Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 4d. 09:23

Svetlanos kiemą puošia petunijos: ne visiems šią gėlę pavyksta prisijaukinti

Svetlanos gėlynai
Asmeninio archyvo nuotr. / Svetlanos gėlynai
Vilniuje gyvenanti Svetlana Juchnevič puoselėja ir kiemą, ir daržą, bet labiausiai moteris mėgsta rūpintis gėlėmis. Kaip pati juokdamasi sakė, geriau jau auginti gėles, nei valgyti daryti. Moters kieme auga rožės, jurginai, begonijos, astrai ir kitų rūšių gėlės, tačiau didžiąją dalį sudaro petunijos. „Jos laikomos tokia išlepinta gėle – nemėgsta lietaus, sausros, daug kam jų neišeina auginti. Aš pabandžiau ir man pavyko. Tai ir kaimynams daliju augliukus.“

Petunijos sudaro 90 proc. gėlyno

Septynerius metus aplinką aplink namus puoselėjanti Svetlana ją puošia įvairiomis gėlėmis. Kaip pati sakė, nusiperka ir pasisodina tai, kas džiugina akį:

„Gėles perku ne dėl pavadinimų, o dėl to, kad patinka spalva ar tai, kaip jos atrodo.“

Labiausiai moteris prisijaukino petunijas, kurios, pasak jos, sudaro net 90 proc. viso gėlyno. Jos įsitaisiusios loveliuose, pastatomuose ir pakabinamuose vazonuose.

Asmeninio archyvo nuotr./Svetlanos kiemo augalai
Asmeninio archyvo nuotr./Svetlanos kiemo augalai

Lepios gėlės vardą gavusi petunija, pašnekovės teigimu, išties reikalauja nemažai priežiūros: „Vasarį pasėju sėklas, pavasarį, kai lauke atšyla, išsodinu į vazonus, lovelius. Jei tokia šilta vasara kaip ši ir gėlės yra saulėje, jas reikia laistyti kasdien po du tris kartus.

Nužydėjusias būtinai reikia nuimti, nes, jei nenuimsi, pradės sėklos eiti, tada žiedų jau nebus.

Petunijos nemėgsta sausros, taip pat ir lietaus. Taigi, jei labai lyja, stengiuosi paslėpti jas po stogu ar po skėčiu.“

Ilgesniam laikui petunijų be priežiūros, kaip sakė Svetlana, nepaliksi. „Buvau savaitei išvykusi, gėles prižiūrėjo mama. Suvargo“, – šypsodamasi pasakojo moteris.

Kad gėlės augtų kuo geriau, Svetlana joms negaili trąšų. Petunijoms naudoja specialiai joms skirtas, o, jei šių neranda, perka trąšas žydinčioms gėlėms.

Su pelargonijomis draugystės užmegzti nepavyksta

Nors petunijos Svetlanos kieme auga kuo puikiausiai, su pelargonijomis moteriai draugystės užmegzti nepavyksta: „Iš dešimt nė viena neprigijo. Nežinau, kodėl jos manęs nemyli. O petunija, atrodo, miršta, ateini, pažiūri, kitą dieną jau žydi. Tokią „sunkią“ gėlę išsirinkau, dabar aplijo, viskas kabo, bet apeisiu, aptvarkysiu ir ryt vėl viskas bus gerai.“

Nemažai gėlių auginanti Svetlana sakė, kad taip jas mėgsta, jog, jei tik leistų galimybės, ir dar pirktų, sodintų, augintų:

„Tik kad jau nebėra, kur jų dėti, statyti, o ir priežiūros joms reikėtų dar daugiau. Tad ir žiūriu pagal galimybes. Dabar, kai artėja ruduo, jau nieko nebeperku, bandau kuo ilgiau išlaikyti savo turimas“, – sakė pašnekovė.

Paklausta, iš kur tokia meilė gėlėms, moteris teigė, kad ji neturi priežasties, bet užsiminė, kad močiutė taip pat labai mėgo gėles, visos palangės buvo jomis nustatytos.

Darže – pomidorai, agurkai ir moliūgai

Be kiemo, išpuošto gėlynais, Svetlana rūpinasi ir daržu. Moteris augina pomidorus, agurkus, šiemet prisisodino ir moliūgų.

„Nė karto nesu jų sodinusi, bet jau matau, kad bus nemažai. Tik nežinau, kur juos dėsiu, reikės pasižiūrėti receptų, gal kokias košes, sriubas išvirti ar sulčių, maišant su obuoliais, išspausti.

Nusipirkau ir arbūzų sėklų, kitąmet bandysiu pasodinti. Visi deda nuotraukas, rodo, kad Lietuvoje juos irgi galima išauginti ir valgyti. Tad pabandysiu.“

Gėlyno ir daržo priežiūra atima nemažai laiko, tačiau, kaip sakė Svetlana, kai atlieki darbus, kurie patinka, neskaičiuoju nei laiko, nei jėgų.

„Mano geras grafikas: keturias dienas dirbu, keturias turiu laisvas, tai viską suspėju. Ypač, kai patinka ir malonu tai, ką darai, nesunku tuos darbus ir dirbti.“


Konkursą „Мano kiemas“ remia japoniškų profesionalių įrankių ir sodo technikos gamintojas „Мakita“.

Visi konkurso dalyviai turi galimybę laimėti 500 eurų vertės Makita“ kelioninį akumuliatorinį kompresorinį maisto šaldytuvą, kuris šaldo iki -18 °C arba šildo iki +60 °C, nepriklausomai nuo išorės temperatūros! Šaldytuvas veikia iš trijų energijos šaltinių: nuo 18V akumuliatoriaus, AC arba DC srovės.

5 dalyviai bus apdovanoti prizais – „Makita“ termosais ir akiniais.

Apie konkurso sąlygas skaitykite ČIA.

„Makita“ nuotr./Konkurso „Mano kiemas“ pagrindinis prizas
„Makita“ nuotr./Konkurso „Mano kiemas“ pagrindinis prizas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Visus negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Мano kiemas“. Konkurso taisyklės: 1. Pildykite anketą prisegdami savo kiemo, sodybos nuotraukas ar vaizdo įrašus. 2. Aprašykite, per kiek laiko sukūrėte savo kiemo aplinką, kaip puoselėjate savo sodybą, sodą, gėlyną, bei kuriame mieste ar rajone tas sukurtas grožis yra. 3. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr., kad galėtume su jumis susisiekti.
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką