Ir vasarą naujienų netrūksta. 3 mėn. prenumerata vos už 1,49 Eur!
Išbandyti

Kas geriau – arbata ar kava?

Tiek kava, tiek arbata – vis dar daugybę ginčų keliantys gėrimai. Vieni moksliniai tyrimai įrodo jų teikiamą naudą, kiti perspėja apie galimą žalą. Tad vis dėlto kas teikia daugiau naudos būtent jums – arbata ar kava? Viskas priklauso nuo to, ko siekiate!
Ar gerti arbatą?
Ar gerti arbatą? / Jellaluna, Flickr.com

Jūsų tikslas – pabusti. Rytas, kai net atsikėlę iš lovos dar kaip reikiant neprabundate – daugelio žmonių realybė. Natūralu, kad be puodelio kavos jaučiatės taip, tarsi diena dar nebūtų prasidėjusi. Išgėrus kavos, kūną maždaug po 10 minučių užplūsta žvalumo ir energijos banga – ne pati didžiausia, bet vis dėlto gerai pažadinanti. Kofeinas jūsų kūne išlaisvina hormonus, kurie palaiko jūsų aktyvumą, spartina širdies ritmą, šiek tiek kilsteli kraujospūdį. Sakoma, kad kofeino netrūksta ir arbatoje. Ar jos poveikis – toks pat stiprus? Viename arbatos puodelyje kofeino yra nuo 14 iki 61 mg, o tokio pat dydžio kavos puodelyje – apie 95 mg.

Jūsų pasirinkimas: Kava!

Jūsų tikslas – gyventi sveikiau. 2009 metais publikuotoje mokslinėje studijoje teigiama, esą žmonės, kurie per dieną išgeria 4 puodelius kavos, turi 30 procentų mažesnę tikimybę susirgti II tipo diabetu nei tie, kurie negeria kavos. Taip pat nustatyta, kad žmonės, išgeriantys po 3 puodelius kavos per dieną, turi 9 procentais mažesnę tikimybę susirgti odos vėžiu nei tie, kurie išgeria mažiau nei vieną puodelį kavos per mėnesį. Tačiau arbata – ypač žalioji – savo teikiama nauda organizmui nenusileidžia nė per plauką. Ne paslaptis, kad žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų, padedančių atsistatyti imuninei sistemai, taip pat stabdančių virusų aktyvumą organizme. Žalioji arbata vertinama ir dėl joje esančių katechinų, galingų antioksidantų, kurie padeda užkirsti kelią prostatos vėžiui.

Jūsų pasirinkimas: Tinka ir viena, ir kita!

Jūsų tikslas – numesti svorio. Štai ir geros naujienos: kofeinas šiek tiek mažina apetitą. Tačiau kasdien geriant žaliosios arbatos, per 12 savaičių galima atsikratyti 2–3 cm juosmens apimties. Taip nutinka dėl žaliojoje arbatoje esančio kofeino ir antioksidanto AGCG, kurie skatina susitraukti riebalų ląsteles ir aktyvina raumenis.

Jūsų pasirinkimas: Arbata!

Jūsų tikslas – sportuoti aktyviau. Arba užsiauginti raumenų. Arbata išties efektyviau nei kava padeda tirpdyti riebalus, tačiau kava nugali arbatą kai kalbama apie sportinius pasiekimus. Žmonės, geriantys po 2,5 puodelio kavos prieš treniruotę, gali nubėgti 9 procentais ilgesnę distanciją nei negėrę kavos. Kodėl? Nes kofeinas stimuliuoja raumenų veiklą, o tai padeda sportuoti ilgiau ir intensyviau.

Jūsų pasirinkimas: Kava!

Jūsų tikslas – pakelti ūpą. Nustatyta, kad kava išties pakelia nuotaiką. Tačiau kofeinas šiuo atveju niekuo dėtas: labiausiai tonizuoja ir gerina ūpą kavos aromatas. Tačiau jei gurkštelėsite arbatos, aromatizuotos jazminais ar levandomis, poveikis bus keliskart stipresnis, be to, arbata, kitaip nei kava, ne didins dirglumą ir nervingumą, o maloniai atpalaiduos.

Jūsų pasirinkimas: Arbata!

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius