Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 24d. 11:31 , Atnaujinta: 2019 gegužės 24d. 11:57

Europos Parlamento rinkimuose G.Nausėda balsavo už partiją

Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda su žmona Diana balsavo antrame Prezidento rinkimų ture

Iš anksto penktadienį Vilniaus miesto savivaldybėje balsavęs nepriklausomas kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda Europos Parlamento (EP) rinkimuose sakė balsavęs ne už komitetą, o už partiją, kalbančią apie gerovės valstybę.

„Balsą atidaviau už partiją, kuri man atrodo simpatiška, turinti vertybes ir kartu europietiška, – po balsavimo žurnalistams teigė G.Nausėda. – Man svarbiausias dalykas, kad tai buvo vertybinė partija, turinti tvirtas vertybes, ir manau, atitinkanti nemažos dalies Lietuvos žmonių lūkesčius.“

Prašomas patikslini, kokias vertybes jo pasirinkta partija atitinka, G.Nausėda, kad jos – gerovės valstybės.

„Tokias, kaip ir aš atstovauju, ir labai noriu, kad įgyvendintume“, – teigė jis.

Prezidento posto siekiantis G.Nausėda sulaukė partijų ir atskirų politikų paramos. Už jį balsuoti paragino valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, koalicijos partneriai „socialdarbiečiai“, Liberalų sąjūdžio valdyba, Darbo partija, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė.

Pats G.Nausėda parodė iniciatyvą susitikti su Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija Seime, tačiau socialdemokratai net ir po susitikimo liko prie savo nuomonės prezidento rinkimuose paramos nereikšti nė vienam kandidatui.

G.Nausėdos nuomone, politinių organizacijų ar atskirų politikų parama nedarys esminės įtakos rinkėjų pasirinkimui.

„Mes iškart po pirmojo rinkimų rato pasakėme, kad mes nekeliame sau tikslo prašyti atskirų partijų paramos. Manau, kad tie tarpininkai tarp kandidatų ir rinkėjų nelabai reikalingi, arba jų buvimas kartais kandidatui gali net ir pakenkti. Bet savaime suprantama: jeigu viena ar kita partija, vienas ar kitas politikas savarankiškai nusprendė remti, mes tikrai neturėtume nei laiko, nei noro bėgioti paskui juos ir sakyti, kad jūs gal savo palaikymą atsiimtumėte“, – teigė jis.

Jų buvimas kartais kandidatui gali net ir pakenkti.

Anot G.Nausėdos, tai nebūtų suderinama su telkimo motyvu, kurį jis „iškėlęs nešė visos kampanijos metu“.

Į antrąjį prezidento rinkimų turą patekęs G.Nausėda teigė, kad darbai padaryti, bet vienas žingsnis liko: „Dalyvausim debatuose ir tada atsiduosim žmonių valiai. Tikiuosi, kad jie aktyviai dalyvaus šį sekmadienį rinkimuose. Nesutrukdys nei geri orai, nei blogi orai.“

Šiomis dienomis, kaip teigė G.Nausėda, ką geriausio galime padaryti šaliai – ateiti ir balsuoti.

Kandidatas tikino prezidento rinkimus norintis laimėti ne dėl savęs.

„Aš noriu laimėti dėl to, kad aš manau galėčiau suteikti Lietuvai kitokį impulsą, suteikti daugiau savitarpio pasitikėjimo, draugiškumo. Suteikti daugiau konstruktyvumo, neatsukti vienas kitam nugaros, o atvirkščiai – atsisukti veidu, diskutuoti tiek su oponentais, tiek su draugais.

Tikiuosi, kad daugybė dalykų, kurie šiandien juda lėtai ar visai nejuda, pajudės iš mirties taško ir mes eisime sparčiais žingsniais“, – kalbėjo G.Nausėda.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Į rinkimų kampaniją jis teigė įdėjęs visas jėgas ir širdį. Šiam teiginiui antrino ir G.Nausėdos sutuoktinė Diana Nausėdienė.

„Mes atidavėm jėgas, atidavėm viską, ką galėjome. Mums kiekvienas balsas yra svarbus ir mes lauksime jūsų, ir jūsų apsisprendimo. Didžiulis ačiū. Turėjom fantastišką laiką, keliavom po Lietuvą, atidavėm jai širdį, atidavėm jai jėgas, ir lauksim sprendimo“, – vis žvilgčiodama į partnerį dėstė ji.

Klausiamas, ko palinkėtų savo konkurentei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų remiamai Ingridai Šimonytei, G.Nausėda palinkėjo išlikti savimi, atiduoti visas jėgas Lietuvai.

„Nesvarbu kokiame amplua tai būtų“, – pridūrė jis.

Rinkimų kova, G.Nausėdos teigimu, buvo įdomi: „Manau, tai buvo vieni įdomiausių rinkimų per pastaruosius 15–20 metų. Gal kiek subjektyviai į tą dalyką žiūriu, nes dalyvauju pats tuose rinkimuose, bet aš manau, kad žmonės šiandien jaučia tam tikrą pakilimą, jaučią tam tikrą padidėjusį visuomenės interesą. Tai turbūt atspindi ir dalyvavimo rodikliai.“

Pirmą valandą nakties iš penktadienio į šeštadienį prasidės rinkimų agitacijos draudimas. Sekmadienį vakare paaiškės EP ir prezidento rinkimų rezultatai. Šiomis dienomis G.Nausėda teigė bandysiantis prasiblaškyti.

„Kuomet atiduoti viską, turbūt nusipelnai minutėlė poilsio, minutėlės meditacijos pabuvimui pačiam su savimi. Galimas dalykas, kad pašausime iš Vilniaus ribų“, – pasakojo kandidatas.

Prezidento ir EP rinkimų diena – sekmadienis. Penktadienis – paskutinė išankstinio balsavimo diena.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:03
02:59
03:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min