Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 4d. 00:47

„Kalvelę“ dažais apliejusi mokytoja nerimsta: nuplėšė prie JAV ambasados žmogaus teisių gynėjų pakabintus plakatus

A.G.Astrauskaitė plėšo žmogaus teisių aktyvistų pakabintus plakatus prie JAV ambasados.
Stopkadras / A.G.Astrauskaitė plėšo žmogaus teisių aktyvistų pakabintus plakatus prie JAV ambasados.
Po skandalingo George'o Floydo nužudymo Jungtinėse Amerikos Valstijose įsiplieskusiems protestams paramą reiškia aktyvistai visame pasaulyje – Lietuva ne išimtis. Žmogaus teisių gynėjai prie sostinėje esančios JAV ambasados paliko gėlių, žvakių ir plakatų, tačiau trečiadienio vakarą plakatai buvo nuplėšyti. Savo feisbuko paskyroje plakatų plėšymo vaizdo įrašu nuo sienos pasidalijo Astra Genovaitė Astrauskaitė, lietuvių kalbos mokytoja, pagarsėjusi, kai dažais apipylė „Laisvės kalvos“ maketą Lukiškių aikštėje.

Ant pakabintų plakatų aktyvistai buvo užrašę tokius šūkius kaip „Silence=Violence“, „Spread equality, not tear gas“, ir „Let us all breathe“ (liet. „Tyla=Smurtas“, „Skleiskite lygybę, ne ašarines dujas“, „Leiskite mums visiems kvėpuoti“).

Palaikymą itin sudėtingą laikotarpį išgyvenančiai JAV išreiškė ir Lietuvos žmogaus teisių centras, antradienio vakarą surengęs gražią akciją. Uždegti žvakę atvyko ir žurnalistas Karolis Vyšniauskas.

Tačiau palaikymo plakatai vėlų trečiadienio vakarą buvo nukabinti nuo Jungtinių Valstijų ambasados sienos, juos nukabino A.G.Astrauskaitė.

Moteris vaizdo įrašu, kuriame matyti siena prie JAV ambasados ir ji pati, plėšanti nuo šios plakatus, pasidalijo savo feisbuko paskyroje.

„Kažkokie dvigubi standartai mūsų sostinėje, Vilniuje, ką čia Šimašius išdarinėja. Kai buvo prie generolo Vėtros dedamos lietuviškos vėliavos ir šitos, ir plakatai, gėlės, tai „Grinda“ nurinkinėjo“, – vaizdo įraše kalbėjo moteris.

Ji taip pat apeliavo į tai, esą Amerikoje nėra rasizmo.

„Kažkoks absurdas, ką tie plakatai šneka, Amerikoj vergija jau baigėsi <...> prieš 170 metų ir ten jokio rasizmo nėra, yra tiktais žmonių nusikaltimai. Ar juodas, ar baltas nusikaltėlis, tai jis yra nusikaltėlis“, – kalbėjo A.G.Astrauskaitė.

Moteris nurinkinėdama plakatus kalbėjo apie tai, kad mirusiojo šeima atsiribojo nuo riaušių.

„Čia „Antifa“ skatina, sorošistai. Ir, iš tikrųjų, čia į šiukšlynus reikia nunešti ir nepalikti“, – sakė ji.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Astra Genovaitė Astrauskaitė mitinge „Dėl Vyčio ir Lietuvos Laisvės kovų atminties įamžinimo Vilniuje!“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Astra Genovaitė Astrauskaitė mitinge „Dėl Vyčio ir Lietuvos Laisvės kovų atminties įamžinimo Vilniuje!“

„Prišiukšlino, labai man gėda. <...> Tai yra didžiulė gėda šitaip daryti, šitaip niokoti miestą, tai yra kažkas tai tokio baisaus“, – sakė mokytoja.

Moteris į žiniasklaidos ir visuomenės akiratį patenka jau ne pirmą kartą. Būtent A.G.Astrauskaitė raudonais dažais aplaistė „Laisvės kalvos“ maketą Lukiškių aikštėje. Taip pat moteris buvo sulaikyta policijos, kai Trispalvės alėjoje, neturėdama leidimo mitinguoti, mosikavo trispalve. Jai buvo surašytas protokolas dėl teisėtų pareigūnų reikalavimų ar nurodymų nevykdymo ir pareigūnų garbės ir orumo pažeminimo.

Tiesa, praėjus pusei paros nuo pasidalinimo vaizdo įrašu, moteris jį iš savo feisbuko paskyros ištrynė

JAV šiuo metu krečia protestai, kuriuos išprovokavo G.Floydo – neginkluoto vyro, nužudyto, kai baltaodis policininkas jam keliu prispaudė sprandą, – žūtis.

Tūkstantinės minios žmonių išėjo į gatves, siekdamos sugrąžinti arba pagaliau įvesti teisybę, lygybę ir pareikalauti teisingumo. Sukrečianti istorija nepaliko abejingų visame pasaulyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min