Verslas
Pavadinimas Trukmė
JAV pramonės gamybos apimtys praėjusį mėnesį, palyginti su ankstesniu, padidėjo 0,1 proc., antradienį skelbia Federaliniai Rezervai (šalies centrinis bankas), remdamasis negalutiniais duomenimis.
Pastarasis ketvirtis socialinių tinklų pasaulyje buvo itin dinamiškas. Platformos pristatė naujus įrankius, sustiprino bendruomenių funkcijas ir ėmėsi griežtesnių reguliacinių priemonių, rašoma „Marvelous LT“ pranešime žiniasklaidai.
Finansinės schemos, pinigų plovimas, apgaulės ir machinacijos – į kovą su šiomis blogybėmis, anot ekspertų, pirmieji stoja auditoriai. Nors Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos (AVNT) vadovas džiaugėsi gerėjančia auditų kokybe, jis pripažįsta, kad auditoriai „nėra dievai“, o „įmonės, kurios daro tas apgaules, yra labai gerai pasikausčiusios“.
12-osios gynybos obligacijų emisijos platinimo metu gyventojai, verslas ir kitos organizacijos įsigijo šių vertybinių popierių už 18,8 mln. eurų, antradienį pranešė Finansų ministerija.
Apsižvalgius namuose ir palyginus su tuo ką turėjome prieš dvidešimt metų, sunku patikėti, kad gyvename toje pačioje epochoje. 2005-aisiais daugumoje namų dar mirgėjo kineskopiniai televizoriai, virtuvėje stovėjo tradicinės dujinės viryklės, o mobilusis telefonas buvo skirtas tik skambučiams ir SMS žinutėms. Šiandien mūsų namai kitokie: robotai valo grindis, dirbtinis intelektas valdo apšvietimą, šildymo ir vėdinimo sistemas, maisto ruošimo įrenginius, o išmanieji telefonai – gerokai galingesni nei prieš du dešimtmečius naudoti kompiuteriai. Du nuoseklaus ir spartaus technologijų vystymosi dešimtmečiai pakeitė ne tik mūsų namus, bet ir gyvenimo būdą, bendravimo formas ir net mąstymą. Šiandien pasiekėme tokį lygį, kai namai tampa išmaniomis ekosistemomis, į kuriuos sklandžiai įsilieja mūsų naudojami įrenginiai.
Šalių pasiekimus inovacijų srityje matuojančiame Pasauliniame inovacijų indekse (angl. Global Innovation Index) Lietuva per metus kilstelėjo dviem laipteliais aukščiau ir tarp 139 valstybių užėmė 33 vietą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Prieš dvi savaites miręs mados pasaulio ikona Giorgio Armani buvo sukūręs vieną unikaliausių imperijų, kurios akcijos niekada nebuvo kotiruojamos biržoje – visos priklausė tik jam pačiam.
Seimas imasi svarstyti iniciatyvą atsisakyti deklaracijos siekiant įsigyti žemės ūkio paskirties žemės.
Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo bendrovės prašo Europos Komisijos (EK) paramos Baltijos šalių kritinės energetikos infrastruktūros apsaugai.
„Via Lietuva“ informuoja apie eismo sutrikimus kelyje A14 Vilnius-Utena.
Izraelio bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumenko 4,0 proc., antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
Seimas imasi svarstyti, ar palengvinti sąlygas verslą uždarantiems kailinių žvėrelių ūkiams gauti valstybės kompensacijas – leisti jas gauti ir tiems, kurie dar negrąžinę lengvatinių paskolų.
Vokietijos investuotojų pasitikėjimas šį mėnesį kiek sustiprėjo – ekonominių tyrimų instituto ZEW skaičiuojamas atitinkamas indeksas per mėnesį pakilo nuo 34,7 punkto nuo 37,4 punkto.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atkreipia bitininkų dėmesį, kad jau nuo rugsėjo 1 d., iki gruodžio 31 d., bičių šeimų laikytojai  turi pateikti informaciją Ūkinių gyvūnų registrui apie savo laikomų bičių šeimų skaičių, rašoma VMVT pranešime žiniasklaidai.
Rugsėjo 14 d. Ukrainos specialiosios pajėgos sėkmingai aptiko ir sunaikino Rusijos priešlėktuvinę raketų sistemą „Buk-M3“ Zaporižios srities regione, pranešė Ukrainos karinė žvalgyba (HUR), skelbia „The Kyiv Independent“.
Rugsėjo rytas. Rūkas pamažu sklaidosi, atidengdamas rapsų ražieną, o jos viduryje ramiai ganosi stirnų šeimyna. Daugeliui ūkininkų šis vaizdas kelia dvejopus jausmus: viena vertus – tai gražus gamtos paveikslas, kita – tai įspėjimas apie potencialius nuostolius. Laukiniai gyvūnai dirbamuose laukuose neišvengiamai yra problema. O ką, jei šalia kovos su žala pabandytume į juos pažvelgti ir kitaip – ne tik kaip į kenkėjus, bet ir kaip į agrosistemos būklės indikatorius, galinčius suteikti papildomos informacijos apie pačius laukus?
Seimas imasi svarstyti, ar pripažinti žemės ūkį ir apsirūpinimą maistu tokiomis pat strategiškai svarbiomis sritimis, kaip energetika, transportas, informacinės technologijos ir telekomunikacijos, finansai bei karinė įranga.
Nesvarbu – ar savo šunį imate į ilgą kelionę, ar tik nuvažiuojate iki pasivaikščiojimų parko, svarbu kaskart automobilyje užtikrinti jo saugumą ir komfortą. Jei nenumosite į tai ranka, bus ramiau ir patiems.
Euro zonoje išlaidų darbo jėgai metinis augimas antrąjį šių metų ketvirtį spartėjo iki 3,6 proc., o visoje Europos Sąjungoje – iki 4,0 proc., antradienį skelbia Eurostatas.
Vidutinis nedarbas Jungtinėje Karalystėje gegužę-liepą, palyginti su ankstesnių trijų mėnesių laikotarpiu, nepakito – 4,7 proc., antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba ONS.