Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skrandžio rūgštis prieš rūkytą mėsą: kas atsitiks?

Šį kartą skrandžio rūgšties iššūkį metėme skaniai, kvapniai, ūkininkų rūkytai kiaulienos nugarinei, kuri dvi valandas praleido mėgintuvėlyje su skrandžio rūgštimi 37 laipsnių temperatūroje. Kas po to laiko nutiko? Žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.
15min-eksperimentas-kaip-skrandzio-rugstis-virskina-rukyta-mesa
15min-eksperimentas-kaip-skrandzio-rugstis-virskina-rukyta-mesa

Nugarinė – daugiausiai iš raumeninio audinio sudaryta kiaulienos dalis su nežymia dalimi riebalų. Tad lyg ir natūralu būtų tikėtis, kad veikimo skrandžio rūgštimi rezultatas būtų panašus į žalios vištienos „virškinimą“ - raumenų baltymai lyg ir turėjo tirpti veikiami fermento pepsino. Bet ar tikrai?

VIDEO: 15min eksperimentas: kaip skrandžio rūgštis virškina rūkytą mėsą?

Po dvi valandas trukusio eksperimento teko pripažinti, kad visgi rūkyta mėsa tikrai laikosi geriau – galbūt dėl to, kad sūdymo ir rūkymo metu iš jos pasišalino didelė dalis vandens. Na, o sausoje terpėje fermentų palengvinamos reakcijos nevyksta. Tad rūkytos mėsos virškinimo rezultatas buvo labiau panašus ne į žalios vištienos, o į pieniškos dešrelės virškinimo rezultatą.

Todėl savaime prašosi išvada: ką jau ką, bet rūkytą mėsą tiesiog privaloma kruopščiai sukramtyti – virškinimas tada bus gerokai paprastesnis, o ir iš mėsos bus daugiau naudos organizmui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais