Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

„Asus Zenfone 8 Flip“ apžvalga: truputį įdomesnis nei stiklinė plyta

Šiandieninė išmaniųjų telefonų rinka tapo labai jau nuobodžia. Didžioji dalis šiuo metu populiarių telefonų yra beveik identiški ir skiriasi tik prekės ženklu ir kaina. Tai štai: „Asus“, rizikuodami nebūti populiariais, pasiūlė šį tą ganėtinai neįprasto (nors ir jau matyto) – telefoną, kurio galinių kamerų rinkinys gali apsiversti ir tapti asmenukių kameromis.

Bet, kaip jau minėta, asmenukių kamera savo kokybe gerais dviem žingsniais lenkia visus telefonus su įprastiniais asmenukių kameros rinkiniais, nes ji ir tamsoje fotografuoja gerai, ir detalumą pasiūlys milžinišką, ir kūrybinės laisvės suteiks tiek, kiek nesitikėjote. O tai, jog kamerų mechanizmas gali sukiotis ir iš lėto, suteikia galimybę panoramas kurti visai ne taip, kaip buvote įpratę anksčiau: ne pačiam sukantis apie savo ašį, o įtaisius telefoną į stabilią padėtį ir leidžiant besilankstančiam kameros mechanizmui darbą atlikti be jokių rankos virpesių trukdymo.

Kuo toks pats?

Jeigu neskaitytume kai kurių labai techniškai specifinių detalių, kaip kad, pavyzdžiui, labai specifinis įrenginio pagrindinės plokštės gamybos būdas, nuo kurio galutiniam naudotojui nesidaro nei šilta, nei šalta ir jau paminėto kameros mechanizmo, „Zenfone 8 Flip“ nuo kitų šiemetinių išmaniųjų flagmanų skiriasi tikrai ne per daugiausiai.

V.Neverausko nuotr./Asus Zenfone 8 Flik pameros masyvas
V.Neverausko nuotr./Asus Zenfone 8 Flik pameros masyvas

Tarkime, „Qualcomm Snapdragon 888“ platforma yra daugiau ar mažiau 2021 metų „Android“ sistemą naudojančių flagmanų standartas (jei neskaitytume savo procesorius gaminančių „Samsung“). „Mediatek“ platformos, nors ir žada aukštą našumo lygį, kol kas dar nesusilaukė tokio gamintojų pasitikėjimo, kaip „Qualcomm“ produkcija.

Ir nors gali pasirodyti, kad tai, jog visi telefonų gamintojai yra daugiau ar mažiau priversti naudoti tai, ką jiems siūlo „Qualcomm“, yra galimybių ribojimas, iš tiesų tai nėra taip blogai – jei įrenginių platformas gamintų kiekvienas sau, jei geriausių mokslininkų ir inžinierių pajėgos nebūtų sukoncentruotos, tai šiuo metu galimai rašytume apie tai, per kiek laiko telefone užsikrauna kalkuliatorius, o ne apie tai, kad telefonai jau gali persiųsti daugiau nei gigabitą duomenų per sekundę, kad leidžia be jokių trūkčiojimų žaisti labai sudėtingus kompiuterinius žaidimus, kuriuose vyksta dešimčių, šimtų ar net tūkstančių žmonių iš viso pasaulio bendradarbiavimas ar kad nuotraukos telefone apdorojamos taip, kad naktį jos išgaunamos ryškesnės, nei geba matyti žmogaus akis.

Standartinis yra ir „Asus“ telefono ekrano gamintojas – bemaž visuose aukščiausio lygio šiuolaikiškuose telefonuose ekranų gamybos partneris yra „Samsung“. Ir ekrano technologija jau gerai pažįstama – AMOLED. Tiesa, mėgėjus telefonus vertinti pagal skaičiukus gali nuvilti tai, kad šis ekranas veikia iki 90 Hz skleistinės dažniu (kai kurie konkurentai, o ir patys „Asus“ savo kitame telefone, jau „išspaudė“ ir 144 Hz). Kita vertus, žinant, kad šis įrenginys nėra taikomas į žaidimų mėgėjų bendruomenę, 90 Hz sprendimas yra labai neprastas pasirinkimas, nes jis rodo ir technologinį pažangumą, ir gamintojo pasiryžimą pasiūlyti tai, kas yra svarbiau – ilgesnę akumuliatoriaus tarnavimo trukmę.

V.Neverausko nuotr./Telefono dėkliukas - su kameros bloko fiksatoriumi
V.Neverausko nuotr./Telefono dėkliukas - su kameros bloko fiksatoriumi

Prie ekrano privalumų galima priskirti tai, kad jis yra visiškai plokščias – gamintojas nebandė sukurti apsimestinio „prabangos“ efekto lenktais ekrano kraštais, kurie lyg ir atrodo gerai, bet blogina naudojimo patirtį (nes tuose lenktuose kraštuose jautrumas prisilietimui įprastai yra menkesnis nei centre).

Mažiau pastebimi skirtumai

Akumuliatorių, beje, reikėtų išskirti jau prie skirtumų. Netgi, galima sakyti, didelių ir svarbių, nors ir nelabai matomų skirtumų. Visų pirma – akumuliatoriaus talpa yra didžiulė – 5000 mAh (iš dalies dėl to įrenginys yra tikrai solidaus dydžio, bet dar ne per didelis, kad būtų nepatogus). Antra, „Asus“ į operacinės sistemos nustatymus pridėjo savo pačių technologijų, kurios suteikia svarbių privalumų, užtikrinančių ir ilgesnį įrenginio tarnavimą po vieno įkrovimo, ir geresnę akumuliatoriaus būklę po ilgesnio naudojimo laiko.

Taip yra dėl to, kad sisteminiuose nustatymuose atsirado galimybė reguliuoti akumuliatoriaus įkrovimą taip, kad jis, palikus įrenginį „ant laido“ nakčiai, įsikrautų tik iki 80 arba 90 proc. įkrovimo lygio ir 100 proc. pasiektų tik paryčiais ir nereikėtų kas kelias minutes junginėtis tarp „Įkrauta“ ir „Kraunama“ režimų, kas akumuliatoriui nėra labai sveika. Be to, telefonas riboja „fone“ veikiančių programėlių aktyvumą ir taip sumažina nenaudojamų dalykų energijos sąnaudas.

Kartu reikia paminėti, kad „Asus“ atsisakė kitų gamintojų gana dažnai reklamuojamos galimybės – belaidžio telefono įkrovimo. Ir, mano subjektyviu vertinimu, tai yra teisingas pasirinkimas, nes belaidis įrenginio įkrovimas paradoksaliai mažina telefono mobilumą, o ne jį padidina – esu tikras, kad esate dėję prie ausies telefoną, kuriam iš uodegos kyšojo kroviklio laidas. Arba žaidę telefonu tuo metu, kai jis buvo įkrovinėjamas. Bet tikriausia nesate to darę tuo metu, kai įkrovimas buvo vykdomas belaidžiu būdu.

Maža to, belaidžiam įkrovimui reikalingi vidiniai telefono komponentai, kurie gamintoją priverstų sumažinti akumuliatoriaus talpą. O dar belaidis įkrovimas nėra efektyvus energijos sąnaudų požiūriu. Ir galbūt vienintelis būtas, kuris pateisintų belaidžio įkrovimo naudą – tai naujausiuose automobiliuose esantys stalčiukai specialiai telefonams, kurie kartu veikia ir kaip belaidžio įkrovimo paviršiai.

Dar vienas malonus, bet mažiau pastebimas skirtumas – „Game Genie“ žaidimų valdymo centras, paveldėtas iš ROG serijos telefonų. Žinoma, tai bus įdomu tik žaidimų mėgėjams, bet visai smagu turėti galimybę įsijungus žaidimą „atsiriboti nuo pasaulio“ – išjungti visokiausius an ekrano įkyriai lendančius pranešimus, kurie trikdo smaginimosi procesą (nors, žinoma, kiek ten to malonumo iš „Android“ žaidimų...). Tas pats „Game Genie“ leidžia įrašinėti žaismo procesą, visus įrenginio išteklius ir interneto ryšį sukoncentruoti konkrečiai įjungto žaidimo palaikymui ar įjungti bet kurią programėlę kaip „langą“ sklendžiantį virš žaidimo – patogu, kai norisi ir žaisti, ir, tarkime, „Spotify“ grojaraštį valdyti, jei žaidimas nėra labai judrus.

Praėjusiais metais aprašinėjant telefoną būtų net juokinga ir nesąmoninga rašyti, kad įrenginio pakuotės turinys yra „gausus“ dėl to, kad jame yra kroviklis. Deja, kai kuriems dominuojantiems gamintojams nusprendus, kad tarsi figos lapeliu prisidengus gamtosauginėmis idėjomis galima pasididinti pelno eilutę ir išimti kroviklį iš standartinės telefonų pakuotės (taip, „Apple“ ir „Samsung“, čia apie jus), tokia nauja mada, visai tikėtina, ilgainiui taps standartiniu prekybos modeliu.

Visgi, kalbant apie „Asus“, galima pasidžiaugti, kad ši kompanija savo įrenginių pirkėjams kroviklius (pagal šiandienos standartus vidutinės galios, 30 W) kol kas dar „dovanoja“. O dar pakuotėje yra telefono dėkliukas – ganėtinai specifinis, su besivartantį kamerų masyvą blokuojančiu mechanizmu. Tiesa, ausinių trūksta. Bet belaidžių ausinių, komplektuojamų su telefonu, kuriame nebėra 3,5 mm lizdo, kol kas matyti dar neteko.

Išvados

Privalumai:
Didelis ir grogramiškai tausojamas akumuliatorius
Į pakuotę pridedamas kroviklis
Galinga asmenukių kamera.

Trūkumai:

Nėra atsparumo aplinkos poveikiams

„Asus“ ir šiuo, ir kitu „Zenfone 8“ serijos įrengniu (neturinčiu besilankstančios kameros, bet išsiskiriančiu savo kompaktišku korpusu, kuriame tilpo visos techninės flagmano charakteristikos), atrodytų, taiko ne į plačiąją visuomenę, o į gana aiškiai apibrėžtas nišas.

Kalbant apie „Zenfone 8 Flip“, toje nišoje turėtų būti asmenukes daryti mėgstantys „instagrameriai“ ir šiaip turinio kūrėjai, mėgstantys viešai rodyti savo veidą su visais jo trūkumais, kurių nebeslėps mažesnė kameros raiška. Arba žmonės, mėgstantys parodyti, kokį gudrų ir daugybei aplinkinių nematytą įrenginįė jie turi.

Nors, įvertinus tai, kokie komponentai į įrenginį sudėti ir kokia yra jo kaina (nuo 800 eurų), būtų visai natūralu tikėtis, kad jį gali pirkti ir žmonės, kuriems tiesiog reikia gerai veikiančio flagmano, kuris nesuduotų mirtino smūgio piniginei.

Kita vertus, šis telefonas tikrai nėra skirtas žmonėms, kurių gyvenimas yra susijęs su ekstremaliais iššūkiais ir kuriems dažnai tenka telefoną išmaudyti vandenyje ar dulkėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius