Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 31d. 19:37

#Pavasario iššūkis: Andrius Pauliukevičius atsako į trumpus 15min skaitytojų klausimus

Andrius Pauliukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.
Andrius Pauliukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmiausia, norime padėkoti jums, skaitytojai, kad rašote ir kreipiatės į mus. Tikimės, kad pateikti atsakymai bus naudingi, ir jūs pasieksite savo užsibrėžtą tikslą! Į jūsų užduotus klausimus atsako fitneso treneris, sporto ir mitybos specialistas Andrius Pauliukevičius.

– Danas: Kokie svarbiausi vitaminai ir mineralai yra reikalingi sportuojantiems žmonėms?

– A. Pauliukevičius: Tie patys, kaip ir nesportuojančiam. Tik jų reikia daugiau, paprasčiausiai dėl to, kad sportuojančio žmogaus organizmas patiria didesnius krūvius. Intensyviai sportuojančiam jų reikia kelis kartus daugiau nei nesportuojančiam.

– Ričardas: Ar metant svorį galima gerti kefyrą prieš miegą?

– Galima, nes kefyras nėra angliavandeninis produktas. Tik geriau liesesnis. Lietuvoje parduodamas ir 1% riebumo kefyras (įprastas riebumas yra 2,5%).

– Evaldas: Ar blogai yra sportuoti, nespėjus laiku prieš tai tinkamai pavalgyti (tik lengvai užkandus)?

– Iš esmės treniruotės efektyvumas priklauso nuo to kaip maitinotės paskutines dvi dienas prieš treniruotę. Jei ne idealus buvo tik paskutinis valgymas prieš ją, tai didelės blogos įtakos neturės.

– Vilma: Kartu su vyru rūkom daug metų, bet neturim motyvacijos ir noro mesti. Abu sportuojam. Kokią įtaką rūkymas daro mūsų rezultatams?

– Pirmiausia, tai yra kvaila, nes viena ranka duodate, o kita atimate. Rūkymas mažina Jūsų deguonies pasisavinimą. Jūs uždūstate greičiau, nei uždūstumėte, jei nerūkytumėte. Tai savo ruožtu reiškia, kad jei atlikdami seriją, atliekate 10 pakartojimų, tai nerūkydami, galbūt atliktumėte 11-12. O paskutiniai 2-3 pakartojimai yra patys svarbiausi, būtent nuo jų labiausiai priklauso treniruočių rezultatas.

– Laurynas: Jeigu pilvo preso kaladėlės netolygiai išsidėsčiusios, ar galima sportu būdu ištaisyti, kad būtų išsidėsčiusios tolygiai?

– Negalima to pakeisti nei pratimų, nei dietos pagalba. Tiesusis pilvo raumuo, apie kurį kalbate, yra vientisas raumuo, o kiek segmentų jis turi ir kokios formos jie yra priklauso nuo sausgyslių, kurios per tą raumenį praeina.

– Robertas: Ar tokius pratimus, kaip lenkimą dvigalviui, kojų tiesimą trigalviui ir pan. galima atlikti namų sąlygomis, turint štangą, hantelius?

– Kojų tiesimas yra keturgalviui. Su štanga ir hanteliais galite atlikti pritūpimus, įtūpstus ir štangos trauką tiesiomis kojomis, bet tiesimui ir lenkimui reikalingi treniruokliai.

– Laura: Aviečių ketonai [red. raspberry ketones] – kaip jie veikia? Ar tai – gerai organizmui? Ar būtina vartoti sportuojant? Ar tai veikia panašiai kai L karnitinas?

– Aviečių ketonai šiek tiek greitina medžiagų apykaitą. Bet tai nėra L karnitino veikimo principas. Nei vienas jų nėra būtinas. Vienintelis principas, kuris yra universalus ir visada veikia, norint deginti riebalus, yra kalorijų deficitas. Tai yra, iš maisto gauti mažiau kalorijų, nei jų per dieną sudeginate.

– Evaldas: Acetil-L-karnitino nauda – ar jis tikrai veiksmingas mažinant kūno masę? Ar nutraukus jo vartojimą prarastas svoris staigiai sugrįžta net ir toliau laikantis sveikos mitybos ir reguliariai bėgiojant ilgas distancijas?

– Jis veiksmingas, jei ribojate angliavandenių vartojimą. Svoris sugrįžta ir auga tik todėl, kad pradedama daugiau valgyti, o ne dėl to, kad naudojamas, ar jau nenaudojamas kažkoks papildas.

– Marius: Ar aktyvus sportas su svoriais ir kraujo donorystė – suderinami?

– Organizmas atidavus kraują, arba netekus kraujo, atsistatymą pradeda iš karto ir atsistato visada. Bet tą pačią dieną treniruotis dar negalima. Tad tai kiek lėtina procesą, bet gali būti suderinama, jei kraujo neduodate pernelyg dažnai.

Rolandas: Ar efektyvu treniruoti tą pačią raumenų grupę kasdien (pavyzdžiui, kojų raumenis), ar vis tik geriau padaryti pertrauką?

Pagal klasikinę darbinę treniruočių su svoriais metodiką, vieną raumenų grupę reiktų treniruoti kartą per savaitę.

– Aivaras: Intensyvaus pratimo metu užsikemša ausys. Ar to priežastis – neteisingas kvėpavimas, ar padidėjęs kraujospūdis?

– Gali būti abi priežastys.

– Inga: Ką manote apie vištienos kepenėles? Ar galima jas valgyti pašteto pavidalu?

– Pašteto dėl jame esančių priedų iš viso nereiktų valgyti. Šiaip, iš subproduktų vertingiausios būtų jaučių kepenys.

– Rolandas: Po kiek laiko raumuo pradeda prarasti jėgą ir apimtį, nustojus sportuoti?

– Apimtys pradeda mažėti jau po kelių savaičių. Jėga – po kelių mėnesių. Tai labai greitas procesas. Bet vėl pradėjus treniruotis, atsistatymas taip pat labai greitas.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką