Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 3d. 09:31 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 3d. 11:24

Naujas COVID-19 rekordas: 2450 naujų atvejų, kas penktas tirtas – užsikrėtęs, protrūkiai globos namuose Kaune ir Kėdainiuose, mirė 17 žmonių

COVID-19 gydymas LSMU Kauno ligoninėje
Sauliaus Tvirbuto nuotr. / COVID-19 gydymas LSMU Kauno ligoninėje

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2450 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas. Iš viso šalyje patvirtinti 67 066 COVID-19 atvejai. 26 836 žmonės pasveiko nuo ligos, o 39 377 – serga. Mirė dar 17 žmonių. Ligoninėse gydomi 1949 pacientai, užsikrėtę koronavirusu.

579 nauji atvejai registruoti Kauno, 564 – Vilniaus, 333 – Klaipėdos, 264 – Šiaulių, 214 – Panevėžio, 121 – Telšių apskrityse. Dar 112 infekcijos atvejų patvirtinta Alytaus, 99 – Utenos apskrityse, 96 – Marijampolės ir 46 – Tauragės apskrityse.

22 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo, sakė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Vakar fiksuoti techniniai trikdžiai, kurie lėmė, kad į NVSC informacinę sistemą 1778 testų rezultatai pateko vėlai vakare. Dėl šios priežasties šių atvejų epidemiologinės diagnostikos vakar atlikti nesuspėta.

Šiuo metu atlikta 672 atvejų epidemiologinė diagnostika atlikta, t. y. visų, kurie į NVSC sistemą pateko darbo laiku.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 98 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Nauji protrūkiai globos namuose

Naujas protrūkis praėjusią parą registruotas Kėdainių socialinės globos namuose, kur patvirtinta 13 koronaviruso infekcijos atvejų. Visi asmenys yra globotiniai.

Taip pat naujas protrūkis registruotas Kaune veikiančiuose socialinės globos namuose „Vija“ – koronavirusas patvirtintas septyniems įstaigos gyventojams.

Praėjusią parą fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Respublikinėje Klaipėdos, Kėdainių, Klaipėdos universitetinėje, Klaipėdos jūrininkų, Rokiškio, Naujosios Akmenės, Tauragės ligoninėse. Taip pat – Regioninėje Telšių ligoninėje, kur padaliniuose fiksuota 13 infekcijos atvejų, Tauragės šeimos gerovės centre, Zarasų socialinės globos namuose.

Be to, tęsiasi protrūkis Pakruojo rajone įsikūrusiuose Linkuvos socialinės globos namuose, kur per trečiadienį patvirtinta 20 koronavirusinės infekcijos atvejų. Visi asmenys yra šios įstaigos globotiniai. Iš viso per pastarąsias dvi savaites registruota daugiau nei 80 su šiuo protrūkiu susijusių COVID-19 atvejų.

R.Ančerevičiaus nuotr./Panevėžio ligoninės COVID-19 skyrius
R.Ančerevičiaus nuotr./Panevėžio ligoninės COVID-19 skyrius

Taip pat vakarykštę parą registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Rietavo senelių globos namuose – infekcija patvirtinta dar aštuoniems gyventojams ir trims darbuotojams. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 52 infekcijos atvejai.

Trečiadienį, epidemiologų vertinimu, registruota 18 COVID-19 ligos atvejų, susijusių su protrūkiu Ukmergės rajone įsikūrusiuose Jasiuliškių socialinės globos namuose.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 115.

Lietuvoje – dar 17 mirties nuo koronaviruso atvejų

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 17 mirties nuo koronaviruso atvejus. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 564 gyvybes.

4 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 40–49, 50–59, 80–89, 90–99-erių metų amžiaus grupėms.

4 mirties atvejai registruoti Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 60–69, 70–79, 80–89-erių metų amžiaus grupėms.

2 mirties atvejai registruoti Marijampolės apskrityje. Asmenys priklausė 60–69 ir 70–79-erių metų amžiaus grupėms.

2 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 40–49 ir 60–69-erių metų amžiaus grupėms.

2 mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 60–69 ir 70–79-erių metų amžiaus grupėms.

Utenos apskrityje registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.

Taip pat 1 mirties atvejis registruotas Vilniaus apskrityje. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.

Klaipėdos apskrityje registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.

Be to, vakarykštę parą registruoti 7 mirties atvejai, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Ligoninėse – 1949 COVID-19 pacientai

Ligoninėse gydomi 1949 pacientai, užsikrėtę koronavirusu. 149 iš jų – reanimacijoje, deguonis reikalingas 1017 pacientų, 83 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie daugiau nei pusė ligoninių lovų: 9 144 iš 16 tūkst. 660.

Iš 672 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė – 395. Iš 624 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 235, iš 6 207 lovų su deguonimi užimta 2 275.

Praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

  • Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 2450
  • Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 67066
  • Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirusių asmenų skaičius: 17
  • Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 564
  • Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius: 289
  • Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 1430
  • Pasveikusių asmenų skaičius: 26836
  • Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 39377
  • Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 12406
  • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1290467
Luko Balandžio / 15min nuotr./Karantinas Vilniuje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Karantinas Vilniuje

Užsikrėtimų koronavirusu nemažėjant, Vyriausybė trečiadienio posėdyje nusprendė sugriežtinti karantino sąlygas. Viešose vietose nuo ketvirtadienio leidžiama būriuotis ne daugiau kaip po 2 žmones, su tam tikromis išimtimis uždrausta prekyba laikinosiose zonose. Griežtesnių ribojimų prekybos centrams nesiimta – apsiribota tik rekomendacijomis.

Jungtinė Karalystė trečiadienį tapo pirma šalimi, suteikusia leidimą naudoti farmacijos įmonių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, ir nurodė, kad preparatas galės būti pradėtas platinti nuo ateinančios savaitės.

Tą pačią dieną Lietuvos Vyriausybė pritarė „Moderna“ vakcinos įsigijimui. Ministrų kabinetas sutarė, kad būtų sudaroma išankstinė sutartis beveik dėl pusės milijono dozių.

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad sprendimai dėl vakcinų įsigijimo mechanizmo jau yra priimti, jos bus įsigyjamos iš skolintų lėšų, nes taip numatyta teisės aktuose. Anot kadenciją baigiančio politiko, pirmosios vakcinos Lietuvą, kaip ir kitas ES šalis, galbūt galėtų pasiekti dar iki Kalėdų. Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad problemos atgabenti vakciną nebus, sunkiau bus sukviesti žmones skiepytis.

Nors buvo kalbama apie galimą žiemos atostogų ilginimą moksleiviams, trečiadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pranešė, kad mokinių žiemos atostogų laikas keičiamas nebus.

Mokiniai kalėdinių atostogų išeis gruodžio 23 dieną, baigs atostogauti sausio 5 dieną. Nesiūloma įvesti ir visuotinio nuotolinio mokymo, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pasak ministerijos, toks sprendimas buvo priimtas kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo įstaigose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min