Sumanaus taupymo planas
Daugiau straipsnių

Išleidžiate pusę pinigų maistui? 6 patarimai, kaip sutaupyti

Šaltinis:

Praėjus didžiosioms šventėms, papildomi būdai sutaupyti tampa vis aktualesni – ką daryti, kad išlaidos neviršytų pajamų ir toliau galėtume gyventi komfortiškai? Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, nors taupymo taktikų ir patarimų apstu, pradėti galima ir nuo maisto prekių parduotuvių. Jose apsiperkant sumaniau, kas mėnesį galima sutaupyti nemenką sumą.

Parduotuvėje

„Suprantame, kad šis laikotarpis yra finansiškai sudėtingesnis, todėl „Iki“ pirkėjams reguliariai siūlome įvairių taupymo galimybių. Visą sausį kiekvieno 10 eurų vertės apsipirkimo metu suteiksime 10 proc. nuolaidos kuponą kitam apsipirkimui, kurį bus galima panaudoti iki vasario 12 dienos, o naudodamiesi „Pigintuvu“ pirkėjai kas savaitę patys, kaip ir ligi šiol, rinksis jiems aktualiausias nuolaidas“, – sako V. Budrienė.

Daugiau patarimų, kaip lengvai pakeisti įpročius ir sutaupyti, paruošė 15min.lt redakcija.

1. Strateginis maisto produktų pirkimas

Dalį maisto tenka išmesti? Sudarydami maisto produktų sąrašą, pagalvokite, kas praėjusį kartą buvo nepanaudota ir šįkart neleiskite tam pasikartoti. Tyrimai rodo, kad tie, kurie prieš eidami į parduotuvę, pasiruošia pirkinių sąrašą, paprastai išmeta mažiau maisto.

Žinoma, nepamirškite ir kito naudingo patarimo – nuolaidų sekimo. Pavyzdžiui, savaitės maisto meniu galite susiplanuoti atsižvelgdami į siūlomas akcijas.

123RF.com nuotr./Apsipirkimas
123RF.com nuotr./Apsipirkimas

2. Nustatykite taupymo tikslus

Vienas iš geriausių būdų sutaupyti – tiksliai žinoti, kam taupote. O dar geriau – susiplanuoti ir sumą bei laiką, per kurį ją sukaupsite. Pavyzdžiui, galbūt norite per trejus metus sutaupyti 15 proc. pradinį įnašą būstui įsigyti?

Suskaičiuokite, kiek reikės sutaupyti kiekvieną mėnesį, kad pasiektumėte šį tikslą. Konkrečių skaičių įvardijimas ir jų siekimas kas mėnesį duoda apčiuopiamą rezultatą bei motyvuoja. Metų pradžia – puikus laikas naujiems taupymo tikslams nustatyti.

3. Gaminkite namuose

Valgyti namuose gamintą maistą – dar vienas puikus būdas taupyti. Jeigu pietūs darbe kainuoja 7 eurus, o pagaminti namuose iš anksto, tarkime, tik 2 eurus, tai per metus galima sukaupti 1250 eurų nenumatytiems atvejams arba pervesti daugiau į savo pensijų fondo sąskaitą. O galbūt neskausmingai pasidovanoti sau kelionę, kurios jau seniai nusipelnėte, bet neradote „laisvų pinigų“?

123RF.com nuotr./Moliūgas
123RF.com nuotr./Moliūgas

4. Išbandykite savaitgalį be išlaidų

Bent kartą per mėnesį arba dar dažniau suplanuokite savaitgalį be išlaidų. Užsiimkite tokia nemokama veikla kaip pasivaikščiojimai, filmų vakaras namuose, stalo žaidimai, nemokami muziejai. Pasitelkę fantaziją ir skyrę truputį laiko paieškoms, tikrai rasite nieko nekainuojančių, tačiau smagių pramogų.

5. Ketinate išlaidauti? Iš pradžių sutaupykite tokią pat sumą

Kitą kartą, kai norėsite nusipirkti naują daiktą, pavyzdžiui, megztinį, iš pradžių atitinkamai susimažinkite savo nebūtinąsias išlaidas. Jeigu jūsų nusižiūrėtas megztinis kainuoja 30 eurų, tam, kad galėtumėte jį įsigyti, priverskite save pirmiausia tiek pat sutaupyti.

Pavyzdžiui, sustabdykite save nuo kavos pirkimo kavinėje ar gaminkite mažiau kainuojančius patiekalus tol, kol pasieksite reikiamą sumą. Tokiu būdu lavinsite įprotį taupyti ir išvengsite spontaniškų pirkinių.

123RF.com nuotr./Taupymas
123RF.com nuotr./Taupymas

6. Pirmenybę teikite brangių skolų grąžinimui

Šiais laikais daug žmonių turi banko paskolą, o kartais – net ir kelias. Įprantame kas mėnesį susimokėti jau įprastą sumą, tačiau verta atminti – didelę dalį pajamų „sutirpdo“ palūkanos. Jeigu turite galimybę periodiškai įnešti didesnę sumą, pasinaudokite ja.

Pinigai, gulintys stalčiuje ar tiesiog banko sąskaitoje, linkę nuvertėti, o palūkanos – kilti. Padengę dalį paskolos, vėliau sutaupysite mokėdami mažesnes palūkanas.