Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitės skaitiniai: septyni įsimintiniausi 15min.lt tekstai

Gabrielius
Asmeninio albumo nuotr. / Gabrielius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nesibaigiantis svarbių ir mažiau svarbių naujienų srautas dažnai užgožia tekstus, kurie galėtų ilgiau prikaustyti skaitytojų dėmesį. Be to, ne kiekvienas skaitytojas turi galimybę kasdien sekti naujienas ir atsirinkti iš jų tai, kas geriausia. Šį šeštadienį, kaip ir praėjusį, – 7 įsimintiniausi 15min.lt tekstai per savaitę vienoje vietoje.

1. Žurnalistas Dovydas Pancerovas išsiaiškino, kad Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą Romualdas Renčeliauskas turi leidimą dirbti su slapta Lietuvos valstybės informacija, nors gauna Rusijos gynybos ministerijos pensiją.

Sigito Grinčinaičio („Šilutės naujienos“) nuotr./Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą R.Renčeliauskas.
Sigito Grinčinaičio („Šilutės naujienos“) nuotr./Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą R.Renčeliauskas.

Politikas sako, kad kariškio pensijos nežada atsisakyti, nes sąžiningai užsitarnavo, tačiau palaiko prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją dėl Kremliaus agresijos... Kaip tai galėjo nutikti?

2. Dovilė Jablonskaitė – jautrių gyvenimiškų istorijų specialistė – siūlo Jums perskaityti straipsnį apie Gabrielių, kovojantį ne tik dėl akies, bet ir dėl gyvybės.

Asmeninio albumo nuotr./Gabrielius
Asmeninio albumo nuotr./Gabrielius

Gruodžio 11-ąją Gabrieliui sueis dveji. Lėktuvai ir traukiniai – patys mėgstamiausi berniuko žaislai. Kai mama paaiškina, kad rytoj vėl leisimės į kelią, Gabrielius ranka brėžia lėktuvo skrydį. Lietuva–Šveicarija ir atgal.

3. Alvydas Januševičius stengėsi originaliai pažvelgti į Lietuvos pedagogų streiką. Kodėl jis paskelbtas ne visose ugdymo įstaigose?

Alvydo Januševičiaus nuotr./Pedagogų streikas Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Pedagogų streikas Šiauliuose

15min.lt aiškinosi, už ką kovoja septynios profsąjungos ir kodėl jos neranda bendros kalbos. Mokytojų streikas – kiršinimo pleištas ar į dienos šviesą traukiama nepatogi tiesa?

4. Ekonomikos žurnalistui Skirmantui Malinauskui nedavė ramybės Seimo svarstomas naujasis Lietuvos biudžetas – jau eurais.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Šadžius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Šadžius

2008 metų pabaigoje iki Lietuvos atsiritus ekonominei krizei šalis jai buvo visiškai nepasiruošusi. Kitaip nei estai, Lietuva ne tik neturėjo finansinių rezervų, bet ir drąsiai bei smarkiai didino išlaidas. Gedimino Kirkilo Vyriausybė, kurioje finansų ministro pareigas ėjo Rimantas Šadžius, prieš pat krizę pasirūpino padidinti pensijas. Pinigai buvo dosniai žarstomi ir kitoms sritims. 2015-ųjų biudžete, kurį sulipdė socialdemokrato R.Šadžiaus vadovaujama Finansų ministerija, vėl prirašyta daug įsipareigojimų, o lėšų jiems vykdyti šaltinių nėra. Nejaugi Rimantas Šadžius vėl lipa ant krizės grėblio?

5. Dovydas Pancerovas pateikia vieno Rusijos programišių komandos „Šaltai-Boltai“ elektroninio laiško turinį. Rusijos šeimininko Vladimiro Putino ideologu dažnai pavadinamas Aleksandras Duginas sulaukė graudaus laiško iš Lietuvos.

Šiauliuose gyvenantis radikalas Žilvinas Razminas.
Šiauliuose gyvenantis radikalas Žilvinas Razminas.

Anoniminį laišką suraitė Šiauliuose gyvenantis dešinysis radikalas Žilvinas Razminas. Šiaulietis antisemitas sulaukė tokio Rusijos fašisto atsakymo: laikykitės, tai yra karas.

6. Rusijos politologas Andrejus Piontkovskis prieš pusmetį analitikų bendruomenei pasiūlė vieną Ketvirtojo pasaulinio karo scenarijų.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrejus Piontkovskis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrejus Piontkovskis

Trumpai šis scenarijus būtų toks. Vladimiro Putino kovo 18 d. kalboje pagarsintos dvasią keliančios istorinių rusų žemių, išsiskiriančių unikaliu genetiniu kodu, „surinkimo“ koncepcijos įgyvendinimo pradžia galėtų tapti į neviltį puolę Narvos (Estija) gyventojai rusai, kurie surengtų referendumą dėl prisijungimo prie „Rusų pasaulio“.

7. Istorikas Rimvydas Laužikas, einant į pabaigą Kristijono Donelaičio metams, kalba apie jo kūrinių istorinę svarbą ir net apie tai, ką valgo „Metų” veikėjai.

Dariaus Gumbrevičiaus nuotr./Rimvydas Laužikas
Dariaus Gumbrevičiaus nuotr./Rimvydas Laužikas

„Šio laikotarpio Prūsijos karalystė buvo įdomi gastronominės tarpkultūrinės sąveikos erdvė, kur siejosi lietuvninkų, vokiečių (austrų), lenkų (mozūrų), prancūzų ir net šveicarų gastronominės tradicijos“, – sako Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentas, prodekanas, Muzeologijos katedros vedėjas daktaras Rimvydas Laužikas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min