Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 30d. 14:06

Penki svarbūs dalykai, kurių dar nežinome apie 2021 m. Dakaro ralį: COVID-19 nebus didžiausias siurprizas

Vaidotas Žala išbandė perrinktą Dakaro MINI
Vytauto Dranginio/Agrorodeo Dakar nuotr. / Vaidotas Žala išbandė perrinktą Dakaro MINI

Esu tikras, daugumą atsakymų į čia iškeltus klausimus gausime dar lapkričio mėnesį. O jeigu galvojate, kad didžiausias iššūkis Dakaro dalyviams šiuo metu yra COVID-19, tai esate teisūs tik iš dalies.

COVID-19 pandemija sujaukė pasaulio ekonomiką ir sporto renginių tvarkaraštį. Todėl Lietuvos komandoms (kol kas skaičiuojame net septynias) šįkart žymiai sunkiau surinkti biudžetus lenktynėms, kurios sausio 3 d. startuos Saudo Arabijoje. Nes rėmėjai atsargesni. Jie laukia „paskutinės minutės“, nes dar dvejoja, ar Dakaro ralis 2021 m. tikrai įvyks. O čia jau formuojasi grandininė reakcija: stoja komandų pasiruošimo darbai, jie taip pat atidedami lapkričio pabaigai.

Juk pernai ir užpernai šiuo metu jau žinojome ir kokiais automobiliais (ar motociklais) komandos startuos, ir kokie atletai atstovaus Lietuvai Dakare. Na, žinoma, buvo viena išimtis: susirgus Sebastianui Rozwadowskiui, paskutinę savaitę prieš išskrendant į Saudo Arabiją buvo sprendžiamas Benedikto Vanago šturmano klausimas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dakaro ralio organizatoriai paskelbė griežtas taisykles: kokiomis sąlygomis lietuviai lenktyniaus Saudo Arabijoje

Bet tai – tik „gėlytės“ lyginant su 2021 m. Dakaro mįslėmis. Reikia pripažinti, kad ir apie Dakaro organizavimo tvarką, trasas, ir apie lietuvių pasirengimą maratoninėms dykumų lenktynėms šįkart žinome labai mažai. Štai penkios didžiausios mįslės.

Vaidoto Žalos šturmanas

Vaidotas Žala po krikšto Saudo Arabijoje buvo išsiuntęs „Mažylį“ MINI į Vokietiją, ten automobilis perrinktas, atnaujintas. Po to Vaidotas išbandė MINI ir Lietuvos smėlynuose. Tačiau „Agrorodeo“ komanda kol kas nesurengė tradicinio prisistatymo. Priežastys gali būti dvi. Pirma – neatsakyti finansiniai klausimai. Nes tokių renginių metu rėmėjams tenka svarbus vaidmuo.

Antras – šturmano klausimas. Jau keletą savaičių kalbiname ir Vaidotą Žalą, ir jo šturmaną, Dakaro guru vadinamą Saulių Jurgelėną. Atsakymas, kurį galime pacituoti – „šturmano klausimas bus sprendžiamas lapkritį“.

Jei atvirai, prieš Saulių Jurgelėną reikia žemai nusilenkti. Šių metų sausį jis Dakare „darbavosi“ sukandęs dantis iš skausmo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tikroji Dakaro kaina: Saulius Jurgelėnas kenčia skausmus, nuskausminamųjų neužteko

Taigi, vos grįžus iš Džedos, buvo aišku, kad mėnesio gydymo Sauliui neužteks. Ketvirtajame Dakaro greičio ruože gavęs traumą Dakaro trasų strategas pas medikus lankėsi ir šį rudenį. Ką tai gali reikšti, spręskite patys. Bet dilema aiški: arba Saulius rizikuos sveikata (nes Vaidotas tikrai nėra nusiteikęs važiuoti ramiai), arba, kaip ir Benediktas Vanagas pernai, Vaidotas Žala ieškos kito pakeleivio.

Benedikto Vanago šturmanas

Ar 2021 m. įeis į istoriją kaip naujų šturmanų Lietuvos komandose metai? Visko gali būti. Nes, bent jau kol kas, į klausimą apie savo šturmaną neatsakė ir Benediktas Vanagas. Pernai susirgus S.Rozwadowskiui, B.Vanago porininku tapo labiau patyręs Filipe Palmeiro. Akivaizdu, kad „Juodojo Vanago“ pilotas ir dėl šios priežasties lenktyniavo stabiliau, nedarė didelių klaidų.

Todėl tikėtina, kad ir į „Dakarą 2021 m.“ Benediktas važiuos pasistiprinęs „legionieriumi“ iš profesionalų lygos.

Benedikto Vanago automobilis

B.Vanagas kol kas paskelbė tik vieną dakarinę naujieną. Nuo šiol „Team Pitlane“ tampa iš dalies gamykline „Toyota“ komanda ir vadinasi „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“. Pasak B.Vanago, tai leis prisiliesti prie gamyklinės komandos technologijų.

Tačiau už šių žodžių slypi ir šis tas daugiau. Akivaizdu, kad B.Vanago siekis yra ne tik stipri komanda, bet ir dar modernesnis lenktynių automobilis. Tapimas iš dalies gamykline komanda, ko gero, priartino B.Vanagą prie šio tikslo. Nes „Toyota“ bet kam „Gazoo Racing“ technikos nedalina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Trys Benedikto Vanago mįslės prieš 2021 m. Dakarą: „Toyota Gazoo“ pavadinimas, naujas šturmanas ir bolidas

Todėl tik laiko klausimas: šiemet ar kitąmet B.Vanagas paskelbs, kad Dakare (ir ne tik jame) startuos nauju automobiliu. O „senąjį“ pardavė Edvinui Juškauskui, kuris šį sezoną treniravosi būtent B.Vanago automobiliu. Beje, ne su šturmanu Aisvydu Paliukėnu (jis pasirinko klasikinį ralį), o su Dakaro patirties turinčiu Šarūnu Palioku.

Antano Juknevičiaus automobilis

Ar dar prisimenate, kur šiuo metu yra Antano Juknevičiaus „Hilux“?

Iškart po šių metų Dakaro Antanas Juknevičius planavo sugrįžti į Artimuosius Rytus. Kovo 20 d. komanda „Kreda“ turėjo startuoti mažuoju Dakaru vadinamame „Abu Dhabi Desert Challenge“. Tai – FIA Cross Country pasaulio čempionato etapas. Todėl A.Juknevičiaus automobilis į Lietuvą negrįžo. O po to kilo COVID-19 pirmoji banga ir planai sugriuvo.

Taigi jau 9 mėnesius Antanas Juknevičius savo automobiliu grožisi tik nuotraukose. Jo būklė neaiški. Ar mechanikai turės galimybę automobilį tinkamai paruošti? Ar komanda „Kreda“ dar prieš Dakarą išvyks į JAE pasitreniruoti, o gal net ir varžybose pabandys dalyvauti?

Faktas, kad Antanas automobilio neturi. Bet turi šturmaną Darių Vaičiulį, kuris nusiteikęs kovingai. Tiesa, ir Darius buvo gavęs traumą dar prieš 2020 m. Dakarą keliaudamas motociklu po Afriką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dakaro kaina Nr.2: gydytojai paskelbė A.Juknevičiaus šturmano D.Vaičiulio diagnozę

Todėl A.Juknevičius į Abu Dabį iš pradžių netgi planavo važiuoti su kitu šturmanu. Tačiau, laimei, Darius atgavo sportinę formą, taigi pasiruošęs startams Saudo Arabijoje.

Gintas Petrus ruošia siurprizą

Gintas Petrus, šių metų sausį startavęs „Hilux“ su šturmanu Tomu Jančiu, šį kartą pasirengęs nustebinti. Gintas nesako, kas bus šturmanas, tačiau neneigia, kad startuos kitokia transporto priemone.

Suintriguosiu: tai nėra „Hilux“, bet ir ne motociklas ar sunkvežimis. Naujoji transporto priemonė ruošiama Ginto Petraus garaže, į kurį dykumų lenktynininkas kol kas neįsileidžia. O T.Jančys 15min oficialiai patvirtino, kad į šį Dakarą nevažiuos.

Taigi būkite pasirengę: lapkričio mėnesį lietuviškų Dakaro komandų naujienos pasipils kaip iš gausybės rago. Nes nėra kur atidėlioti: lapkričio pabaigoje automobiliai (išskyrus Antano) ir motociklai iš Lietuvos autovežiais keliaus į Prancūziją, o keltu iš Marselio išplauks į Džedą Saudo Arabijoje.

Lapkričio mėnesį Dakaro organizatoriai planuoja surengti specialią (nuotolinę) spaudos konferenciją, kurios metu paaiškės trasos ypatumai ir, galbūt, taisyklių pakeitimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas