Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 12d. 09:37 , Atnaujinta: 2021 sausio 12d. 11:20

COVID-19 Lietuvoje: 902 nauji atvejai, mirė 27 žmonės, židiniai plečiasi slaugos, gydymo įstaigose, virusas neapleidžia darboviečių

Mobilusis koronaviruso patikros punktas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mobilusis koronaviruso patikros punktas

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 902 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 27 žmonės. Iš viso šalyje patvirtinti 161 348 COVID-19 atvejai, 95 627 žmonės pasveiko nuo ligos, per vakar – 2937. Nauji atvejai registruoti globos namuose, gydymo įstaigose bei gamybos įmonėse.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per praėjusią parą izoliuoti 1477 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 95187 žmonės.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 97 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Pirmadienį registruota 10 koronavirusinės infekcijos atvejų, susijusių su protrūkiu Skuodo globos namuose, iš kurių 9 yra gyventojai ir vienas darbuotojas. Iš viso nuo spalio 28 d. registruota per 50 su protrūkiu susijusių infekcijos atvejų.

Dar 10 atvejų, registruotų vakar, siejama su protrūkiu Plungės rajono savivaldybės ligoninės Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriuje. Visi asmenys yra pacientai.

Taip pat tęsiasi protrūkis Kauno socialinės globos centre „Vija“. Iš viso nuo spalio 14 d. registruoti 34 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 22 yra darbuotojai ir 12 gyventojų.

Be to, fiksuoti COVID-19 ligos atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiu Biržų parapijos Šv. Vincento Pauliečio globos namuose. Iš viso nuo gruodžio 19 d. registruotas 31 koronavirusinės infekcijos atvejis, įskaitant antrinius, t. y. darbuotojų šeimų narius.

Be to, praėjusią parą registruoti atvejai (po du ar kelis), siejami su protrūkiais Šilutės baldų gamybos įmonėje, Klaipėdos autobusų įmonėje, Varėnoje veikiančioje antstolio kontoroje, Šiaulių baldų gamybos įmonėje, Biržuose veikiančioje gumos ir plastiko gamybos įmonėje, Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Kupiškio rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje, medienos apdirbimo įmonėje Radviliškyje.

Vilniaus apskrityje aktualūs protrūkiai šiuo metu fiksuoti: Grigiškių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Vilniaus arkivyskupijos Carite (Šv. Stepono g. 35), Vilniaus miesto socialinės paramos centre, Vilniaus globos namuose „Užuovėja“, Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namuose, Vilniaus Mykolo Sopočkos Hospise, Vilniaus Antavilių pensionate, Trakų rajono Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Vilniaus specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“, Vilniaus rajono Prūdiškių socialinės globos namuose, Respublikiniame priklausomybės ligų centre, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 75.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai:

 • Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 902
 • Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 161348
 • Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų skaičius: 27 (detalizuota žemiau)
 • Bendras Covid-19 mirčių skaičius: 2272
 • Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 2937
 • Pasveikusių asmenų skaičius: 95627
 • Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 62451
 • Per praėjusią parą ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 7601
 • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1751038
 • Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų: 1961
 • Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų: 24995

Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 50–99 metų žmonės

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 27 žmonės, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Iš viso mirė 12 moterų ir 15 vyrų.

Daugiausia mirusiųjų – 13 – priklausė 80–89 metų grupei.

Dar penki žmonės buvo 60–69 metų amžiaus, po keturis mirusiuosius registruota 70–79 ir 50–59 metų amžiaus grupėse.

Vienam mirusiajam buvo nuo 90 iki 99-erių metų.

Ligoninėse gydoma per 2,1 tūkst. COVID-19 pacientų

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 2155 COVID-19 pacientai, 177 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1288, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 112 žmonių.

Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,5 tūkstančio.

Iš 691 reanimacijos lovos užimta 414. Iš 648 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 275, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimta 2411 iš 6380.

Pirmadienį Lietuvą pasiekė ketvirtoji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos nuo COVID-19 siunta, joje – 25 tūkst. 740 vakcinos dozių.

Pirmoji siunta į Lietuvą atgabenta gruodžio pabaigoje. Iš viso Lietuvą jau pasiekė kiek daugiau nei 66 tūkst. skiepų dozių.

Pirmadienį taip pat pranešta, kad nuo COVID-19 pradedami skiepyti slaugos ir globos įstaigų gyventojai bei darbuotojai.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), Lietuvoje šiose įstaigose gyvena apie 13 tūkst., dirba per 8 tūkst. žmonių. Maždaug 40 proc. iš jų jau yra persirgę COVID-19, todėl skiepijami nebus.

Prieš vakcinavimą bus atliekami antikūnų greitieji testai, siekiant nustatyti, ar žmogus šia liga nepersirgo to nežinodamas. Nustačius teigiamą testo rezultatą, tokie žmonės taip pat nebus skiepijami.

Pradėjus skiepyti medikus, atsirado ir pasiskiepijusių be eilės. 15min šeštadienį pranešė, kad Šilalėje COVID-19 medikams skirta vakcina be eilės pasiskiepijo įmonės „Ambulansas“, valdančios privačią Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotį, vadovas Ričardas Ūselis ir trys jo šeimos nariai, atvykę iš Vilniaus.

Vėliau sužinota, kad taip pat eilėje aplenkus medikus skiepas atiteko nekilnojamojo turto (NT) įmonių grupės „Transmeda“ vadovui Juozui Pranckevičiui – dar vienam R.Ūselio giminaičiui ir buvusiam „Ambulansas“ akcininkui. Pirmadienį LRT radijas sužinojo, kad kartu su šiais asmenimis pasiskiepijo ir Šilalės ligoninės buvęs vadovas Antanas Levickas, kuris šiuo metu ligoninėje nebedirba.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai apibendrino pernai metų COVID-19 susirgimų, mirčių bei židinių informaciją. Nors skaičiai dar gali kisti, kadangi keletas ligos protrūkių vis dar tęsiasi, jau dabar aišku, kad didžiausiais COVID-19 židiniais nuo pandemijos pradžios tapo dvi Kauno gydymo įstaigos ir jų padaliniai, kuriuose fiksuoti 2 095 atvejai bei 68 mirtys.

NVSC sausio 8 dienos duomenimis, per visą laikotarpį nuo pandemijos pradžios didžiausias protrūkis fiksuotas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninėje ir jos padaliniuose, su kuria siejamuose protrūkiuose nustatyta 1 100 atvejų: 690 darbuotojams, 271 pacientui, 139 buvo antriniai atvejai.

Su šiais protrūkiais siejamos 38 mirtys ir 11 mirčių dėl kitų priežasčių. Didžiausi mirčių skaičiai fiksuoti lapkričio-gruodžio mėnesiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min