15min be reklamos
2022 11 10, 17:02

Garsi Irano aktorė nusifotografavo be skaros: nepaisė privalomo aprangos kodo

Viena garsiausių Irano aktorių trečiadienį socialinėje žiniasklaidoje paskelbė savo nuotrauką, kuriai pozavo be šioje šalyje moterims privalomos skaros.
Irano aktorė Taraneh Alidoosti
Irano aktorė Taraneh Alidoosti / Scanpix ir socialinių tinklų nuotr.
Temos: 2 Iranas Hidžabas

Tokį protesto pareiškimą Taraneh Alidoosti padarė Irane ištisas savaites vykstant demonstracijoms dėl Mahsos Amini mirties. Ši 22 metų Irano kurdė mirė rugsėjo viduryje, dėl neva pažeisto griežto moterų aprangos kodo areštuota liūdnai pagarsėjusios dorovės policijos.

T.Alidoosti, kuri yra viešai parėmusi šį protestų judėjimą, nuotrauką, kurioje yra vienplaukė, paskelbė savo oficialioje „Instagram“ paskyroje. Nuotraukoje ji taip pat laiko protestų judėjimo šūkį kurdų kalba „Moteris. Gyvenimas. Laisvė“.

T.Alidoosti dažnai vaidina apdovanojimų pelniusio režisieriaus Asgharo Farhadi (Asgaro Farhadžio) filmuose, įskaitant „Komivojažierių“ (pers. Forušande, angl. The Salesman), 2017-aisiais apdovanotą geriausio filmo užsienio kalba „Oskaru“.

Prieš kelias dienas T.Alidoosti instagrame pažadėjo „bet kokia kaina“ likti tėvynėje ir sakė, kad ketina nebedirbti ir vietoje to padėti žmonių, žuvusių ar areštuotų valdžiai slopinant protestus, šeimoms.

„Aš lieku čia ir neketinu išvykti“, – sakė aktorė. Ji paneigė, kad turi kokį nors užsienio pasą ar leidimą gyventi.

„Aš liksiu, nebedirbsiu. Palaikysiu kalinių ir nužudytųjų šeimas. Būsiu jų advokatė“, – sakė ji.

„Kovosiu už savo namus. Sumokėsiu bet kokią kainą, kad apginčiau savo teises, ir, visų svarbiausia, tikiu tuo, ką šiandien drauge statome“, – pridūrė T.Alidoosti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Irano aktorė Taraneh Alidoosti
AFP/„Scanpix“ nuotr./Irano aktorė Taraneh Alidoosti
AFP/„Scanpix“ nuotr./Irano aktorė Taraneh Alidoosti
AFP/„Scanpix“ nuotr./Irano aktorė Taraneh Alidoosti

38 metų T.Alidoosti Irano kine reikšmingai figūruoja nuo pat paauglystės. Neseniai ji suvaidino gerai įvertintame režisieriaus Saeedo Roustayi (Saido Rustajo) filme „Leilos broliai“ (pers. Baradarane Leyla, angl. Leila's Brothers), parodytame per šiemetinį Kanų kino festivalį.

Ji garsėja kaip moterų ir žmogaus teisių Irane gynėja.

Iraniečių kino veikėjai buvo spaudžiami dar prieš dabartinį protestų judėjimą.

Apdovanojimų pelnę režisieriai Mohammadas Rasoulofas ir Jafaras Panahi anksčiau šiais metais buvo areštuoti ir tebėra laikomi.

Per didelius 2019 metų lapkričio protestus Irane T.Alidoosti pareiškė, kad iraniečiai yra „milijonai belaisvių“, o ne piliečiai.

BNS

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką