Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 22d. 09:28

Tautvydo šeima savaitgalius ir atostogas leidžia puoselėdama močiutės sodybą

Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba
Asmeninio archyvo nuotr. / Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba
„Čia, Kėdainių rajone, kur stovi močiutės statytas namas, praleidau visas vaikystės vasaras. 97-erių močiutė čia nebegyvena, ja rūpinasi vaikai mieste, bet mes močiutę kartais atsivežame, kad parodytume, kaip prižiūrime sodybą. Leidžiame čia visus savaitgalius bei atostogas“, – pasakoja panevėžietis Tautvydas Kairys.

Puoselėja močiutės mylimas gėles

Ar laisvadienis, ar atostogos, švenčių dienos, vaikai ir anūkai iš įvairių miestų lekia į Kėdainių rajone esančią močiutės sodybą. Taip leisti laisvalaikį jau tapo tradicija – jie čia ir ilsisi, ir nudirba darbus: sodina gėles, dekoruoja aplinką.

Sodyba išties prižiūrėta – žiedais vis džiugina močiutės mėgstamos senovinės lelijos, neapleidžiamas ir šiltnamis bei uogakrūmiai su vaismedžiais.

Asmeninio archyvo nuotr. /Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba
Asmeninio archyvo nuotr. /Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba

„Nuotraukose matote ir šulinį. Jis ne butaforinis, veikiantis, dabar aptvarkytas, su stogeliu.

Gal prieš dvejus trejus metus sodyboje įrengėme ir nedidelį tvenkinuką su kriokliu – nešėme akmenis, dėjome, taip pamažu ir atsirado. Dabar malonu tėvams šalia kavą gerti“, – pasakoja T.Kairys, kurio šeima sodybą prižiūri gal penkerius metus.

Šildo malonūs prisiminimai

Anot vyro, pats mėgstamiausias laikas – vėlyvas pavasaris ir vasaros pradžia, kai pradeda žydėti rododendrai, vėliau – lelijos.

Asmeninio archyvo nuotr. /Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba
Asmeninio archyvo nuotr. /Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba

„Apskritai man tai vieta labai sava. Mes čia su broliu vaikystėje leidome visas vasaras. Po miesto kaimas atrodydavo kaip visas nuotykių parkas: žaidimai su kaimynų vaikais, įvairios veiklos, maudynės upelyje, esančiame už kilometro... Išties labai šilti ir malonūs prisiminimai, todėl visada smagu grįžti į šią vietą.

Aišku, dabar viskas atrodo kitaip, daugelis dalykų kaime pasikeitė, tačiau vis tiek ši sodyba yra tarsi laiko mašina. Atsiduri čia – ramu, gera, saugu“, – sako Tautvydas.

Asmeninio archyvo nuotr. /Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba
Asmeninio archyvo nuotr. /Tautvydo šeimos puoselėjama močiutės sodyba

Vaikai ir anūkai sutvarkė aplinką taip, kad čia malonu būtų leisti ir vakarus – įrengė apšvietimą pavėsinėje, lempučių prismaigstė prie tako.

T.Kairys atsiuntė 15min GYVENIMO redakcijos surengtam konkursui „Mano kiemas“ ir filmuką. Kviečiame pasižiūrėti, kaip atrodo Tautvydo šeimos sutvarkytas močiutės kiemas:


Konkursą „Мano kiemas“ remia japoniškų profesionalių įrankių ir sodo technikos gamintojas „Мakita“.

Visi konkurso dalyviai turi galimybę laimėti 500 eurų vertės Makita“ kelioninį akumuliatorinį kompresorinį maisto šaldytuvą, kuris šaldo iki -18 °C arba šildo iki +60 °C, nepriklausomai nuo išorės temperatūros! Šaldytuvas veikia iš trijų energijos šaltinių: nuo 18V akumuliatoriaus, AC arba DC srovės.

5 dalyviai bus apdovanoti prizais – „Makita“ termosais ir akiniais.

Apie konkurso sąlygas skaitykite ČIA.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Visus negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Мano kiemas“. Konkurso taisyklės: 1. Pildykite anketą prisegdami savo kiemo, sodybos nuotraukas ar vaizdo įrašus. 2. Aprašykite, per kiek laiko sukūrėte savo kiemo aplinką, kaip puoselėjate savo sodybą, sodą, gėlyną, bei kuriame mieste ar rajone tas sukurtas grožis yra. 3. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr., kad galėtume su jumis susisiekti.
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką