15min be reklamos
Publikuota 2022 11 19, 10:00

Kelionė į Tailandą – proga iš arčiau susipažinti su budizmo kultūra

Kelionė į Tailandą – nuostabi proga iš arčiau susipažinti su budizmo kultūra. Čia jūs ne tik išvysite daugybę įspūdingų šventyklų ir Budos statulų, bet ir pastebėsite budistų elgseną bei religijos apraiškas įvairiose kasdienėse situacijose.
Tailandas
Tailandas / Tailandieciai.lt nuotr.

Budizmas žavi savo vertybėmis ir tradicijomis. Vidinė ramybė, išmintis, kantrybė, empatija, atvirumas – kelios iš pagrindinių puoselėjimų savybių.

Budistai tiki, kad žmogus pats kuria savo likimą, o dvasinė veikla ir asmeninis tobulėjimas veda link šviesios ateities arba galutinio tikslo – nirvanos (nušvitimo, aukščiausios būsenos).

Tuo pačiu yra raginama vertinti tai, ką turi, bei branginti dabartinę akimirką.

Keletas iš plačiai paplitusių budizmo teiginių:

  • Mus formuoja mūsų mintys: tampame tuo, ką galvojame.
  • Nepanirk į praeitį, nesvajok apie ateitį, sutelk protą ties šiuo momentu.
  • Ąsotis pripildomas lašas po lašo.
  • Niekas kitas mūsų neišgelbės, tik mes patys. Niekas kitas negali to padaryti. Mes patys turime žengti savo taku.
Tailandieciai.lt nuotr. / Meditacija Tailande
Tailandieciai.lt nuotr. / Meditacija Tailande

Viena iš priemonių budizmo propaguojamui – meditacija. Ją galima apibūdinti kaip techniką, kuri ugdo koncentraciją, sąmoningumą bei leidžia valdyti protą.

Meditacijos pagalba galima sumažinti nerimą, kontroliuoti stresą, tobulinti atmintį, pagerinti miego kokybę. Trumpai tariant, meditacija tiesiog padeda gyventi ramesnį, laimingesnį gyvenimą.

Tailande meditacijos kultūra yra ypatingai stipri. Tajams tai yra neatsiejamas dvasinis ritualas, o keliautojams iš viso pasaulio – galimybė praktikuotis bei pasinerti giliau į save.

Visas grožis ir nauda slypi jūsų disciplinoje ir atsidavime.

Nereikia būti budizmo šalininku norint užsiimti meditacija. Tailande gausu meditacijos, jogos, holistinės terapijos centrų, kurie atviri absoliučiai visiems, nepaisant religinių pažiūrų.

Taip pat nereikia išsigąsti meditacijos termino ar įvairių technikų kompleksiškumo. Meditavimas gali būti paprastesnis nei jums atrodo. Visas grožis ir nauda slypi jūsų disciplinoje ir atsidavime, o meditacijos tikslas yra integruoti patirtį į savo kasdienybę.

Esminiai meditacijos praktikos elementai: koncentracija į dabartinę akimirką, susitelkimas į kvėpavimą, dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness).

Daugiau informacijos – Facebook grupėje Sąmoningos kelionės, meditacija.

Visa atnaujinta informacija apie keliones į Tailandą – Facebook grupėje Tailandiečiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką