Profesoriaus vyrus paauklėję baskai artėja prie Eurolygos įkrintamųjų

Vitorijos „Baskonia“ (16-13) klubas žengė dar vieną svarbų žingsnį link Eurolygos įkrintamųjų varžybų. Baskai namuose 88:73 (19:18, 29:16, 21:21, 19:18) sudorojo „krepšinio profesoriumi“ tituluojamo Ettore Messinos treniruojamą Milano „Olimpia“ (12-17) ir iškovojo antrą pergalę iš eilės.
Chima Moneke
Chima Moneke / Scanpix/IMAGO/Eibner nuotr.

16 pergalių šiame sezone jau surinkę Vitorijos krepšininkai su Tel Avivo „Maccabi“ dalinasi 8-9 vietas, o nuo kitų komandų jau turi bent 3 pergalių pranašumą.

Iki reguliariojo sezono finišo liko tik penki turai, tad baskai turi puikius šansus išsaugoti vietą dešimtuke ir žaisti įkrintamosiose.

Akistatoje su Milano klubu svarbiausią atkarpą baskai sužaidė antrajame kėlinyje. Jo pradžioje šeimininkai spurtavo 13:0, o įpusėjus mačui pirmavo 48:34.

Trečiąjį kėlinį „Olimpia“ pradėjo 8:0 ir priartėjo iki 42:48, bet baskai greitai susigrąžino kontrolę ir po trijų ketvirčių vėl turėjo 14 taškų persvarą (69:55).

Paskutiniame ketvirtyje baskai nurūko net 79:56 ir nepaliko šansų svečiams iš Italijos, kurių viltys pratęsti pasirodymą po reguliariojo sezono blėsta.

Nugalėtojams Tadas Sedekerskis per 27,5 minutės pelnė 9 taškus (4/6 dvit., 0/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, dukart prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

Susitikimą Vitorijoje stebėjo ir Madrido „Atletico“ futbolo klubo žvaigždė Antoine'as Griezmannas.

„Baskonia“: Markusas Howardas 26 (4/10 trit.), Chima Moneke 19 (6 atk. kam., 27 naud. bal.), Vanja Marinkovičius 13.

„Olimpia“: Nikola Mirotičius 21 (3/8 trit., 8 atk. kam., 27 naud. bal.), Shavonas Shieldsas 17 (3/10 trit.), Shabazzas Napieras 12 (2/10 trit.).