ir konkursą laimėjęs pastatas buvo 18 aukštų, tačiau atnaujintuose priešprojektiniuose siūlymuose skelbiama, kad teritorijoje planuojama statyti dviejų pastatų – 6 ir 21 aukšto – kompleksą.

Birželio pabaigoje Vilniaus miesto taryba projektui suteikė išimtinę teisę statyti aukštesnį nei 9 aukštų pastatą.

Nors ir gavę Tarybos pritarimą, vystytojai „k18B“ projektą dar turės derinti su paveldosaugininkais, visuomene, bus diskutuojama dėl jo galutinio įvaizdžio bei aukštingumo. Taip pat galutinį pastato projektą dar kartą turės patvirtinti sostinės Taryba.

Praėjusių metų rudenį teritorijoje buvo baigti archeologiniai tyrinėjimai, kuriuos atliko „Lords LB Special Fund I“ antrinė bendrovė „Investmira“. Teigiama, kad nieko vertingo rasta nebuvo.

„Archeologinius tyrimus atlikusi organizacija pateikė tyrimo pažymą, kurioje konstatuojama, kad nieko vertingo „k18B“ projekto plote rasta nebuvo. Visa tyrimų ataskaita bus parengta per metus“, – 15min teigė „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Projektą įgyvendina „Lords LB Special Fund I“ antrinė bendrovė „Investmira“. „Lords LB Asset Management“ akcininkai yra Mindaugas Marcinkevičius, Andrius Stonkus ir Antanas Vainauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką