Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite: riaušių atpirkimo ožys

Savaitraščio viršelis
Savaitraščio viršelis
Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Penktadienį ieškokite naujo savaitraščio „15min“ numerio.

Riaušių atpirkimo ožys

Ketveri metai teismų, 300 tūkst. Lt bauda, areštuotas butas ir žemės sklypas, kaltinimai 2009-ųjų riaušių prie Seimo organizavimu – tokio atpildo sulaukė molėtiškis Saulius Žukauskas, pabandęs apginti policininkų voliojamą žmogų. Per ketverius metus teisėsauga taip ir nesurado riaušių organizatorių, bet atvedė į teisiamųjų suolą 27 protesto mitingo dalyvius. Vienas jų – S.Žukauskas, kuris nesėkmingai įrodinėja, kad tapo tik aplinkybių auka.

Seimo kelionių magija

Penkiolika metų – tiek po pasaulį blaškytųsi vienas žmogus, jei dalyvautų visose pastarojo Seimo kadencijos parlamentarų komandiruotėse ir kelionėse. 141 Seimo narys užsienyje per ketverius metus praleido 5374 dienas. Tai daug ar mažai, kokios šalys labiausiai traukia mūsų parlamentarus, kam teko pabūti egzotiškiausiuose kraštuose? Tyrimą „15min“ atliko iš oficialiai pateiktų Seimo narių ketverių metų komandiruočių ir kelionių ataskaitų, taip pat Seimo valdybos nutarimų.

„15min“ iliustr./Savaitės dvikova – Dalia prieš Algirdą
„15min“ iliustr./Savaitės dvikova – Dalia prieš Algirdą

Užburtas ratas: mėsą tenka eksportuoti, nors vietinės trūksta  

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos statistika rodo, kad visų rūšių mėsos ir mėsos gaminių į Lietuvą įvežama vis daugiau. Pavyzdžiui, lietuviška kiauliena rinkoje sudaro tik 53 proc. visos parduodamos kiaulienos. Lietuvos mėsos rinka sukasi užburtame rate: vietinės mėsos nepakanka, nes daug jos eksportuojama; o daug eksportuoti tenka, nes vietinė rinka pripildoma importine produkcija.

Nejau ir mes tas pilis ėmėme?

Varmė – buvusi Mažosios Lietuvos žemė, dabar – Lenkijos Varmijos Mozūrų vaivadija. Jos miesteliuose stūkso viešbučiais virtusios pilys, kuriose kažkada virė didžioji Europos politika.

Laimės paieškos Izraelyje kaunietę parvijo namo

Po trylikos metų Izraelyje – atgal į Lietuvą. 42 metų Beata Adzgauskas dabar nenorėtų gyventi niekur kitur. Didžiausiu pasiekimu moteris vadina tai, kad svetur gimę ir augę jos vaikai kalba lietuviškai. Išvykę be konkretaus plano, svečiame krašte Adzgauskai susilaukė dviejų sūnų, įsigijo namus ir išgyveno karą.

Savaitraštis „15min“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką