Sumanaus taupymo planas
Daugiau straipsnių

Socialiniuose tinkluose plinta nauja gaminimo tendencija: išmėginkite ir jūs

Prasidėjus naujai savaitei sukate galvą, ką pasigaminti artimiausiomis dienomis? Socialiniuose tinkluose išpopuliarėję vienos skardos, puodo ar keptuvės patiekalai – puiki išeitis tiek stokojantiems laiko, tiek norintiems artimuosius palepinti maistinga, namine, greita ir nebrangia vakariene. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako pastebinti, kad pastaruoju metu pirkėjai savo savaitinius pirkinius planuoja kur kas atsakingiau, stengiasi apsipirkti bent kelioms dienoms į priekį, renkasi sveikatai palankesnį maistą.

„Net kai kalbama apie patiekalus, kuriems paruošti ypatingų produktų nereikia: sriubas, troškinius, apkepus, tinklo pirkėjai jiems pagaminti renkasi platų daržovių spektrą. Pavyzdžiui, saldžiąsias bulves, moliūgus, netgi petražolių šaknis, kurių šviežias derlius neseniai pasirodė parduotuvėse.

Be to, pastebime, kad prieš vykdami į parduotuves pirkėjai ne tik susidaro reikiamų produktų sąrašą, bet ir peržiūri savaitinius kainų leidinius, domisi nuolaidų pasiūlymais. O mes, savo ruožtu, nepaliaujame rūpintis jų poreikiais ir imamės veiksmų, kad padėtume sutaupyti, todėl kiekvieną savaitę kruopščiai atrenkame labiausiai pirkėjų pamėgtas prekes ir pritaikome joms žemiausias kainas“, – sako V. Budrienė.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė
Asmeninio archyvo nuotrauka/Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė

Nauda ir organizmui, ir piniginei

Vieno puodo, keptuvės ar skardos patiekalai pastaruoju metu vis labiau populiarėja socialiniuose tinkluose.

Pasak Vilmos Juodkazienės, prekybos tinklo „Iki“ atstovės, šie patiekalai daug dėmesio susilaukia dėl to, kad juos pasigaminti greita, paprasta, be to, dažniausiai jie nereikalauja nei ypatingų kulinarinių sugebėjimų, nei įmantrių ingredientų. Todėl tai – dar ir puikus būdas sutaupyti ar sunaudoti įvairiausius šaldytuve esančius maisto likučius.

„Vieno puodo patiekalai – puikus pasirinkimas norint vakarienę paruošti dideliam būriui valgytojų, o į tokius patiekalus dar ir įtraukus įvairiausių rūšių daržovių, baltymų, grūdinės kultūros produktų – jie pasižymi ir puikia maistine verte.

Be to, tokių patiekalų likučius lengva pasišildyti kitą dieną, susidėti į pietų dėžutę ar paprasčiausiai užšaldyti“, – pasakoja V. Juodkazienė ir dalijasi keliomis tokių patiekalų idėjomis.

Partnerio nuotr./Vilma Juodkazienė
Partnerio nuotr./Vilma Juodkazienė

Lazanija keptuvėje – misija įmanoma

Lazanija – patiekalas, kuriuo gardžiuojasi tiek suaugę, tiek vaikai, tačiau ar kada nors bandėte, šį patiekalą pasigaminti keptuvėje? Skamba neįtikėtinai, tačiau V. Juodkazienė, sako, kad tokį receptą išbandyti tikrai verta.

Lazanijai keptuvėje reikės pačių paprasčiausių ingredientų, dažnai, netgi randamų kiekvieno šaldytuve:

123RF.com nuotr./Lazanija su špinatais
123RF.com nuotr./Lazanija su špinatais
 • šlakelio alyvuogių aliejaus,
 • susmulkinto svogūno,
 • supjaustytos paprikos,
 • kelių trintų skiltelių česnako,
 • kelių šaukštų mėgstamo pomidorų padažo,
 • skardinės smulkintų pomidorų,
 • trijų puodelių makaronų (galima naudoti ir suskaldytus lazanijos lakštus),
 • kelių puodelių vandens,
 • saujos špinatų,
 • kelių puodelių mėgstamo tarkuoto sūrio,
 • puodelio varškės sūrio.

Pirmiausia trintuvu sutrinkite varškės sūrį. Tuomet įkaitinkite didelę keptuvę, įpilkite aliejaus ir apkepkite svogūnus, po to, į ją sudėkite papriką ir česnaką.

Kai šie apkeps, dėkite skardinę pomidorų, pomidorų padažo, pilkite vandenį, suberkite makaronus. Galiausiai sumažinkite kaitrą ir maišydami viską troškinkite apie pusvalandį.

Kai makaronai suminkštės dėkite špinatus, tarkuotą ir varškės sūrį, viską dar šiek patroškinkite – kol sūris išsilydys ir patiekite. Gautu patiekalu ne tik pamaitinsite keturių asmenų šeimą, bet likučius dar galėsite ir užšaldyti, o norint – vėl pasišildyti keptuvėje.

Mažiau nei per pusvalandį: vieno puodo makaronai su pomidorais ir alyvuogėmis

123RF.com nuotr./Makaronai
123RF.com nuotr./Makaronai

Dar vienas paprastas vieno puodo patiekalas – makaronai su įvairiausiais priedais. Pavyzdžiui, pomidorais ir alyvuogėmis. Kaip teigia „Iki“ atstovė, tokį patiekalą pasigaminsite mažiau nei per pusvalandį.

Šiam patiekalui reikės:

 • vyšninių pomidoriukų,
 • pusės puodelio alyvuogių be kauliukų,
 • pusės puodelio šviežių petražolių,
 • keturių su puse puodelių vandens,
 • spagečių,
 • pusės puodelio kaparėlių,
 • šlakelio alyvuogių aliejaus,
 • druskos ir pipirų.

Per pusę perpjaukite pomidoriukus ir alyvuoges ir sudėkite į didelį puodą, į jį taip dėkite susmulkintas petražoles, pilkite vandenį, dėkite spagečius, kaparėlius, berkite prieskonius ir aliejų. Puodą užvirkite ir maišydami virkite apie 8-10 minučių, kol makaronai suminkštės.

Jeigu norite, galite pagardinti sūriu ir šviežiomis petražolėmis. Šis patiekalas puikiai tiks ne tik šeimos vakarienei, bet ir draugų susibūrimui, o likučius galite lengvai užšaldyti.